ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra   Mon Feb 04, 2008 10:50 pm

Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėraToshiba ka paraqitur laptopin e saj tė fuqishėm Satellite WXW tė dedikuara pėr adhuruesit e lojėrave kompjuterike dhe u ka ofruar atyre lėvizshmėri tė lojės.

Siē dihet, llojet e kėtyre laptopėve, nuk bien nė “kategorinė e lehtė”, andaj Toshiba e re ėshtė pajisur me komponentė kulmorė. Monitor wide screen prej 17 inēėsh, me rezolucion prej 1.680 X 1.050 piksela dhe disk tė fortė prej 120 GB, ndikojnė nė masėn dhe dimensionet e tij.

Pėr shfaqje kualitative grafike, tė lojėrave mė tė reja, pėrkujdeset kartela grafike GeForce 8700M GT nė mėnyrė SLI tė punės e cila jep performansa kulmore andaj, lojtarėt do tė pajtohen me dimensionet e mėdha dhe masėn e madhe tė kėtij laptopi.

Nė tė do tė integrohen procesori, Intel Core 2 Duo T7300, i bazuar nė platformėn e Intelit Santa Rosa, 2.0Ghz, po ashtu ėshtė integruar edhe memoria DDR2 prej 1GB, derisa maksimalja qė mund tė integrohet nė tė ėshtė 4GB.

Me tė gjitha kėto komponentė tė integruara dhe mundėsitė tė cilat ofron mund tė pritet njė kohėzgjatje e dobėt e baterisė, prej vetėm njė ore kohė. Pasi qė kėta kompjuterė bien nė njė grupim specifik, ashtu do ta kanė edhe ēmimin, i cili do tė jetė rreth 1.900 euro.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: