ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Arsimimi i vajzave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Arsimimi i vajzave   Sat Mar 15, 2008 12:39 am

Statistikat kombėtare nuk flasin pėr ekzistencėn e dallimeve sipas seksit nė arsim. Tė dyja sekset ndjekin arsimin parashkollor dhe atė 8-vjeēar pothuajse nė mėnyrė tė barabartė. Ndėrsa shkollat e mesme nė zonat urbane dhe universitetet ndiqen mė shumė nga vajzat sesa nga djemtė.
Megjithatė, njė studim i vitit 2003 i “Gender Revieė in Education” mbėshtetur nga UNICEF vė nė dukje njė prapambetje nė regjistrimin e vajzave veēanėrisht nė zonat rurale. Nė zonat rurale vajzat janė mė tė prirura sesa djemtė ta braktisin shkollėn pėr shkak tė dallimeve gjinore, shqetėsimeve tė familjes pėr sigurinė e tyre dhe mungesės sė tualeteve nė shkollė. Njė grup pune pėr ēėshtjet gjinore i ngritur kohėt e fundit ka hartuar indikatorė gjinorė dhe plane veprimi pėr tė krijuar njė plan arsimor kombėtar tė fokusuar nė ēėshtjet gjinore pėr vitin 2004.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Arsimimi i vajzave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arsimi-
Kėrce tek: