ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Arsim per te gjithė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Arsim per te gjithė   Sat Mar 15, 2008 12:38 am

Me rritjen e numrit tė nxėnėsve pėr klasė (ėshtė njė gjė e zakonshme qė klasat tė kenė 40-50 nxėnės) dhe me rėnien e pagės sė mėsuesit po ndodh qė mėsuesi bėn njė shpjegim pėr nxėnėsin “mesatar” gjė qė bėn tė mundur qė nxėnėsit me nevoja tė veēanta, megjithėse ndodhen nė klasė nuk pėrfitojnė nė mėnyrė efektive.
UNICEF mbėshtet strategji tė reja tė mėsimdhėnies dhe tė tė nxėnit si: metodologjitė interaktive dhe ato qė vėnė nė qendėr tė tyre nxėnėsin pėr tė parandaluar kėtė margjinalizim tė padukshėm dhe braktisjet e shkollės. 200 mėsues janė trajnuar pėr tė pėrdorur kėto strategji dhe kjo ka ēuar nė pėrmirėsimin e performancės nė matematikė e lexim tė rreth 1.500 nxėnėsve me vėshtirėsi nė tė nxėnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Arsim per te gjithė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mė rastin e Ditėlindjės te shkrimtarit dhe piktorit Arsim Kajtazit
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)
» Kėze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule tė bukura gjithė aromė tė Mėmėdheut tonė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arsimi-
Kėrce tek: