ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:37 am

Une do te jem bashk me ty
si ne vuajtje, si ne dashuri
nuk te le une kurr ne vetmi
do te mbuloj me dashuri.

Edhe me mija pengesa ne rrug
dashuria ska ndalim
ti ke hyr dhe do te mbetesh
pergjithmon ne shpitin tim!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga ximi nė Sat Apr 05, 2008 1:34 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:38 am

Ty!

Ty qe s'te njoha mire
Ty me ate shpirt te dlire
Ty qe te deshte aq shume
Ty qe te mori ky lum... qe quhet jete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:40 am

Dashurin moje vajz te kam prru, fjal te dua shume her nga zemra ti folja, per ty jeten kisha llan, per ty ket boten kisha shkatru se aq shum te du, shume te kam besu edhe jeten gati ekam hup, shume te kerkoj se nga mendja nuk te largoj. ndoshta nje dite apet po te sho, ather nga jeta nuk te largoj. po keshtu fati po na shkon qe na dy mos me taku.
inshallah edhe njeher te kerkoj se nga dora nuk po te leoj, ne at vend kam met marthu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:41 am

Zemra ime esht permallu qe me ty nuk esht taku,
Syt e mia po qajn qe nuk te kan pa,
Ti je ylli qe ndriqon, ti je aja qe me gezon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:41 am

ti je aja vajz qe me gzon, zeri tan shpyrtin po ma prek,
ti je aja qe me don,
ti je aja qe me kupton...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:42 am

Nese mua ti me don
ather pse po largon
me mall te kujtoj
se nga zemra nuk te largoj

ti je aja vajz qe me gzon
zeri tan shpyrtin po ma prek
ti je aja qe me don
ti je aja qe me kupton...

ndoshta nje dite apet po te sho
ather nga jeta nuk te largoj

at dashuri fitova, me gjith zemer ė shpyrt
deshta met kallzu se vetem ty te du

e dua nje emer qe po vuaj me gjith zemer
e dua nje vajz per jet, se aja esht jeta

Sa te dua, as fjal nuk ka
sa shume po vuaj, as vet nuk muj me besu

Sa her te thirra
po apet ti nuk pranon
sa shume te deshta
apet ket zemra ti nuk e don

a edin sa shume yll jan, pa kufi
edhe me bo krejt yll bashk une apet te dua ma shume pa kufi


Te dua, si nje lot ne sy
Te dua se shume po vuaj
Te dua se larg te kam

Kam besu met harru, po nga mendja as nje secund nuk te kam largu.
At shume te du, as vet nuk muj me realizu.
Rri nga meje mos largo, se me gjith zemer te dashuroj.
Ne enderr po te sho edhe te kerkoj, vetem ty te dashuroj.
As kush tjeter ne ket bot nuk kam deshta si te kam desht ty zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:42 am

Te lutem moje vajz me trego at verteten
se koha po na shkon
se njeri pa tjeterin nuk mund me jetu

Ti moje vajz e mire
ku je qe spo te sho
ku shkove qaq shpejt
pse po largon pa nje fjal
as ski desht me dhane as lamtumire
te lutem moje vajz mos na lleoj se na dy me shkatru
ndoshta apet te sho
ather pot kallzoj se pa ty nuk mundem me jetu

Vetem dashuri qe kem pas
tash njeri, njerin sdon me pa

Ku ekemi hupe rrugen na dy
qka u bo me ket dashni
pse kshtu perfundon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:43 am

kush ka shkru se nuk te du, kush po ti kallzoj se s'jam me ty, kush ti foli keq per mua, kush te ndau prej meje, ti moje vajz mos i beso fjalt e huja, se shume te dua, mos i beso ne syt e tjera se syt e mi vetem per ty jan, mos i beso ata tjer se nga zemra nuk te largoj me lot ne sy per ty vajtoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:43 am

Vajza ime nuk te harroj se vetem ty te dashuroj,
ah moje vajz pse ma lane ne vetmi
qka te bane ne ket rrini
ku kam gabu se ti
prej meje je largu
kallzo ma verteten se nuk po duroj ket pritjen ma shum se zemra don me plas prej dashuris
mos ma le ne ket rrini moje vajz se pa ty nuk mundem te rri vet ne ket jete
po du vdekjen ma shum se me jetu pa ty
pa ty jeta nuk osht jet
pa ty nuk muj me mar as err
pa ty ditet nuk po kaloj
jeten nuk mundem te vashdoj pa ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:44 am

sa her une mendoj per ty,
sa her po shikoj fotografi me lot pikon per faqe per ty moje vajz.
koha po kalon dhe une po te press ne at vend kur e kemi taku spari her,
ne at vend po te press se zemra ime nuk done met largu prej meje.
hajde moje vajz vetem edhe nji her ne ket vend, vetem dhe nji her
dhe folmi nji her per ata punt seriozisht. hajde moje vajz se ket pritjen nuk po
duroj ma shum se shpyrtin ma kalle krejt. e vuaj dit e nat une per ty, dhe ti per mua?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:44 am

Te lutem moje vajz me lleoj met pa
Te lutem moje vajz se ket pritjen nuk duroj.
As njeher skam desht me trapthu
As njeher skam desht me lendu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:44 am

mbsit ekam qu, bonu gati moje vajz
shume koha kemi kallu
tash ardh koha me marthu
tash ket jet bashk me vazshdu
dhe at rrinin me harru
tash qaj ki me qit
se mysafir jan tu ardh per dite
tash moje vajz mos mendo se nuk te dashuroj
tash dhe ma shume te dua


Ndoshta apet te sho
Ndoshta apet te dashuroj
Ndoshta nje puthje te jap
Ather te dashuroj
Ather nje puthje te jap
Po nga syt nuk pot largoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:45 am

sonte as ne gjum nuk muj me shku. ne enderr kam deshire met pa, at zanin e embell ta ndgoj. po syt e mi sot skan deshire me shku as ne gjum, se shume lotet kan pikuar per ty moje vajz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:45 am

vajz ime, ku te kam moje shpyrt, koha po na kalon dite po na shkon, dashuria po na largon. dite e nate mendoj per ty, nga mendja nuk te largoj. at dashuri ne zemer e boj, at syt e zi nuk muj me harru.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:45 am

Kam besu met harru, po nga mendja as nje secund nuk te kam largu.
At shume te du, as vet nuk muj me realizu.
Larg te kam, po apet te dashuroj, nga mendja ste largoj.
Tash ne shpi jam tuj prit per ty moje vajz, po ti nuk po vjen.
Rri nga meje mos largo, se me gjith zemer te dashuroj.
I shkreti mebta vet ne ket jet pa dashuri tash po jetoj.
Ne enderr po te sho edhe te kerkoj, vetem ty te dashuroj.
As kush tjeter ne ket bot nuk kam deshta si te kam desht moje zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:46 am

Kam besu met harru, po nga mendja as nje secund nuk te kam largu.
At shume te du, as vet nuk muj me realizu.
Larg te kam, po apet te dashuroj, nga mendja ste largoj.
Tash ne shpi jam tuj prit per ty moje vajz, po ti nuk po vjen.
Rri nga meje mos largo, se me gjith zemer te dashuroj.
I shkreti mebta vet ne ket jet pa dashuri tash po jetoj.
Ne enderr po te sho edhe te kerkoj, vetem ty te dashuroj.
As kush tjeter ne ket bot nuk kam deshta si te kam desht moje zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:46 am

Dashuria ime je kon, nga zemra te kam dashuru. Tash moje vajz per te gjith me fal se shkova me nje vend qe osht shume larg perj ket botes. Shume te kam besu, as njeher nuk te kam puth. Tash jeta ime ne vujtje shkoj. Nga teje tash po largoj, se jeta nuk ma shkon. Te dua shume her ekam shkru, se aq shume te du. Qe disa vjet bashk kemi kallu, po as njeher fjal te du ski dhane. Qysh moje vajz as te vjen gyna per mua, ndoshta ski zemer, ndoshta ski faj ne ket dashuri. Koha pom shkon, tash vet pa nje vajz po shkoj ne at vend. Po shkoj me nje dashuri qe ne zemer e boj. Per ket dit e fund kam pas nje mundsi met pa ata syt e zi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:46 am

zemra don me plas prej dashuris, zemra nuk duron ket pritjen ma shum se ti mua ma tranove krejt katunin e qove. nji vjet ne enderr te kam pas tash me syt e mi po te sho. edi se shum larg jemi une edhe ti ne ket bot , po tash shum afher jemi une edhe ti moje vajz. jam tranu krejt per ty , dot a kalli krejt ameriken per ty moje vajz, dot a vdes per nji fjal nga goja jote. po nese mua nuk me don vetem nji puthje po du nga teje se at her jam rahat per jet, per nji puthje po vdes, hajde moje vajz falma at dashurin veq njeher , veq nje her. ti nuk edin sa shum te dua, sa shum kjo zemra ime per ty po vuaj. as vet nuk edi qe sa shum te du, po vetem zoti mund ta di qe sa shum kjo zemra ime te don, vetem ty te dashuron. hajde moje vajz falma at dashurin veq edhe njiher edhe nuk ki me gabu se zemra ime ty te kerkon, per ty vajton, vetem per ty mendon. shpyrti ime pa ty nuk jeton ma shum ne ket jet edhe zemra ime ashtu, khteu edhe nje her moje vajz veq nji her hajde prap te une moje vajz. qka me bo une pa ty ne ket jet moje vajz.


geovisit();
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:47 am

deshire ekam met pa, deshire ekam te them te du. po shume larg te kam. ah moje vajz e mire prit edhe pak se dita vjen. prit e prit se une po vi met marr, se per dashni tranova, se nga zemra te dua. dashuria mua ma tranoj, dite per dite edhe une jam tu prit per ty moje vajz, koha po na shkon, edhe as nje her me dor skam prek. prit moje prit se jan tu ardh me shume gzime met marr per nuse. prit edhe pak se gati erdha...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:47 am

Dita po na vjen, koha po na shkon, ah moje vajz sa shume larg te kam. dashuria po na kalon, bukuri po shkon, dite per dite nga zemra te dashuroj.
shume her te thirra, shume her poezia nga zemra qova, shume her nga zemra te dashurova, shume her moje vajz me ty folja, shume her...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:48 am

hume te kerkoj po nuk te gjeta, gati jeten e hup per ty moje vajz.
ne enderr po te sho, nga mendja nuk te largoj.
kam deshire met pa, kam deshire te them te du.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:48 am

Dashurin tan moje vajz nuk muj ta di, se shume i vogel kam mbet pa ty.
tash me ket jet ku me shku, se at rrugen sdu apet me kallu.
ndoshta shume nuk po jetoj, po at dashurin me ty nuk e harroj.
shi po bjen sikur lot ne sy per ty
po qka me bo se kshtu zoti eka shkru na dy mos me bashku
tash as vet nuk di se qka te boj, po te lutem moje me harro
se sdu me ti pa lot ne sy, se sjemi njeri per njerin tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:48 am

ne shpi jam tuj prit per nji vajz po aja vajz nuk po vjen,
dit e nat jam tu shkru emrin jot se per ty shum po vuaj,
ekam nji fotografi ne dor dhe nji dashuri ne zemer,
ah moje vajz pse me lan te vuaj per ty pse nuk po khteshes prap
te une se ti edin se vetem ty te dua ne ket jeten time,
qe nji vjet e disa muj kurkush ne der ska hin vetem per
ty moje vajz jam tuj prit, po hajde moje vajz hin nga dera
se zemra ime don me vdek per dashuri se dit e nat zemra
ime osht tuj vuaj vetem per ty


geovisit();
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:48 am

Ti me dite se qka esht dashuria e vertet, ti skishe prit as nje minut, ti mem desht mua sikur une te dua edhe ti skishe prit. jo qe sdu me prit, se une te press deri sa te vdes, po une te dua met vertet edhe bashk me ty po du me kallu ket jet. mos me keq kupto po une ty te dua jo me fjal po me zemer e shpyrt. Kjo pritje nuk duroj ma shum se zemra done me plas prej dashuris, ma mire esht me vdek se ashtu me jetu kur nuk te kam afher. Une jam njeri me zemer e shpyrt edhe ket pritje nuk duroj se dite e nate pa gjum jam mbet, nuk muj as me honger as me pi se aq shume po vuaj per ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:49 am

A kam faj qe ne ty jam dashuru
A kam faj qe shum te dua
A kam faj qe te kam puth
A kam faj qe me ty po du me feju

geovisit();
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:49 am

A edin sa shume malli ma ka marr
sonte buzet e mia ti kisha llan
A edin sa shume malli ma ka marr
sonte syt e mi po qan

Sonte pot press se me gjith zemer te kerkoj se nga mendja nuk te largo
Syt e tu kur i sho as kon tjeter nuk i njo, vetem ty te dua se ti ma ishe dashnia e vertet

Te dua sikur e du uje , se njeri pa uje nuk mund me jetu edhe une ashtu pa ty nuk muj me jetu, se ti je jeta ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:52 am

Si te gjithe gjerat e bukura
e shkurter eshte edhe dashuria
mjafton vec pak ta prekesh
dhe iken gjithe magjia

Ndaj o lexuesi im
ti fort mos dashuro,
se jeta te fal trishtim
se veten kot lendo.

Mos duaj me shume se veten
se jeten, ti mos duaj
shteg mos i ler hapur
se per te do jesh i huaj.

Me te vertet ta duash
po jo deri ne dhimbje, lendim
se cdo cast po te vuash
sdo quhesh njeri, por trishtim

Koto qe ju thash ti zbatoni
per ju i shkrova miqt e mi
qe si un mos ta pesoni
por te keni lumturi.

E dini ku gabova ?
gjithnje fala e dhash shume,
gjithcka per te lejova
syte mbylla e fjeta gjume.

E dini pastaj se c'mora ?
lot, dhimbje e ftohtesi.
degjova te me thonin "e gjora"
me meshir me shikonin o njeri.

Ndaj o lexuesi im
kur dikush te rrefen se te do
kerko fakte, veprim
dhe me pas beso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:52 am

Atdheu ėshtė guri qė s’e hoqėm dot kurrė nga kėpucėt
Sado u ramė supermerkatove dhe mall-eve
Pash mė pash,
Si Migjeni ferrit,
Kėpucė pėr sė mbari
Pa gur
Nuk gjetėm
Dot kurrė.
Kėmbėvrarė
Ēalojmė.
Ne jemi tė gjithė Akilė
Qė u futėm nė gjithfarė ujrash magjikė,
Por thembrat i kemi tė thata.
Aty na dhemb,
Aty na vret
Guri i Atdheut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:53 am

Lundronte ne detin e qete
nje trendafil i kuq
si dashuria e sinqert
dashuria e dy te rinjve
qe perfundoj si romeo e zhuliet
Dhe deti vet gjemonte
historine kur e kujtonte
Nisi kjo dashur ne valet e tij
dhe jetoj gjate ne pafundesi
Efshehte dhe e sinqert
Ditete bukura mbeten ne det
Perfundoj kjo dashuri
Kur deti gjemonte, kur rete renkonin
dhe te rinjte mbeten ne valet e detit
dhe te dy fjeten
Fjeten gjate, si asnjhere
bashke me dashurine e tyre te fshehte
te mbuluar nga deti i qete
Nga duart e tyre trendafili detit i mbeti
Kur trupat e tyre thell ne pafundesi deti i treti!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:53 am

ot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:53 am

ashke jemi te lumtur,
sikur ne parajse te na kene futur.
Une dhe ti, kalojme shume mire,
dhe shpesh here qeshim si femije.

Eh, sa e bukur eshte jeta,
kur une ate me ty e kaloj,
sa te bukura jane castet kur ty te perqafoj.

Faleminderit, engjelli im, jetes time
i ke dhene nje kuptim,
e ke mbushur ate plot gjalleri,
eh sa shume te dua, as vete s'e di!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:54 am

Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:54 am

sha frajer e bizsnismen per femra isha gjentemer 2 bodigarta i mbajsha ne der e gjith me thirrshin miljoner sa kerre per ty i pata prish e tash jom met me reneu 2 e veq per hater te dashnis kam ra ne dor te policis me motorra me mercedesa me bmw kabrijoleta i kom pas i kom pas i kom shkatru edo femra laperica frajerica si kur ti i kom kalu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:55 am

nuk e di, nuk po kuptoj, pse kaq shum te dashuroj, ti je endrra jetes sime, ti je drita e syve te mi, ti je gjdo gje per mua dhe e vetmja dashuri..Vuaj zemer vuaj. Ne kete rini, se dashuria e sotit te le pa sy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:55 am

Kam ra me fjet po gjumi spom mer i mbylli syt fytyra jote para me del,nuk e di qka po ndodh me mu veq nje e di ne ty jam dashuru..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:56 am

E bukur si nje diamant, e fort si nje shkemb. E fuqishme si nje vullkan eshte me e madhe se nje oqean. E tille eshte dashuria jone, e keshtu do mbesi pergjithmone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:56 am

Nese egziston dikush qe mundet ta shkruaj emrin tend ne diell me copza akulli,vetem ateher besoj se egziston dikush qe te don me shum se une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:56 am

Edhe 100 vjet mos met taku prap kjo zemer nuk ka met harru....Edhe nese kurr me nuk kam met pa per ty kjo zemer kam qa...Ende te dua ende me kujtohesh ti nga zemra ime nuk largohesh...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:57 am

po e shikoja nje djal o lodhur i mbylur ne boten e vet me ftove mbrena e te pyta pse me ke gnyje se je mir kurse nuk koke me tha por ti kur u ndave nga un sdheshta te pengoi ma edhe pse zemra ende te don po ti u largove ma me ndequ se wka kam üas met tregu te tregova se e kisha satet sokun tend edhe se kina bisedu edhe qe me kishte spjeku qithaka e qe e kisha kuptu qe sme kishe tradhru nga ajo dit filuam perseri nga epara keshtu tash jena te martua e jena shume te lumtur o zot share te kam falendruar per ket tmir ne jetttttttt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:57 am

riehin nga faqet e mja po prap u largova kaluan sdisa vite po prap ste harrova as nje sekund asnjeminut nga mendja sun te largova nje dit e takova shokun tend ma te mirin filuam me bisedu e me tregoi te verteten per at vajs qe me kishte thir e me tregoi se asnjher sme kishte tradhtu se veq mua me don po mi besu sdja mos folke aj veq per met mbrojt ty o zot pse ndoli kjo pse su isha e lumtur por te vuaj ashtu po shoku jot edhe shume qera tjera me tregoi se ishe shume keq nga ndarja e jon se asqe nuk ban me se edhe punen e kishe hup ishte vetem i mbylur ne shpi qith kohen e mas asaj bisedev endosa met visitu kisha frik por prap erdha kur ma hape deren nuk te njofta kishte ndryshu ishe ber tjter njeri nje njeri qe nuk ishte aj nga qil isha nda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:57 am

shim shume te rri kur u njoftuam un sa ekisha perfudu gjimnasin e kisha filu me sdtudiu ne mjeksi ti ishe ne fakultetin e juredis u takuma pa qelim u njoftuam pa arsye u dashuruam pa qelim ama dashurja jon skishte ardhmeri ket e kuptova kur nje dit ndoli diqka e pa pritur nje ze femne me thiri ne telefon e me tha se me te me kishe tradhtuar ooooo zot wfar ndoli me mua njerin qe edoja e i besoja me kishte tradhtu shkova ne banes e te pyta ti se pranove po me the se ajo esht nje vajz qila ka qef me na nda se te do perveti po si met besu kur ajo me trego se me kishte tradhtu me at sdi kuina ti besoi po vendosa te largohem nga ti me fjalen e fundit lamtumir edhe pse zemra me qante e lot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:58 am

Nese te merr malli nese me kupton mos i kurse lekt por thirrum n'telefon gjum ne sy nuk kam thirrje jam tu prit ose shkruma ni mesaxhe qetsoma ket shpirt!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:58 am

AMANET MORE DJAL AMANET NATEN E PAR TA PUTHESH NUSEN NE BAÖLL AMANET NATEN E DYT TJA PUTHISH BUZET DHE SYT AMANET NATEN E DRET BON SI DI VET................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:58 am

Te lutem shko pa Lot ne Sy,
Te lutem shko se sjam per ty,
Te lutem shko koken mos e kthe,
Mos me shiko me se ti vet me le,
Dashuria jon u shua si dielli ne perendim,
Te lutem shko se me ska kthim......!!!!
Kur te ze lemza kujto emrin tim,s'eshte magji por te vret vetmin,kot mos pi uje se lemza s'te leshon,keshtu bej dhe une kur ti me kujton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:59 am

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:59 am

ne sytė e tua e shohė qiellin
ne buzėt e tua e ndjej diellin.
ne duart e tua ndjej qetsi
ne puthjet e tua shijoj ėmbėlsi.
ne trupin tėnde ndjej knaqėsi
ne kėtė botė shoh lumturi
ne faqen tėnde e shoh magjinė
ne mendjen tėnd ndjej dashurin.
ne fjalet e tua ndegjoj drejtėsin
ne buzėqeshjet e tua njej mirėsin.
tash ti quaje si do ti
unė e quaj DASHURI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 5:59 am

Ende jam e re
por rini kurr se shijova
ende ty te dua
por tash ty je me tjeter

Ani jetoje jeten
aspak ste ndaloj
nuk dua te behem shkaktare
nje zemer ta dénoj

Vetmia eshte e keqe
kur te vjen pa e prit
kur ajo te ndodh
duhesh me u merzit

Mos vuaj nga njerzit
qe nuk paten meshir
mos qaj me lot ne sy
se ende un te dua

Fjalet te dua
vetem ty ta thash
tash me ler te shkret
e ne vetmi e i pa fat

Vuajtjen e kam te perditshme
plagen e perjetshme
ke pershndetje te perzemerta i dashur
NGA NJE ZEMER E PA PREKSHME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:00 am

Neqoftese per mua do ote kesh nevoj
gjithmon pran do te qendroj
Neqoftese nje dit so te me dashurosh
me von pa mua sdo te jetoshedhe qdo enderr do te bej realitet
nese ajo ndenje do te jet e vertet

Neqoftese do te dashurosh
te vuash do te mesosh
dhe jeten do ta kuptosh
sepse jeta ska kuptim
Pa vuajtje dhe gezim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:00 am

Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:01 am

a eshte e vertet refik se ashtu eshte qa thash edhe me heret se te bukur jemi te gjithte amam ma e bukur se menqurija asgje nuk ka ne bot se bukurija shkon e vjen a menda ste genjen ehehe pershendetje refik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 10Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: