ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Malli pėr ty!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Malli pėr ty!   Sat Mar 15, 2008 2:05 am

Malli pėr ty, frymėn mandali!
Eja tek unė, njė puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
e din o shpirt, qka ėshtė dashurija!
________________________________________

Tė Kam Ėndėrruar...

Mbi dritare nata derdh qetsinė
dhe shiu i furishėm shoqėron vetminė.
Lart nė qiell tė errėt dy sy shkėlqejnė
njė zemėr tė vetmuar e mbushin me shpresė.
Heshtja mbretėron...
Dy sy tė vegjel ngadal mbyllėn
njė buzėqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset nė kėrkim tė ėndėrrės sė tij...
Ngadalė lundron nė detė
dhe ngritet e fluturon nė qiell
me dy sy qė shkėlqejnė atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzėqeshja mbledhė krahėt
dhe kthehet nė qerdhen e vetė...
Sėrish heshtja mbretėron...
dhe sytė e vegjėl hapen me nxitim
tani dielli i posalindur ndriqon.
" Tė kam ėndėrruar,"
njė zė tingėllon
dhe...
sėrish heshtja mbretėron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Malli pėr ty!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Malli pėr atdheun
» Mentor Thaqi: Pak ushqim shpirti dhe ē“mallje malli!
» Bahri Rashica:Na ka marrė malli
» Monda Korca: Malli i mergimtares-poezi-nga Raimonda Moisiu-Kushtuar Korces sime

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: