ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 15 barcoleta per policet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: 15 barcoleta per policet   Fri Mar 14, 2008 12:24 am

Policėt nė barcoleta

1. Dy policė bijnė njė njė pusetė tė hapur.
Njėri qė arrin tė dalė disi, shfryu:
-Nėnėn e nėnės atij qė e ka lėnė
tė hapur kėtė mut pusete.
-Mos e shaj, koleg, po tė ishte e mbyllur
si do tė dilnim prej saj-foli ai poshtė.

2. Komandiri i thotė njė polici:
-E sheh atė me pallto tė zezė, tė ma pėrcjellės
e ti shkosh prapa si hije!
-E nėse nuk ka diell si tė veproj shoku komandant?

3. Polici rrinte ne kafene me njė
gotė tė zbrazėt nė tavolinė.
Kamarieri e sheh dhe e pyet:
-A ta sjell edhe njė gotė?
-Jo more, ēka po mė duhen dy gota.

4. Magjupi e gjen njė pasaportė nė rrugė diku nė Mal tė Zi.
Kur e ndalin policia, ai ua tregon pasaportėn qė e gjeti e ajo
ishte e Leonardo di Kaprios. Polici shiko pasaportėn,
shiko magjupin, po i thotė shokut:
-More Titaniku a ėshtė mbytur nė det, apo ėshtė djegur?

5. Polici duke dalur buzagaz, nga kabina e telefonit, po e pyet njėri:
-Hė, lajme tė mira more?
-Paj unė e pyeta kush ėshtė mė i menquri,
dikush nė telefon m`u pėrgjigj:
Ti,ti, tiiii…

6. Komandiri policit ia jep njė vazo pėr lule, pėr nusen me rastin e 8 marsit.
Ashtu si e kishte marrė, kur shkpoi nė shtėpi po I thotė tė shoqes:
Ta solla njė vazo, por qenka e mbyllur. Nuk mund tė mbjellish lulke.
Ia kthen komandirit. Ai e mori e shikoi, e futi dorėn pėrfundi e tha:
Ububu, kjo vazo nuk paska as fund.

7. I dėnuari e pyet policin e burgut:
-Pėrse kėto dritare kanė grila?
-Pėr shkaqe sigurie-i pėrgjigjet ai.
-Pse a ka ndonjė budalla qė e then burgun me hy nė tė a?

8. Pas disa delikteve, Mujo pėrfundon nė gjyq:
-Ē`e mirė tė solli zotri?
-E mirė hiq valla, po mė sollėn dy policė.

9.Polici i SHPK-s po e ndalė njėrin e po i ngėrmohet:
- O qorr a nuk po e sheh dritėn e kuqe n’semafor a?
-Po more burrė, dritėn po, po ty nuk t’pashė.10. Nė 12 t’natės cingėrroi telefoni nė stacion t’policisė dhe dėgjohet njė zė i femrės:
-Mė ka hy njė person i panjohur n’banesė, ju kisha lut me ardhė me e marrė nesėr kah ora 10.

11. Njė mjek thirrė nė stacion t’policisė edhe ju thotė:
Njė budallė i rrezikshėm ka ikė prej spitalit.
- Po a? Qysh duket?
-Ėshtė qel, i ka flokėt e gjata.
-Qysh mundet me qenė qel edhe t`i ketė flokėt e gjata? – bėhet nervoz polici.
-Po a t’thash qė ėshtė budallė.

12. Shkon njėri n’stacion t’policisr dhe deklaron:
-Ma kanė vjedhė kuletėn...
-E kur ta kanė vjedhė?
- Nuk e di se ma vodhėn edhe sahatin.

13. Thirrė njėri n’polici edhe po ju thotė:
-Ma vodhėn kerrin para shtėpisė…
- A mos i pe hajnat, si duken..?
-Jo , po pėr fat ua mora numrin e tabelave

14. Kjo fije e qibritit kurqysh nuk po dhezet, i ankohet polici shokut.
-E pse?
-Nuk e di, po ma heret dhezi me t’parėn.

15. Roja e burgut i thotė njė t’burgosuri:
- Nesėr du mi pas ktuhen vizllimė se vjen drejtori.
-Qyqy, edhe ata e paskan zėnė policia a?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
15 barcoleta per policet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Barcoleta-
Kėrce tek: