ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Edhe pulėn edhe lulen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Edhe pulėn edhe lulen   Sun Mar 16, 2008 12:31 amSylė Xani nga Polaci, pasi kishte dalur

nė pension, shkonte shpesh ndėr miq pėr vizitė.

Pothuajse askund nuk shkonte pa tė shoqen

Ajeten, tė cilėn e kishin lėnė pak veshėt.

Njė ditė shkojnė nė Makėrmal.

Ata tė shtėpisė e dinin se Ajetja i do fort

lulet dhe flasin ndėr vete qė tė mos harrojnė

t`ia japin njė, kur tė nisen pėr nė shtėpi.

Ajo nga lėvizjet e gojės, mendoi se

ata po flasin pėr pulėn, e iu tha:

-Jo, jo, pėr neve mos preni pulė,

nuk jemi jabanxhi.

Kėshtu Syla e Ajetja e hėngrėn pulėn,

por tė nesėrmen e morėn edhe lulen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Edhe pulėn edhe lulen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Nė biletat e Ballistit edhe emri ivrasėsit tė efektivit tė RENEA-s nė Lazarat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Barcoleta-
Kėrce tek: