ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Problemi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Problemi   Sat Mar 15, 2008 12:35 am

Problemi


© UNICEF Albania/2004/A. Celi
“Arsim pėr tė Gjithė” synon tė parandalojė braktisjen e shkollės nė shkollėn fillore “Stavri Themeli” nė Korēė
Gjatė periudhės komuniste pothuajse ēdo shqiptar e frekuentonte shkollėn, por ky sukses ėshtė pakėsuar seriozisht. Mijėra mėsues janė larguar nga arsimi pėr shkak tė rrogave tė ulėta dhe shumė shkolla u shkatėrruan gjatė trazirave tė viteve 1991 e 1997.
Problemet janė veēanėrisht tė mprehta nė zonat rurale. Klasat janė tė mbipopulluara dhe mungojnė materialet didaktike. Teknikat e mėsimdhėnies dhe kurrikula nuk reflektojnė kėrkesat e shekullit 21. Mė shumė se ¼ e mėsuesve tė shkollave tetėvjeēare janė tė pakualifikuar.
Puna edukative e UNICEF pėrqėndrohet nė pėrmirėsimin e kurrikulės dhe nė inkurajimin e zhvillimit tė shkollave qė kanė nė qendėr tė procesit nxėnėsin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Problemi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arsimi-
Kėrce tek: