ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shpetimii
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 277
Job/hobbies : Programing and Design
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat   Wed Mar 19, 2008 1:15 am

LONDĖR (Reuters) - Njė shoqatė britanike ka prodhuar nje makinė fotografike qė mund te gjej armė, drogė apo eksplozive tė fshehura nėn rrobėt e personave prej njė distance deri nė 25 metra, nė tė cilėn ky hap mund tė jet shumė i rendėsishėm ne sektorin e sigurimit.

Makina fotografike T5000, e krijuar nga ThruVision, pėrdorė atė qė shoqata e quan "teknologjia e rapresentacionit pasiv" pėr tė identifikuar obiektet pėrmes valėve elektromagnetike natyrale -- tė njohura sikur Terahertz ose T-rays.

Makina fotografike me njė potencial shumė tė lartė mund tė gjej obiekte tė fshehura nė distancė edhe kur personat janė nė levizje. Nuk njeh detajet fizike te trupit tė njeriut dhe nuk eshtė i dėmshėm per shikimin e makinės me sy, simbas asaj qė thot kompania.

Teknologjia, e cila ka aplikacione ushtarake dhe civile mund tė jet e perdorur nė aeroporte ku ka shumė njerz, nė qėndra komerciale apo nė ndonjė event sportiv.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dinama.net
 
Nė Londėr realizohet makina fotografike qė "shef" nėn rrobat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Vritet Nezir Golaj nė Londėr
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: