ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Dialogu Babė e Bir

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Dialogu Babė e Bir   Sat Mar 15, 2008 1:09 am

-Pushtuesi,babėna ndau
Prej atdheut na pėrzu,shkau!
Por,pa prit e pa kujtuar
Nė Angli jemi bashkuar.

-Po nė Griniē u takuam
Nė Meridian jemi Fotografuar.
Ti nė "lindje",unė nė"Perėndim"
Qė do tė na mbetet si kujtim.

Gjatė jetuam ne robėri
Uflijuam shumė pėr liri,
Qė lirin ju ta gėzoni
Idealet nė vend ti ēoni!

Unė u plaka,bir,e ti po rritesh
Timen e kreva,prej teje pritet:
Qė ku unė mbeta,tė vazhdosh,
Ēka lash mangu,ta plotėsosh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Dialogu Babė e Bir
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Vrasja e luftėtarėve tė Ballit Kombėtar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: