ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Loti i Dashurisė"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Loti i Dashurisė"   Sat Mar 15, 2008 2:14 am

Ra loti pikoi iku dashuria
e fshehur nėn hijen e mobesimit
qau zemra
shpirti vajtoi
kėndoi zemra me nota vajtimi!


U shemb ndjenja vdiq ne zemėr
qielli u pėrmbys
nga dhembjet dėshpėrimi!
Do vdes nė shpirt, thellė njė emėr
i tretur
i humbur
si njė lotė jetimi!


Kam mallė vuaj, dashuroj se di,
ikjet e pafund
dashuri e fikur!
Ti do jesh gjithmonė nė lotėt e mi
sa tė desha ty...
kurrė s'ke pėr ta ditur!


Cfarė ndodhi me yjet
pse humbėn shkelqimin,
ēfarė ndodhi me diellin
pse nuk bėnė mė dritė,
ēfarė ndodhi me ty
ku e le betimin,
ēfare ndodhi nė zemrėn time - kurrė s'ke pėr ta dit?!


Ra loti pikoi
u ngul nė shpirtin tim
zemra filloj vajin - me kėngen e mallkuar!
Unė tash jam e vdekur
pa ty...
njė lotė dashurie - njė lotė i harruar.!
u bėra pre e tradhėtisė - mbeta gjithmonė lotė i dashurisė.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Loti i Dashurisė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ora e dashurisė
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: