ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:55 am

**Pa ty**
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:56 am

-LARG-
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:56 am

- ĖNDRA -
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:56 am

DY FJALĖ
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn

dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndi unė pėr ty ,
kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!
dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,
por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri ,
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė i dashur
TĖ DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:56 am

SMUNDEM TE HARROJ
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:57 am

Tė kam larg!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:57 am

Dashuria
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Dora mė shkruan
Zemra mė lėndon,
mė shkruaj i dashur
nė qoft se mė Don!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:58 am

Mbi detin e qetė....
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mbi detin e qetė lunnduronte njė fletė
mbi tė ish shkruar "Tė dua pėr jetė"
Po se besove,

puth buzėt e mia qė tė kuptosh se ē'ėshtė dashuria.
Tė dua aq sa mė do ti mua,

dhe do tė dua gjersa tė tretem
nė qoftė se me ty do tė mbetem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:58 am

Tė Dua!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj.
E di qė sje pėr mua,

po desha tė tė them "TĖ DUA"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:58 am

Mos bėj!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mos bėj qė jeta ime tė duket kot,


mos bėj qė nga syt e mi tė dalin vec lote.
Mos bėj qė vdekjėn ta kėrkoj,


se vetėm e vdekur mund tė tė haroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:59 am

Ruaje kujtim nga shpirti im!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Lexo kėtė mesazhė qė del nga shpirti im
e nė me do ruaje si kujtim
Grise nėse s'mė do, bėje cop e therime,
po ta dish bashkė mė tė ke thyer zemrėn time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:59 am

Digjem pėr ty!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,

ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam gjegur pėr ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:59 am

Tė dua shum
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,

ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:00 am

Shpirti im
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Shpirti im lėkundet si tėrmet.
Atė ditė qė do me dashurosh nė botė do bėhet qamet.
Tė betohem me Zot e se ty tė dua pafundesisht.

E dashura ime tė lutem kthehu pėrgjithmon
se zemra ime ty po tė kėrkon.
Unė pėr ty shumė po vuaj

e kėtu pa ty vetja mė duket e huaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:00 am

Meritoje dhe mere
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mos e merr tė bukur se tė tradhėton,
mere tė thjeshtė, ashtu sic e meriton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:00 am

Dua veē njė ēast!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Veē njė ēast do doja,
veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,
do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,
do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast dashurin ta kujtoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:01 am

Dashuria jonė
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Lulja cel --> thahet,
uji gurgullon --> ftohet,
aklispsi fillon --> mbaron,
Dashuria jonė lindi dhe do tė ngelet pėrgjithmonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:01 am

E humba dhe vetveten
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot

As njėrėn as tjetrėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:02 am

Bukuria!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Njerėzit nga bukuria mos I shiko
Se ajo shpejt tė gėnjen
Tė tjerat shihi dhe mendo
Pastaj thuaj mė pėlqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:02 am

Dhimbje nė Zemėr
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Avione qė ulen
Tė tjerė qe ngrihen
Valigje qė zbrazen
Ėndrra qė fiken
Sy tė pėrmalluar
Njė lot I patharė
Buzė qė dridhen
E s’thonė dot nje fjalė
Njė zemėr e lodhur
Nga zhgėnjimi tkurrur
Njė ėndėrr e tretur
Nė shkretirė nė pluhur
Njė yll qė mė ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Mė lodhi ky fat
Mė hedh e mė pret
Dhimbja sot qan
Mė lodhi kjo jetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:02 am

Kush?
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Kush troket sonte nė derė?
kush me fal pak dritė nė terrė?
kush jeton sonte pėr mua?
kush mė thotė sonte TĖ DUA?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:03 am

udhėkryqin e zemrės time!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Nė udhėkryqin e zemrės time,
Ke kujdes.
Mos e humb rrugėn,
se aty tė pres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:03 am

Tė vėshtira jan ditėt
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Tė vėshtira jan ditėt,
kur syri tė loton,
kur zemra nuk e gjenė
atė qė shum e don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:04 am

Dashuria
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Kur tė pash mė lindi simpatia
Kur mė buzėqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur mė fole e dita
qė dot mė thuash TĖ DUA
kėt e vrejta nga buzėt e tua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:04 am

Nė emėr.....
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Nė emėr tė jetės
Jeto pėr mua!
Nė emėr tė dhimbjes
Vuaj pėr mua!
Nė emėr tė dashuris
Mė thuaj TĖ DUA!
E kur tė vdes un
Ti tė jesh me mua!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#333333 noShade SIZE=1>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:04 am

Njė kėshill
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Njė kėshill: ke kujdes!
Njė kėrkes: mos ndrysho!
Njė dėshir: mos mė harro!
Njė genjeshter: nuk tė dua!
Njė e vėrtet: mė mungon pėr jetė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:05 am

Mos i beso askujt
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por mė beso mua,
qė pėr ty e jap jetėn.
Edhe pse je larg,
asgjė smė pengon.
Largėsia na ndan,
Dashuria na bashkon!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:05 am

Nuk mė duhet
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Nuk mė duhet kjo jetė
Nuk mė duhet kjo rini
Kur s'tė kam afėr meje
Gjithmonė do tė vuaj pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:05 am

Unė pėr ty
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Unė pėr ty e shes traktorin,
me gjith okumllatorin,
oj prepalic,
si ma preve zemren me brusalic,
tu m'shetit naper ulic, me kolic
ma theve komen, me bone pėr n'bullnic!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:06 am

Pyete Zemrėn tėnde!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Nėse je i vetmuar,
nėse je nė mendime,
pyete zemrėn tėnde!
A e don zemrėn time?
E kam njė dėshirė,
ėshtė shumė e thjesht,
tė isha afėr teje,
tjetėr s'kisha desht!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:06 am

Nė mesin e natės
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Nė mesin e natės,
nė terrin e zi,
unė rri e zgjuar,
dhe mendoj pėr ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:06 am

Pa ty!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkėlqimin,
pa ty dita mė erėsohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ėndra nuk ėndėrohet,
pa ty zemra mė helmohet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:07 am

Dėshiroj
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Dėshiroj tė shof me sy,
tė mos mė djeg malli pėr ty,
sikur tė isha reze hane,
do tė hi nė dhomėn tande,
vetėm ta dish se sa tė dua,
s'do tjetosh as njė orė pa mua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:07 am

Kur tė pash
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Kur tė pash mė lindi simpatia,
kur mė buzėqeshe e dita se qenka dashuria,
por kur mė fole e dita,
qė do t'mė thaush tė dua,
kėtė e vrejta nga buzėt e tua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:07 am

Hapi krahėt shpirti im!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Hapi krahėt lartė nė qiell,
ti pėr mua je diell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afėr nuk tė kam!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#333333 noShade SIZE=1>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:08 am

Do tė flas pėr ty!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Unė jetoj, se tė dua shum!
syt e tu, i shoh edhe nė gjum!
Jetėn do ta jap, pėr tėnden dashuri!
nė varr kur do t'mė pyesin,
do tė flas pėr ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:08 am

emėr.......!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Mė mir i varfur,
zemėr PATRIOT!
Se sa i pasur,
e zemėr IDIOT!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#333333 noShade SIZE=1>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:09 am

Malli pėr ty!
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Malli pėr ty, frymėn mandali!
Eja tek unė, njė puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
e din o shpirt, qka ėshtė dashurija!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 7:09 am

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:56 am

NOKTURNO

Nė qiell hėna, unė
nė llogore.

Atje tej na pėrgjon
vdekja e uritur.

Nata ėshtė e errėsirės
dhe e befasisė

Stop. Ndaluni mendime
qė mė tretin prej kėtej.

Ėshtė e ndaluar
braktisja e pozicionit.

Nata ėshtė e befasisė
dhe e errėsirės.

Hėna nė qiell, unė
nė roje tė Atdheut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:57 am

RAFSHI I DUKAGJINIT

Ėshtė njė pėrbindėsh
qė na e ha ekzistencėn.

Por janė edhe ca burra
dragonj, vetėtima.

Nė Rafshdukagjin
llogore lirie.

Jehona gjithandej gjėmimi
me vrushkuj rrezesh.

Pėrbindsha llahtari
do t'i zhbijė jeta jonė.

Kjo tokė vetvetiu ka hyrė
nė Epopenė Diellore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:57 am

Fluturojė mbi shtigjet tua

Fluturojė mbi kullat tua tė rrenuara
Prekaz
Ulem mbi ledinat tua tė gjakosura
Izbicė
Qajmė mbi varret tua tė hapura
Likoshan
Kafken e lashė tė ēmallet nė gjurmėt e shkolles sate
Llaushė
Shikojė shtėpitė tua tė plaēkitura
Skenderaj
Fluturojė mib shtigjet tua tė kallura
Drenicė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:58 am

Ikja

Mbi peshėn e rėndė tė fjalės
Zhytem si piramidė nė det
Nė pellgun e ėndrrės sė djegur
Nė kėtė tokė si lulet.
Zhytem humnerave tė harresės
Me njė shpresė tė vyshkur nė xhep.
Shiriti i kėputur i kujtesės
Rrugėve tė arratisjes mė ka mbet
Nata ecė mbi meridianet e kohės
E unė simfoni e saj,
Gabimet e lojėrave tė turbullta
Gjaku ynė mė nuk do t'i lajė.
Nata shtrigė e vjetėr nė planetin maxhik
U arratis nė ferrin e egėr
Nga drejtėsia ikė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:58 am

EDHE NĖ VDEKSHA

Deri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:58 am

SI MUNDE

S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj es erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 12:59 am

LIBRI I MBYLLUR

Deri kur
I mbyllur nė mendjen time
Kur do lexohen
Kėto shkrime
Deri kur poeteshė
E librit tė mbyllur
Deri kur
Kanun i mendjes sė ndrydhur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:00 am

PSE HESHT

Unė hesht ti hesht
Kush tė flasė
Unė qeshi ti qesh
Kush tė kujtoj
Tiktaket e zemrės
Nuk pushojnė

Ēdo gjė ndryshon
Kur njėri-tjetrin
Nuk dashurojmė

Tė dua pse hesht
Tė dashuroj pse s'flet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:00 am

DENOCIM

Perėndesha djallėzore
pre e komplotit familjar
e martuara shumėherė
bija e njerkės kurvė...

babi mė thotė:
ēdo gjė ėshtė politikė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:01 am

I HUAJI

Ku mbete atdhe
vend i atdhetarėve pa dhe

ku ta kėrkoj rritėn
djepin pėrkund maleve

ku tė takoj njė ē'pjesė
tė botės paske ikur...

si qenke bėrė nuk tė njoh
2imi je - atdhe pa emėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:02 am

LUFTĖTARIT

Pse jeta
pėr pushkė
pse vdekja
pėr nder

pse lumėgjaku
pėr LIRI

RRITĖ
Vendkalime
ura mungon

mendtakime
veprimet heshtin

kopsht me lule
s'ka dashuri

ē'u bė bota -
e qelbur po rritet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: