ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Luan Krasniqi drejt titullit tė WBA sė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Luan Krasniqi drejt titullit tė WBA sė   Wed Mar 12, 2008 2:46 am

Boksieri shqiptar klasifikohet nė vendin e 15-tė tė versionit WBA, ēka i krijon mundėsinė e njė dueli pėr titull. Gjithēka duket se ėshtė nė rrugėn e mbarė pėr boksierin Luan Krasniqi pėr tė realizuar ėndrrėn e tij drejt titullit botėror. Versioni qė forcon kėtė mundėsi ėshtė ai i organizatės WBA (World Boxing Accociation). Ky i fundit nė renditjen mė tė re tė rang-listės botėrore e ka renditur boksierin Luan Krasniqi nė vendin 15-tė. Me kėtė klasifikim Luan Krasniqi i afrohet shumė titullit tė botės pasi ai tashmė fiton tė drejtėn pėr tė sfiduar kėtė titull. Kėtė e konfirmon edhe klubi i tij. Siē duket, klubi i tij, Universum Box Promotion, e ka planifikuar tashmė duelin pėr Krasniqin. Sė shpejti atij do t'i krijohet mundėsia tė sfidojė nė ring kampionin aktual tė kėtij versioni, Rusllan Shagajev, i cili po ashtu ėshtė pjesėtar i kėtij klubi. Sipas mediave gjermane, tė cilat ditėt e fundit komentojnė shpesh mundėsitė qė i hapen boksierit Luan Krasniqi, ky i fundit, pėrveēse njė boksier i afirmuar tashmė nė ringun profesionist, ka me vete dhe njė pjesė tė madhe tė tifozėrisė, ēka e ndihmon atė qė t'i jepen shanse sa mė tė mėdha pėr t'u ndeshur.

Fakti qė bindshėm e pėrkrahin mė shumė tifozė se kampioni aktual Rusllan Shagajev ėshtė nė interes tė klubit tė dy boksierėve, qė e sheh ndeshjen mes tė dyve si njė duel me mjaft leverdi. Madje nė intervistat e tyre dhe shumė personalitete tė boksit nė Gjermani janė shprehur se "Luan Krasniqi ka tifozėt mė tė flaktė nė botė, ata krijojnė atmosfera madhėshtore kur Luani bokson". Por mediat shkruajnė se deri nė mesin e vitit 2008 menaxherėt e tij do tė gjejnė patjetėr njė boksier tė rangut tė tij pėr tė zhvilluar duelin. Mundėsitė qė diskutohen dhe analizohen pėr tė janė tė shumta. Para disa kohėsh, klubi i tij deklaroi se pėr Luan Krasniqin do tė kėrkohet njė nga 5 boksierėt mė tė mirė nė versionin WBO. U pėrfol shumė njė pėrballje me kampionin botėror tė versionit WBO, rusin Sultan Ibragimov, si dhe me sfiduesin e parė, amerikanin Tony Thompson, por ky version ra poshtė qė nė fillim. Nė "Porsche Arena" tė Shtutgartit kėrkimet pėr rivalin e Krasniqit nisėn qė kur Aleksandėr Dimitrenko anuloi duelin e parashikuar mė 8 mars. Por sė fundi duket se Krasniqi do tė synojė titullin e botės nė njė tjetėr version, atė tė WBA-sė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Luan Krasniqi drejt titullit tė WBA sė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporte tjera-
Kėrce tek: