ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   Fri Mar 14, 2008 12:51 am

Biografi e shkurtėr pėr Viktor Palokaj (Rebel a.k.a. Unikkatil)
Viktor Palokaj-Rebel a.k.a (also known as-i njohur si) Unikkatil ėshtė njė rep kėngėtar kosovar qė jeton nė USA,atje ai shkruan dhe inqizon kėngė shumė tė pėlqyera dhe tė kėrkuara nga rinia.
Mirėpo edhe pse ai ėshtė afirmuar vonė duhet tė cekim qė Viktori ka filluar tė merret me rep qė nė moshė shumė tė hershme.
Me 1992 Unikkatili inqizoi kėngėt e tij tė para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policinė” dhe mė 1993 ai inqizoi kėngėn e parė profesionale me titull :”zingjirėt qė s’kputen”.
Pas disa vitesh,saktėsisht me 1995 Viktori pėrjetoi njė tragjedi,shoku i tij i ngushtė Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq,pėr kėtė ndodhi ai shkroi dhe inqizoi kėngėn “Shpirti N’Paqe” si kujtim pėr Drenin.
Nė kohėn kur pėr njė fjalė kundėr Sėrbisė paguaje shtrenjtė Unikkatili shkroi kėngė nė tė cilat pėrmendeshin emra tė policėve serb si ajo “Vdekje Sėrbisė” e megjithatė Radio Selavia nė Pristhtinė frikoheshin t’i emetonin kėshtu qė nga tė gjitha kėngėt e Unikkatilit aso kohe u emitua vetėm “shpirti n’paqe”.Muzika qė bėnte Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit, nė tė cilin pa frikė paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe kėto ishin arsyet kyqe tė mos afirmimit tė tij nė atė kohė.Ndonėse do mund tė zgjedhte rrugėn e lehtė deri te fama duke mos pėrdorur shprehje eksplicite ose fjalė kundėr pushtetit tė asaj kohe siē kishin bėrė shumica apo tė gjithė reperėt tjerė tė asaj kohe,ai nuk ndėrroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real,por i panjohur.
Mė 1996 Unikkatili u fut nė pėrleshje me njė familje shqiptare dhe hyri nė gjak me ta.Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi tė shpėrngulet pėr nė SHBA.Ata u vendosėn nė Bronx (New York),vend ky mjaft i banuar nga komuniteti shqiptar.Mė 1998 Unikkatili e bėn njė kėngė me disa anėtarė tė ABI,tė cilėn e titulluan “ Albanian Rule” dhe ishte mė shumė freestyle dhe shaka.Nė po tė njejtin vit Unikkatili punon kėngėn “if i die u die” kėngė kjo e cila nga shumė shqiptarė shihet si kėnga mė e mirė rep e stilit Western.
Viktori kur arriti nė USA menjėherė e formoi klanin TBA (The Bloody Alboz) nė tė cilin njė pjesė e anėtarėve mirren me muzikė rep,ndėr ta mė tė njohurit janė:Z.E.F ,Miloti, Ye-Toni,Polo,Zeni,Presioni(I cili kėndon vetėm shqip),Fame,Special-K,Tee etj.Unikkatili ka edhe studion e tij tė inqizimeve tė emėruar “CONQUEROR RECORDS” nė tė cilėn punon tė gjitha kėngėt e tij dhe aty ka punuar albumin e tij tė titulluar “SHIHEMI N’PĖRKUJTIME”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   Fri Mar 14, 2008 12:52 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Re: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   Fri Mar 14, 2008 12:58 am

a o i unikatilit ska gja prej tina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
Arta
Princess
Princess


Female
Numri i postimeve : 17
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   Fri Mar 21, 2008 11:31 am

qyre nashta unikkatili eshte mangup po repin qe e ban aj nuk e ban as nje reper i kosoves edhe shqiperis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   Fri Mar 21, 2008 11:40 am

baja gajle ti se ska kurgja mos past bile e ban Muziken Rap taman qysh i ka hije nje Reperi byeeeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
histori e shkurter e Viktor Palokaj {Rebel.a.k.a.Unikkatil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime Shoqerore :: Argetime-
Kėrce tek: