ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Federer mposhti Samprasin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Federer mposhti Samprasin   Tue Mar 11, 2008 3:03 pm

Tenisti mė i mirė nė botė, Roxher Federer ka shėnuar fitore ndaj tenistit tė njohur amerikan, Pit Sampras, me rezultat 2:1, nė sete 6:3, 6:7, 7:6, nė meēin ekzibicional qė u zhvillua nė "Madison Square Garden" para 19.000 tifozėve.
Ish-tenisti mė i mirė i botės, Sampras, e djersiti mjaft shumė tenistin mė tė mirė pėr momentin. Kjo ėshtė fitorja e tretė e Federerit nė katėr ballafaqimet ekzibicionale ndaj Samprasit. Ndėrkohė nė kohėn sa ishte Sampras ende aktiv, kėta dy tenist janė pėrballur vetėm njė herė dhe atė nė 1/8 e finales sė Uimbėldonit, kur atėherė 20-vjeēari Federer e mposhti tenistin amerikan qė ishte mbrojtės i trofeut. "Ishte njė ndjenjė e shkėlqyeshme tė luash kundėr Federerit. Ai ėshtė njė lojtar dhe djalosh i shkėlqyeshėm. Fillimisht mendova se do tė mund ta mposhtja, por mė pas ai tregoi pse ėshtė tenisti numėr 1 nė botė. Ky ėshtė meēi im i parė qė e humba nė Nju Jork, por shpresoj se njė meē tė tillė do ta zhvillojmė edhe nė vitin e ardhshėm", ka theksuar Sampras, fitues i pesėfishtė i US Openit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Federer mposhti Samprasin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporte tjera-
Kėrce tek: