ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Kompania Microvision paraqiti Projektori-n Mobil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Antartiku
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 123
Location : in PC
Job/hobbies : Programming
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Kompania Microvision paraqiti Projektori-n Mobil   Wed Feb 06, 2008 3:06 pm

Kompania Microvision keto dite ne panairin CES(Consumer Electronics Show) ka zbuluar prototipin e projektorit mobil, i cili padyshim se eshte projektori me i vogel ne bote.Nen emertimin SHOW miniprojektori i Microvision shfrytezon vetem nje laser te vetem dhe dhe nje mikropasqyre per te krijuar pamjen e projektuar.Sipas prodhuesit, SHOW i dedikohet paisjeve mobile, ndersa ofron lidhshmeri te drejtperdrejt me laptop, celulare, media plyer te dores, kamera digjitale dhe paisje tjera mobile.Madhesia e pamjeve te projektuara mund te jete nga 30cm deri ne 2.5m, varesisht nga distanca e projektimit.Ēka eshte me interesante eshte se per shkak te teknologjise se avancuar, pamjet mbetin gjithnje te fokusuara dhee asnjehere te trubullta.Versioni final i paisjes pritet te ofroj qendrueshmeri te bateris prej 2.5oreve, kohe kjo e mjaftueshme per shikimin e nje filmi te plote ne DVD.Kualiteti i ofruar per DVD sipas Micrivision de te jet deri ne standartin WVGA(848x480 piksel-la).Ēmimi dhe data e sakte e paraqitjes ne treg ende mbesin te pakonfirmuara
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Kompania Microvision paraqiti Projektori-n Mobil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: