ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Gjysma e njerėzve tė botės posedojnė celularė?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Gjysma e njerėzve tė botės posedojnė celularė?   Mon Feb 04, 2008 10:43 pm

Gati 26 vjet pas paraqitjes sė rrjetės sė parė mobile, numri i pėrgjithshėm i shfrytėzuesve tė celularit ka arritur numrin mbresėlėnės prej 3.3 miliardėsh, qė sipas tė dhėnave aktuale ėshtė gjysma e njerėzve tė botės.

Sipas tė dhėnave tė analistėve tė kompanisė Informa, 2.571.563.279 njerėz nė botė shfrytėzojnė rrjetėn mobile GSM, derisa pjesa tjetėr deri nė 3.3 miliardė, qė ėshtė numri aktual i shfrytėzuesve, shfrytėzon rrjetat CDMA dhe tjera.

Nė tė njėjtėn kohė, nga Informa njoftojnė se, edhe pse sipas numrit tė shfrytėzuesve duket qė gjysma e njerėzve tė botės posedojnė celularė, kjo nė fakt nuk ėshtė krejt ashtu, duke marrė parasysh qė penetrimi nė disa vende ėshtė mė i madh se 100 pėr qind. Nė ato vende numri i madh i shfrytėzuesve posedojnė dy apo mė shumė celularė.

Shtetet me penetrimin mė tė madh tė celularėve pėr kokė banori janė Arabia Saudite, Suedia dhe Norvegjia, derisa rritja mė e madhe e shfrytėzuesve shėnohet nė Kinė e Indi.

Sipas tė dhėnave tė IPC (International Programs Center) tė zyrės amerikane Census, popullata botėrore numėron 6.635.077.187 njerėz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Gjysma e njerėzve tė botės posedojnė celularė?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: