ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Hakerėt rusė pėr shkak tė Kosovės futen nė ueb-faqen e Cheltenhamit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Hakerėt rusė pėr shkak tė Kosovės futen nė ueb-faqen e Cheltenhamit   Wed Mar 19, 2008 1:14 am

Gazeta londineze Times nė numrin e sotėm shkruan se viktimė e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės ėshtė bėrė edhe njė qytet i bukur me banjė nė perėndim tė Anglisė, transmeton BBC.Cheltenhami elegant, i njohur mė shumė pėr koncertet e muzikės klasike sesa pėr retorikėn politike, ėshtė bėrė viktimė e hakerėve rusė, tė cilėt janė futur nė faqen e internetit tė Kuvendit Komunal tė kėtij qyteti.

Ata kanė zėvendėsuar lajmėrimin pėr performimin e orkestrės simfonike, respektivisht ekzekutimin e uverturės Lakuriqi tė Shtrausit, me slogane kundėr elitės politike tė Republikės sė Kosovės, derisa tė gjithė ata tė cilėt kanė kėrkuar informata pėr performancėn muzikore janė ridrejtuar nė ueb-faqen ruse, e cila ėshtė dedikuar “pėr kthimin e Republikės sė Kosovės nėn qeverisjen serbe”.

Zyrtarėt e kėtij qyteti natyrisht kanė mbetur tė hutuar – mirėpo ekspertėt e informatikės thonė se ėshtė pak e besueshme qė hakerėt tė kenė zgjedhur qėllimisht ueb-faqen e kėtij qyteti. Sipas tyre, ata kanė pėrdorur programe qė nė mėnyrė automatike pėrzgjedhin ueb-faqe me mbrojtje tė dobėt dhe kėshtu janė ndeshur me atė tė Cheltenhamit, ku edhe kanė vendosur pėrmbajtjen e tyre.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Hakerėt rusė pėr shkak tė Kosovės futen nė ueb-faqen e Cheltenhamit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Selim Hasanaj: Tė ashtuquejturit ''titist'' dikur nė Kosovė dhe ''Patriotėt luftėtarė'' nė pushtet
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: