ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Bėhuni pjesė e ekipit dizajnues tė Fiatit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Bėhuni pjesė e ekipit dizajnues tė Fiatit!   Sun Mar 23, 2008 2:57 am

Bėhuni pjesė e ekipit dizajnues tė Fiatit!Prodhuesi italian i automjeteve Fiat, nėpėrmjet faqes sė tij tė internetit, u mundėson qė tė dėrgoni idetė dhe vizionet tuaja pėr dizajnin e veturės "Grande Punto".
Gjashtė punimet mė tė mira tė veturės mė tė suksesshme tė Fiatit do tė fitojnė njė udhėtim nė Itali dhe do kanė mundėsi tė qėndrojnė njė ditė nė fabrikėn e kėtij prodhuesi nė Itali.

Ky ėshtė projekti i dytė i kėsaj forme i kompanisė Fiat, pas atij “500 ju dėshiron”, nė tė cilin vizituesit e faqes kanė mundur tė japin ide se si duhet tė dukej Fiat 500, ndėrsa disa prej tyre edhe ishin pėrfshirė nė dizajnin pėrfundimtar.

Projekti ėshtė i ndarė nė dy pjesė: “Dizajnoni afishen tuaj” dhe “Dėrgoni njė ide”.
I pari ėshtė pėr tė gjithė ata tė cilėt kanė mė shumė kohė tė lirė dhe dėshirojnė tė luajnė me pamjen e jashtme tė Grande Puntos, ndėrsa projekti i dytė ėshtė pėr personat tė cilėt vėrtetė janė munduar dhe kanė krijuar ndonjė ide e cila do tė ndihmojė nė dizajnimin e gjeneratave tė ardhshme tė Puntos.

Njė grup ekspertėsh do t’i analizojė planet e dėrguara dhe do t’i zgjedh gjashtė mė tė mirėt, nga tri nė dy kategoritė. Dy mė tė mirėt nė tė dy kategoritė do tė fitojnė edhe shpėrblim me para, me vlerė prej 5.000 eurosh!

Kjo garė do tė zgjasė deri me 30 prill. Tė gjithė tė interesuarit dhe ata tė cilėt mendojnė se mund tė japin ndonjė sugjerim interesant, duhet t’ia fillojnė punės. Ėshtė njė mundėsi e mirė pėr tė arritur diēka, e nėse ua merr mendja qė mund tė keni sukses, provojeni fatin [url="http://www.stickerlab.fiatpunto.it/"]KĖTU.[/url]

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Bėhuni pjesė e ekipit dizajnues tė Fiatit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Merr pjesė edhe Sefer Haxhija
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesė e skenarėve tė komunistėve serbė dhe tė shėrbėtorėve tė tyre nė Kosovė?
» Zbulohet pjesė e arkivit tė Bajram Currit gjatė emigracionit nė Vienė nė periudhėn 1918-1919
» Besim Muhadri & Dukagjin Markaj: Vrasja e burrave nė Kusur tė Hasit nė prill tė vitit 1941 - pjesė e skenarėve serb pėr shfarosjen e shqiptarėve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: