ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 prezentimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: prezentimi   Fri Mar 14, 2008 1:24 am

Poezi qesharake ose&Humor....!?

Prezantimi

Prezantohem para jush,
Me quajn Bledi e jo tush,
Kam pas shpin n Barbullush,
Qa baj une se ban gjithkush.
Kam shoqni une me Xhorxh Bush.

Un jam Bledi taksirati,
mu me rrin 12 Sahati.
Asnjeher s'm ka lan Takati.
E kam Baben nga Berati.
Ca them une e ban Vesh gjati,
Nder Shqiptar jam ma bark-thati.

Une jam Bledi teveqeli
Me del gjumi kur kendon gjeli
Nder punetor jam ma demeli
Me pelqen shume ciftateli
Nder 8 klase 6 here ngeli
N'trupin tem ma i thelle asht beli.

Une jam Bledi i parrum
du me u rru por nuk m'ban shkum
Me nje gru jam i martum
Kam tre fmi e m'duken shume
Edhe nje e kam t'fillum.
Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
dukem krejt si zog i trum.

Mu te tan me therrsin AR
Un kam hapin nje hektar
E kam vjehrrin katundar
Prej tij kam une gjithmone zar
Se me jep me hanger bar
Te tan thojn se jam qyqar
Gjuetar jam pa zagare
I marr klubet mar e mar
Katundare e qytetare
Nga kelmendi deri n'Pentare

Edhe kryt e kam me thinja
Qa them une e ban partija
Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
Ku jam une ndodhet trimnija
mbi detyrat asht bujqesia
Ne kat t'pest asht njit hardhija
E ma shum m'pelqen rakija.

Un pra jam Bledi hareja
Vesh e njesh me tesha t'reja
Jam i lindur per beteja
Per mua asht vec kabareja
E kam kryt tan neja-neja
E byftekut i them eja
Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
Se jam rrit tek P.T.T-ja
Kam punu n' N.SH.N-ja

Bled-Ar me thone dynjaja
e kam shpin te namaz gjaja
Gjithmone kpucet m prishen te maja
Kush m'shef mu i hin hataja
Sepse kam gjyslykt e mdhaja
Ne pilaf m'ka xan sevdaja

Zakonisht Bledi m'thojne
Kam tre fmi por s'm bahet vone
Kam nje gru por nuk kam prone
Kam ne shpi une nje kukone
Kallabllek jena n shpi tone


Kam kushri ne amerike
Qe i thosha mos me ik
E kam mar nusen pa prike
I kam tlinat pa lastik
Si kam pas shokt fanatik


Kam humor une me mimik
Ne ushqim un ty t'kam fik
Se un t'ha nja 30 pjata
Sa ne shpi t'gerset shamata
Kur filloj une me val t'gjata
Ty me goj nuk t'flet kunata

Po e mbyll une kete rralle
E ma bani ju hallall
ME kujshi e mahall
E kur t'keni per mu mall
Me ndigjoni tjeter rall
Ju pershendet Bled humori
Tash po vi kur t'mbaroj


Nga Bledi Deliu -Rahovec

Ish kon nje qytetare dhe kalon me nje djale nga fshati, i vjen dita fejohen dhe tash kjo qika del me ble tesha per martes me vjehrren dhe dy kunata te veta, hyn ne nje butik dhe i pelqen nje mini fund, dhe i vet ata a ban me ble ato i thojn po moj bleje, hyn ne tjetrin i pelqejn do hollonke i vet a ban mi ble ato prap po moj blej, i pelqejn nje pal pantolla te shkurt dhe i vet prap a ban mi ble kur vjehrra sduron mo dhe i thot, oj bij blej qka dush se ashtu kshtu krejt ner kule ki mi vesh haha........!
Posted: Sun Apr 01, 2007 6:23 pm Post subject:
PostPosted: Sun Apr 01, 2007 6:23 pm Post subject: Reply with quote
Nga Bledi Deliu -Rahovec
Une jam person VIP

Une jam Bledi person VIP
ne pantallona nuk mbaj rrip
per humor jam simpatik
komuniteti nderkombetar
me qe i dukem njeri i mbare
ne mbrojtje me ka marre.....

Specialista prej tan planetit
do ti kem n sherbim pran vetit
bukur dine me ba gjithcka
ja se cilet jane ata:

Nje vile te bukur ne dergut
e bukur me te lan pa mend......
na projektoi inxh. Kinez Je Fe Mut
dhe ndihmesi i tij Qen bir Qen


Do ta baje instalimin e ujrave
sa te filloje fresku
hidrauliku rumun Tubo Saracinesku

Installimet elektrike
do ti baje nje simpatike
francezja e bukur si perrri
matmazel Zhytem Terry......

Ne shtepine time si pastruse
asht nje vajze nuk asht nuse
ka dy jave qe po jep prova
bullgarja Nadja Nushpikova

Sa per mish nuk do bije ne hall
une per te nuk vuj hiq
se kam kasap nje quhet daid kick

Une jam llups qe ha e te kepus
e kam barkun te thelle si pus
kuzhinjer do te kem nje rus
gatuan paster e me cilesi
tavarish Rrujboll Pacamurkovski

M'i sjell pjatat fet e fet,
e nuk me len me u ba nervoz
kamarjeri i urte Grek
Tarabullus Mekos.....

Pijet m'i ka enda
do te mi zhgjedh ne te gjith boten
teknologu nga Hollanda:
Van Got Broken....

Nga semundjet nuk trembem asnje fije,
se do te kem doktor shtepije
nje turk te pashem alamet
emri i tij Qok Gjyzel Melek Hyzmet..

Kam shofer nje djale te ri
vetem ecen tan shpejtesi
ka lindur ne Gjeorgji
eshte i urte e nuk ban naze,
quhet Rrota Kanalaze...

Bageti do te kem boll
e do m'i ruj me kujdes
Katundari spanjoll ;
Coban Lopez...

Keshilltar politik
do te kem nje Britanik
per kete pune eshte kampion
mister Mashton Rrenson...

Sekretar personal
do te kem nje Italian
eshte i urte e eshte i zoti
sinjor Shamatin Jafutkoti....

Per zbulime sekrete ,dmth. gjithandej me degju..
se kush flet keq per mu,
e vrap me ardh me me tregu,
do te kem nje Gjerman veshur me rroba luksi
quhet Majer Padit Fuksi...

Kur te jem ne terezi
e reomatizen te kem tek shpina
do te me freskoje per bukuri
italiania ;Dorbuta Patlina...

Nuk kam frike maskat me corap
nuk baj of ,as nuk baj uf ,
budygard kam nje Arab
e therras Derman Kukuisuf..

BLedi oh Bledi
po me therriste gruja
cohu prej gjumit
pse flet fjale te huja..???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
prezentimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: