ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:03 am

Atyre

Atyre,
Qė gjithė qė paten ia falen
kėsaj toke.
Atyre
Qė maleve pėr liri u dhanė
kushtrim.
Atyre
qė shkruajnė faqet e lavdishme
tė njė EPOKE.
Atyre,
Qė bishen e plagosur e godasin
nė vesh e nė sy.
Atyre,
Qė me gjak e shkruajnė fjalėn
LIRI.
Atyre,
Qė mesin e mesjetės e thyejnė
mes pėr mes
Me ata ėshtė ballėhapur Nėna,
Qė Kosovės i dha kėtė Brez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:05 am

Belbėzimet t'i fala ty

Ani pse nuk deshe kėrshėri
Belbėzimet t'i fala ty,
o ishulli im,
o zėri im
o syri im!

Sa halle kishe:
nė tokėn e veriut,
ku s'ka as rrufe,
ku s'ka as vetėtimė,
ku s'ka as shije -
nė asnjė agim.

Belbėzimet t'i fala:
tė lidhura me short,
nė plazhin e detit -
kaltrosh!...

Ja merri, deshifroj rrokjet:
tuat janė,
si realitet,
jo - ėndėrr nuk janė.

Qielli shkrep nga rrezet:
njė dashuri krahhapur,
mes valėve,
mes faqeve,
mes gishtave,
mes buzėve mbesin ngrohje,
pėr tonat troje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:05 am

BIOGRAFIA

Jam njė viktimė
E rritur pa dashuri,
E skamur, e cfilur,

Mbi gėrmadhat e fatit
Mbijetuar virtytet e mia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:05 am

KUR FLET ATDHEU JUAJ

M'i plagosėn pranverat,
Gėzimin vetėm ma shuan,
Nė emėr tė demokracisė m'u vardisėn
Mu nė trung mė qėllun.

Nxituan tė hyjnė nė histori
Disa "heronj" tė rinj,
Por historia s'mund tė bėjė kurrė miq
Ata qė shitėn shpirtin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:06 am

PĖRBALLĖ VDEKJES


Vitet i kthej nė retrospektivė,
Qielli alarmonte stuhi.
Me pak fjalė i peshum ndjenjat,
Njė dhembje kishim te dy.

Do ta kujtosh atė natė,
Pėr ardhjen tėnde bėnim festė,
Kur tė tjerėt gėzonin
Unė luftoja dhimben ta vdes.

Koha eci,
Vrragė tė mėdha, la,
Por gjithmonė nė zjarr tė luftės
Tė pashė, vėlla.

* * *
Po vij,
T'ia them kuptimin jetės
Aty ku trim me trima
Po e sfidoni vdekjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:06 am

DASHURIA IME

U linde si feniks nė zemrėn time,
Dhe zjarre pėrhape nė shpirtin tim
Ma mbushe jetėn plot gėzime,
E unė fitova njė amshim.

O Zot, o shpirti im,
O, jeta ime e shtrenjtė,
O, fat i syve tė mi e gėzim,
Kulm i dėshirave tė mia besim.

Para teje shpirti po shkrihet, e di,
Dhe nė vetmi zemra mė tretet,
Sikur tė gjithė i shohin eshtrat e mi,
E mu vetėm tė vdes mė mbetet.

Me zgjove nga vdekja, mė the
jeto,
Preke shpirtin tim dhe i the gėzo,
Ke jetėn time qė e la pa gaz.

Po unė nuk do tė vdes,
Se dua tė jetoj.
Sa tė jem gjallė do tė pres,
Do tė jetoj edhe kur ti vdes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:07 am

ĒKA TĖ PRES

Oqeanėt e mbijetesės
Synojnė tė ardhurat e paqenė.
Dhe shoh hijen time
Duke u mbytur nė kuvertėn
E valėve qė e magjepsin.

Po shihja hijen time
Qė i perkiste tė kaluarės
E aroma e valėve
Ngadalė po pushtonte
Njė krijesė tė humbur
Qė fundosej
Nė vitet e kaluara tė rinisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:07 am

KUR MBAROJNĖ ĖNDRRAT

E ndjej se gjindem nė kurthenė
E asaj qė e quajnė jetė.
Dhe emocionet e ilozionet pėr te
Ngadalė po shuhen.

E di se duhet tė vazhdojė
Por nuk e bėjė dot.
Mundohem ta afroj ate
Qė dikur kishte kuptim
Por nuk arrijė.

Pėr mua ishte dielli
Qė ngrohte me qenien e saj
E hėna krahas syve tė kaltėrt
Humbte ndriqimin e zakonshėm
Ishte ajo.
Ajo qė mė jepte forcė
E shpresė
Edhe atėherė kur e kisha humbur.
Fillova tė besoj nė engjuj
Se shifsha ēdo ditė.
Kur e humba,
Humba margaritarin tim,
Humba vetėn,
Diellin,
Lulen,
Hėnėn
Dhe gjithēka kisha nė zemėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:07 am

ISHTE AJO

Sa e ēuditshme jeta,
Me te parajsė, pa te ferr.
Si i vdekuri nė arkivol
Pa pikė shpresė
Pėr diellin,
Aromėn e saj
Ndriēimin e hėnės dhe...
Po pėrsėritet e njejta
E fytyrėn e saj
E ruaj nė kujtesėn time.
E fotografia e saj
Qėndron e mbyllur
Brenda dyerve tė zemrės sime.
Ishte ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:08 am

VAJI I ASAJ PA EMĖR

Shtrėngimin e urrejtjeve tua
Pėr qirinjėt e djegur
I shpėrlan loti...
E loti abuzon organin e kohės,
Por jo gjatė.
Se pasioni yt
Shembė kullat e vetmisė
Dhe kthen besimin e humbur,
Tė shkėmbijt e rrahur
Nga stina e thyer.
Dhe shpirti flen,
Kur skeletet e kalbura tė skamjės
Shndėrrohen nė unaza tė komplikuara
Nė theshtėsinė e kėtij fundshekulli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:08 am

Endėrrova

Hipa nė qiell, e preka ylberin
E u bėra djalė
I kalova shtatė Kodra
Duke vrapuar nė pranverėn time
Mė pas u bėra burrė
Shtatė luftėra i bėra
E i pata shtatė fitore
E pastaj u plaka
Nė kuvende mora pjesė
I pajtova shtatė gjaqe
E shtatė pleqėri ndava
Por ē't'i bėsh e gjithė kjo ishte ėndėrr
Kur u zgjova nga gjumi
U ula
E shtatė herė qava!
Fundshekulli

Vitet e fundit po i jeton
Tė fundmet gjamė pėrjeton
Si fillove po pėrfundon
Tiran erdhe
I tillė po shkon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:09 am

SKĖNDERAJ

Kujtim as ėndrra
Pėr erėn e ftoit
Mė tha nėna

Sa herė tė zu nė gojė
Dhėmbėt mu mpinė

Hape dritaren
Merr frymė thellė
Sa herė he shtatzėnė
E ndien mė mirė
Erėn e ftoit
Tė vendlindjes
Mė tha nėna
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:37 am

THIRRJE KOSOVĖS

Ē'do tė bėj une pa ty
Pa ardhjet e shkuarjet e tua
Do tė harroj tė flas
Me vetveten

Ē'do tė bėj une pa ty
Pa shikimin nė bar
Si t'i ngroh gjymtyrėt
Tė ngrira akull

Do tė mė lėsh tė bėhem plakė
Me dhembje duarsh
Me dhembje eshtrash

Kam frikė kur shkon
Ē'do tė bėj une pa ty
Po nuk erdhe
Do tė bėhem gurpragu
Kallkan do tė bėhem
Ē'do tė bėj unė pa ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:38 am

RRUGA PĖR JANINĖ

Mora rrugėn pėr Janinė o
Tė takova me pleqėrinė o
Vetėm me arabaxhinė o
kėrkoje shkronjat e humbura
Sikur tė ecim nė Veri
Tė mbaj krahun
Bagazh malli robėri
Mora rrugėn pėr Janinė o
Shetitė Ēamarinė o
Me arabaxhinė o
Kėrkuam unė e rruga jotė o
Fjalėt e ndyra nė mote o
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:39 am

JETĖ E HIDHUR

Sa rėndė e shqiptoj kėtė fjalė
Dora mė dridhet kur e shkruaj.
Me shpirt, njėrit, duhet besuar
Se jeta nuk ka lindur pėr tu hidhėruar.

Sa fjalė tė buta ka nė jetė
Sa zemra rrahin pėr tė mirė.
Edhe shumė njerėz gabojnė
Ata qė zemrėn e hidhėrojnė.

Sa mirė do ishte gėzimi
Nė sy do tė lexohej mirėsia,
Nė zemėr do tė vėrehej butėsia
Hidhėrimin nuk e duron njerėzia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:40 am

URREJTJA

Pėr ju s'ėshtė rėndė
As pėr fatin nuk ėshtė lehtė
Zemra hidhėrohet e nuk bėn
Ėshtė keq pėr ty qė tė urren.

Larg se keqes, o njeri
Mbill nė zemėr mė shumė mirėsi.
Sa e bukur ėshtė mirėsia
Tė udhėzon nga dashuria.

E shkurt ėshtė jeta,
Andaj duhet tė mbrohemi
E kėtu tė dominojnė fjalėt
Liri, mbarėsi dhe fate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:41 am

Teorema e Pitagorės

Ulqin - Ohėr
Hipotenuza
Ohėr - Durrės
Kateta I
Durrės - Ulqin
Tre kėndshi im
Problem i lehtė
Problem i ndėrlikuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:42 am

Poezia

Jam pa atdhe
Atdhe ēdokund kam
Tė gjithė mė duan
Jam hasret i qiellit e tokės

Jam pėrqafim i ngrohtė i djalit
Jam puthje e parė e vashės
Vishem e zhvishem nė njė mijė ngjyra
Tė katėr stinėt janė tė miat

Jam
Bukuri e rrallė
Dashuri skofiare
Jam pa atdhe
Atdhe ēdo kund kam
Dashuri e tė gjitha dashurive
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:42 am

Nė vend tė pėrgjigjes


Letrėn tėnde e mora
Mbahu vėlla
Pranverės
Askush s'mund t'ia ndalė hapin
Jetės
Nuk i lidhen duart me pranga
Rrezet e diellit
Tė githėve na takojnė
Dashurinė
Nuk e mbajnė grilat
Mbahu vėlla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:43 am

Ndjenjat e mia

Mė buzėqeshe nė fillim
t'u afrova pa qėllim
tė pėlqeva thjeshtėsinė
ndaj dhe lidha miqėsinė
Nė fillim e kam kuptuar,
Se tė dua.
Mendova se nuk ka kuptim,
qė ta them.
Kam ėndėrruar ēdo natė
pėr ty.
Por kurrė s'e kam menduar,
se endrrat realizohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:44 am

Nėnės sime

Kur tė mendoni se kam vdekur
Nga varri do tė ngritem pa u tretur
Kam mall njėherė me tė pa
Jam gjallė nuk jam vrarė.

A e di ti nanėse kemi njė amanet
pėr tė cilin ėshtė hak me vdek
a e di ti nanė se tokat tona nė robėri janė
a ashtu nuk mundem me i lanė

A tė kujtohet nanė, kur unė isha fėmijė
kur mė thoshe se nuk jetohet pa liri
po unė pėr atė liri nanė po luftoj
e mos mendo qė unė ty s'tė kujtoj

A e di nanė, se s'ka bėr shkina shka
mua qė del pėr me mė vra
prandaj tė premtoj edhe njėherė
se do tė vij te ti bashkė me tė madhėn
PRANVERĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:46 am

Nėnės sime

Kur tė mendoni se kam vdekur
Nga varri do tė ngritem pa u tretur
Kam mall njėherė me tė pa
Jam gjallė nuk jam vrarė.

A e di ti nanėse kemi njė amanet
pėr tė cilin ėshtė hak me vdek
a e di ti nanė se tokat tona nė robėri janė
a ashtu nuk mundem me i lanė

A tė kujtohet nanė, kur unė isha fėmijė
kur mė thoshe se nuk jetohet pa liri
po unė pėr atė liri nanė po luftoj
e mos mendo qė unė ty s'tė kujtoj

A e di nanė, se s'ka bėr shkina shka
mua qė del pėr me mė vra
prandaj tė premtoj edhe njėherė
se do tė vij te ti bashkė me tė madhėn
PRANVERĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:47 am

Tė isha nė Butrint

Zonė arkeologjike:
zonė e lashtė antike -
atje ka ikona
dhe herioglife.

Herioglifet tona
dėshmojnė autorėsinė
flasin pėr kombin e lashtė,
Gjirokastėr - Janinė.

Te malet e Korfuzit:
i ynė Butrint rronė
ani pse dhėmbė i kohės
pamėshirshėm e shkatėrron.

Zona jonė antike:
zona jonė e dlirė,
kėrshėri nė vete,
ngrohja dhe idilė.

Nė Butrint tė isha:
do rilindja sėrish,
do me hiqej malli -
dhe i bifurkacionit tim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:48 am

Pėr ty qė je larg meje

Nė kėtė natė tė qetė
Pranė dritares qendroj
Shiqoj yjet lartė
Dhe pėr ty mendoj.

U bė kohė e gjatė
Qė je larguar
U bėnė, e dashur, disa muaj
Qė s'tė kam takuar.

Rangut tė tė verbuarve
Unė, tani, i takoj
Se sytė mi more
Kur u largove.

E tani me foton tėnde nė dorė
Nga largėsia tė pėrqafoj
Nga zemra tė fala
Dhe tė puthura tė dėrgojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:49 am

Pse

Luftė kafsha me kafshėn,
njeriu me njeriun.

Ujku e ha qengjin,
nuk e lė tė lirė,
qengji e ha barin
ėshtė fort i mirė.

Njeriu vret njeriun
dhe lirinė ja merr,
dikush ka shumė dritė,
dikush jeton n'terr?!

Pėrse kėto grindje?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:51 am

Liria?!

Kam mbetur nė fillim tė njė rruge
Qė s'i duket fundi
Me lirinė e madhe
Nė duart e mia tė vogla.
Askush nuk mė ka mėsuar
Ē'tė bėj me lirinė e tepėrt...
Natėn e shoh veten nė ėndėrr
Tė gozhduar nė trupin tėnd,
Nė mėngjes arsyeja, djalli mė i keq
Qė krijoi zoti, mė thotė:
"Respekto lirinė tėnde!"
"Respekto lirinė e tjetrit!"
Nė djall vaftė liria e tjetrit!
Nė djall liria jote!
Nė djall liria ime!
Rroftė robėria e shpirtit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:56 am

Ti te duket se je me e mira
Se kurre s'do ndrushosh
Por jo, ka ligje natyra
Keto do ti provosh.
Jeta eshte nje evolucion
Qe i jep cdo njeriu gjithesin
Te lind, te rit, te embelson
Pastaj ne gjirin e saj te perpin
Ne mengjes te jep rinine
Ne dreke endra gezime plot
Ne darke te afron pleqerine
E neser te zhduk fare nga kjo bot.
Ja pra c'je ti
Qe te duket vetja mbi te tjera
Dicka pa rendesi
Baker qe si esht ritur kure vlera.
E bukur je vertet
Henes i konkuron
Por vdekja s'te le te qet
Ajo prane te kerkon
E bukur me shkelqim
Yjeve u ri prane
Por krymbat duan ushqim
Ata! Duan te hane.
Ata s'pyesin pse je e bukur
Ata do te te hane me endje
Ata! Kane per te te zhdukur
Sepse ata s'kane si ty mendje.
Eshte e kote qe e mendon
Nuk ke perse te strukesh
Pas shetitjes, qetesia te kerkon
Je e destinuar te zhdukesh.
Te jesh e qet, te jesh krenare
Nuk duhet ti biesh kokes
Sepse nuk do te zhdukesh fare
Vetem dy metra posht tokes.
Do thuash - C'me duhet mua?
Sa te jem e re do defrej
Mire, por po u qelb nje krua
Per te pire asnje s'do vej.
Per ty ......... jeta nuk qan
Sepse asgje nuk do kuptoje
Kur nje pik uje nga ky oqean
Lart ne qiell do avulloje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 1:58 am

puna dashurise
si puna kajsise
te pelqen kur i ha tulin
dhe maro kur i fut ksulin
vetem kur shko te berthama
shko mardhenia si neper drama
?ifteve pas ca viteve nuk i hy ne sy gezimi
shkojn me partner te tjere te pallatet Agimi
kur del e verteta ne drit
gruja burrin e shkalapit !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:39 am

ne shtrat jam e spo mundem me flejt,shikoj telefonin e nuk po me theret,po i lexoj sms qe mi ke dergu e them me veti ndoshta mke harru?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:40 am

nje buzqeshje e jotja sa bota ka vler me ty kater stin me behen pranver nese nuk te shoh nuk e dua veten nese nuk me do eja merrma jeten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:40 am

Nėse tė dhemb zemra mos mendo qė ėshtė infarkt.Zemra kėrkon zemren po bohet merak.Mos shko te mjeku ilaqe me kerku po kthema sms nėse do mu shėru.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:44 am

Mbi buzet e tua do bej cudira,dhe nga goja jote ver do pi..Kembet me te tuat do ti mbaj te shtrira dhe mbi trupin tend do bej dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:56 am

Dashuria pa pythje si telefoni pa mbushje.
Dashuria pa takim si keri pa benzin.
Dashuria pa Sex si cingarja pa shkreps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 2:57 am

ne emer te jetes jeto me mua ne emer te dhembjes vuaj per mua ne emer te dashuris me thuaj te dua edhe kur te vdes ne at bot te pres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:06 am

o llokum me arra bakllav me sherbet a je tani zgjuar apo tash ke fjet nese je zgjuar nje leter ma shkruaj nese je ne gjum vi te puthi un
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:08 am

o llokum me arra bakllav me sherbet a je tani zgjuar apo tash ke fjet nese je zgjuar nje leter ma shkruaj nese je ne gjum vi te puthi un
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:12 am

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:13 am

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:13 am

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:15 am

e dua nje puthje nga ti
e dua nje prekje
me duart e tua
e dua fjalen kur
me thua te dua

dua te mbulohem
nga puthjet e tua
dua te me duash vetem mua

por kjo kurr
ska per te ndoll
edhe sikur te vdes
ne krahet e tua
ti nje tjetres
do i thuash te dua

duaje fort
se keshtu qenka shkru
ti me nje tjeter me u dashurua
dhe un gjithmon duke lotua


me nje puthje
me nxitim
me kenaqe
shpirtin tim
me nje puthje
me plot lellatime
per ty po mendon
kjo zemra ime


era mi fryu
floket e mia
kurse ti
mi puthe
buzet e mi

jan te embla
puthjet e tua
por me e embel
esht fjala te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:15 am

te putha me lezet
te putha se desha vet
ti putha buzet e tua
duke te then te dua

te putha me gjith zemer
se per mu je i vetmi emer
te putha ne sy
se te dua pa kufi

me puth ne sy
se te dua vetem ty
me puth ne gush
se syt e mi ,me lot jan mbush


me puth ne faqe
se shpirtin ,krejt ma kenaqe
me puth ne ball
se zemra ime, per ty esht thar


me puth ne qaf fort
se per ty ,po derdhi lot
me puth ne buz
se plot dashuri ,per ty jam mbush


ma puth fort trupin
se ma heqe fare trurin
me puth nga kembet,deri te koka
se dashuria ,per ne te dy ekzistoka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:15 am

pa puthje nuk ka jet
per ty un du me vdek
pa puthje jeta nuk ka kuptim
pa puthje je ashtu si femia jetim
pa puthje je i shkret
pa puthje askush mos mbet
esht mir tja japesh puthjen atij qe don
tja japesh puthjen atij qe e meriton
te puth zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:16 am

E shkruajta te dua ne rere por e fshine dallget
e shkruajta ne qiell, por e fshine rete
e shkruajta ne zemren time dhe do mbetet perjete!

Te dua nuk e di si, as prej sa, as prej nga
Te dua pa probleme dhe krenari
te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta kuptoj.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve
por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi.

Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija c'do gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas...

Pashe ne qiell qe mungonte nje yll
u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty.

Nese ti nuk do te kishe emer
do te te therrisja Dashuri
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji
te pres aty ku urrejtja behet dashuri
aty ku lotet kthehen ne rreze dielli
te pres aty ku le krenarine pergjithmone
te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.

Me duart e mia do te desha te te qoja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.

Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.

Kam besuar se kam dashur shume persona, por vetem tani qe te humba e kuptova qe je njeriu qe vertet dua!

I tha dashuria miqesise: pse ekziston ti kur jam une? Miqesia u pergjigj: Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot.

Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje, ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin e tyre me te bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:16 am

nese shiu lagi token aq pika loti
ran nga syt e mi per ty"""""
nese shui lagi gjethet aq pika loti
ran ne zemren time per ty""""
kur shiu ndalij shiu loti im vagjdoj
sepse shiut i doli dielli e ti nuk
erdhe tmi ndalosh lotet se na ndan nje
bot e kundert ty dhe mua po prap te
dua"""""

nje tjeter muaj,
nje tjeter vite,
nje tjeter buzeqeshje,
nje tjeter puthje,
nje tjeter dimer,
nje pranvere gjithashtu...
po ne asnje nuk do kete...
nje si ty!
-------------------------------
Po tė mė kujtosh mua
Dil e shiko Hėnėn Po
Tė mė ėndrrosh mua
Ndiz njė Cigare
Po tė mė Duash mua
Falma njė Dashuri
Po tė mė tradhtosh mua
Hapma varrin ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:17 am

Nese nje dite
ti nuk deshiron
te degjosh as kend,
thirme....

Do te jem pa as nje fjale,
nje soj sikur ti te ishe vetem,
e jo ne te dy,

Po nese nje dite me theret,,
dhe nga une nuk mer pergjigje
eja ti shpejt te me shikosh ne sy,
ndoshta une kam nevoje per TY ....

Mbi 2 sy te trishtuat, te perlotur,
mbi 2 buze te ngrira ku buzqeshja ish ngrosur,
mbi zemer te vuajtur, te lenduar,
mbi shpirt te vrare, te denuar,
mbi trup te lodhur, te munduar, fjala:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:17 am

TE DUA" eshte shkruar!

ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.


Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr

Lexo kėtė mesazhė qė del nga shpirti im
e nė me do ruaje si kujtim
Grise nėse s'mė do, bėje cop e therime,
po ta dish bashkė mė tė ke thyer zemrėn time.

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.


Mė the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Mė the TI AMO mu duk mashtirm,
Mė the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Mė the TĖ DUA zemrėn ma gėzove!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:18 am

Hapi syt dhe rri mendoj
imazhin tend pe ta kujtoj
padyshim pikoj nje lot
iku dhe nje enderr per sot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:18 am

Sa yje ka nata smundem me i numru
sa vuaj un per ty smundem me besu
ket qe po ta shkruaj mos ja shkrujt askujt
se zemra ime nuk esht e gjithkujt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:19 am

Shiko hėnėn dhe
ajo puthjen time ta dhuron,
mė tha dhe diēka
qe shpirtin tėnd,
unė kurr ne errėsirė
s'kam pėr ta lėnė,
prandaje shpirt nga errėsira
mos ki frikė se hėnėn do ta bėj drite..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:19 am

pasurin e gjith botes do te lija""
per ty se pasurija me e madhe do me""
ishe ti"""
arin e gjith botes do ta refuzoja""
per ty se me i qmuar se ari je ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: