ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 KLITSCHKO KAMPION ABSOLUT, FITON KUNDĖR IBRAGIMOVIT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: KLITSCHKO KAMPION ABSOLUT, FITON KUNDĖR IBRAGIMOVIT   Tue Mar 11, 2008 2:51 pm

Boksieri ukrainas, Vladimir Klitschko, e ka mposhtur me pikė rusin Sultan Ibragimov, pas meēit qė zgjati 12 runda tė zhvilluar tė shtunėn pas mesnatės nė Madison Square Garden tė New Yorkut. Klitschko falė pėrgatitjes mė tė mirė fizike, shtatė kilogramėve mė shumė, dhe shtatė lartėsisė mė tė madhe ishte superior ndaj rivalit tė tij Ibragimovit, tė cilin e mposhti unanimisht me rezultat: 119-110, 118-110 dhe 117-111. Kėshtu pas nėntė vjetėsh janė unifikuar brezat dhe Klitschko tash ėshtė kampion absolut nė pesha tė rėnda, pasi ukrainasi deri mė tash ishte kampion i kategorive IBF dhe IBO, ndėrsa kundėrshtari i tij Ibragimov, mbrojtės i titullit WBO, brez ky qė tashmė i takon 31 vjeēarit Klitschkos. Lennox Lewis ishte i fundit qė pati kėtė nder, pra tė stoliset me titullin e kampionit absolut, nė nėntor tė vitit 1999, kur atė kohė e kishte mposhtur legjendėn, ende aktiv nė boks, Evander Holyfield. Klitschko pas kėtij triumfi ka 50 fitore prej tė cilave 44 me nokaut dhe tri humbje, derisa pėr Ibragimov kjo ishte disfata e parė nė boksin profesionist karshi njė barazimi dhe 22 fitoreve prej tė cilave 17 me nokaut. "Nė tri javėt e fundit kam pasur probleme me dorėn e djathtė, dhe nuk kam mundur tė punoj shumė nė ring me atė dorė. Sa i pėrket vetė meēit mendoj se ishte mė i fortė se ē' kam pritur, ka thėnė Ibragimov nė konferencėn pėr media pas meēit. "Nga ana tjetėr Klitschko shtoi: Nuk ishte e lehtė tė fitosh nė njė meē tė tillė, ishte gjithēka impresionuese, mendoj se e fitova kėtė duel duke shfaqur njė luftė tė vėrtetė.
Dy brezat e tjerė aktualisht mbrohen nga rusi Oleg Maskaev (WBC) dhe uzbeku Ruslan Chagaev (WBA), i cili supozohet se ka mundėsi tė boksojė kundėr shqiptarit Luan Krasniqi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
KLITSCHKO KAMPION ABSOLUT, FITON KUNDĖR IBRAGIMOVIT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporte tjera-
Kėrce tek: