ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Ishte Nata Jon E Fundit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Ishte Nata Jon E Fundit   Sun Mar 23, 2008 5:37 am

Ishta nata jon e fundit
Kur mė the se mė s’tė dua
Prita se do t’rridhnin lotėt
Por spat lot nė faqe tu
Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrėn
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq njė her tė flisja
S’dua tjetėr prej ksaj bote
Sikur veq tė mė kuptoje
Sa mė mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante...


Tė pres!..
Ishe i vetmi nė jetėn time
me tė cilin une ndaja gėzime
ditėt qė sė bashku kaluam
mė duket se shumė shpejt perėnduan
Por ti shumė shpejt shkove
tė gjitha i harrove
Tash tė pres kėtu
qė tė jesh me mu,
Nė asgjė tjetėr s’mendoj
kur syt e tu i shiqoj.
Dhe e qetė kur nuk ri
sepse mendimet mė
shkojnė tek ti.
E kam frikė tė mbes nė vetmi
se tė dua dhe ti atė e di.
Dhe nėse ty s’tė kam kėtu
atėhere nuk mundem
mė me jetu…
Tash kėte kėngė ty ta kėndoj,
qė ta kuptosh sa shumė tė DASHUROJ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Ishte Nata Jon E Fundit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: