ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:20 am

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni or pa Mua !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:21 am

Dy sy shum lot,
Dy zemra qe s'bashkohen dot,
Dy sy qe shpesh shikohen,
''Valle do vi nje dite qe te dashurohen''..!!

1+1=2 Tė dua vetėm ty
5+5=10 Tė dua pėr jet
1-1=0 Mend mi more shero
Ndash plus,ndash minus
Ndash pjestim,ndash barazim
Tė dua shpirti im.

Pash shum gjėra Degjova shum zera....
Njoha shum sy aty ku ishe dhe ti.........

Por nga e tera zgjolla pėr zemėr...........
Vetėm njė gjė,,,,,, Vetėm njė Ze...........
Vetėm Dy Sy,,,,,,,,,vetėm Ty.................
Tė Dua Tė Dua
Me sy te perlotur........... .........
Dhe me zemėr te coptuar........
Ty i Dashur po tė them qe te Dua..

Tė Dua Tė Dua kurr s'tė harroj......
Sa Me don ti mua Pergjigjen tėnde dua ta dėgjoj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:22 am

Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hėnė?
Mos ke ikur ne diell?
Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos ke gjetur njė mėnyrė pėr tu bėrė e padukshme?
Tė me shohėsh , e unė mos te te shoh....
Mos te kanė bezdisur kaq shumė te tjerėt?
Sa ti kesh vėnė vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbrėmje gjithė naten
e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vemia qe me pret?
(Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:23 am

T e dishe te lexosh
E shte e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund


E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....


Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un ēfare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall per Ty


Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do kuptosh..
sa bukur eshte, te dashurosh....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:23 am

NE ZEMREN TIME DO TE JESH
DHE BASHKE ME MUA DO TE TRETESH
MOS KUJTO SE JANE MASHTRIME
PO JANE FJALET E ZEMRES TIME


TE TE FAL NJE DET, TE TREMB THELLESIJA
TE TE FAL NJE MAL, TE TREMB LARTESIJA
TE TA FAL ZEMREN TIME, TE TREMB DASHURIJA
DO TE FAL NJE KUKUL QE TE LUSH ME TE E JO ME MUA...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:23 am

Mos e zemero buzen
qe vec ty te qeshi
mos e mundo zemren
qe vec ty te deshi
mos e mbush me lot
syrin tim te zi
mos e braktis ti mos
kete DASHURI

ketu jam
dhe po pres
o shpirt I vuajtur
te me flasesh
e vetem te mos me lesh
sepse nje te kam
e si ti askush nuk eshte
e si ti askush sme don


ku je e ku te kam
kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
ne zemren time
aty ku askush gjer sot ska mund te hy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:24 am

MFALE DASHURI SHPIRT U MUNDOVA TE TA KTHEJ
JETA E PA SHPIRT ENDRREN QE KISHIM E THEJ
GJERSA ZEMRA MDRIDHET BASHK ME DOREN QE PO SHKRUAJ
ME MUNGON PRANIA JUAJ/PA TY NDJEHEM SI I HUAJ
SI NJE MERGIMTAR QE E MERR MALLI PER VEND TE VET
PREJ NJE NJERIU TE THJESHT ME BERE TE NDJEHEM MBRET
SAHER ISHA ME TY MDUKEJ SIKUR ISHA NE QIELL
NGRIJA KRAHET QE TMLEDH YJE NE KRAHUN TEND TI SJELL
SHKELQIMI SYVE TU ME NGJANTE NE NJE YLL TE VERTET
DUKESH SI NJE ENGJULL PERENDIE QE SBRET NGA NJE KOMET
NDOSHTA SUN TDHASH DASHURI MIRPO BEN PJES NKUJTIME TMIA
NJE DIT SHPIRT DO TA KUPTOSH SE KET E KAM BERE NGA DASHURIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:25 am

Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:25 am

Si mundem tė harroj njė vajzė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje djalė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:26 am

Ishte natė gjumi nuk mė mirte ....
Mendoja pėr ty sikur tė tė kisha pran.
Shtrėngova jastėkun sikur tė ishe ti
Dhe fillova tė qaj pėr ty i dashur
Dhe me lotėt e mi krijova imazhin tėnd engjėllor.
E putha si tė ishe ti
Dhe mė pas mė kishte zėn gjumi
Tė nesėrmen ti nuk ishe
Fillova tė qaj po mė kot ti kishe ikur
Nė mbrėmje ti u shfaqe dhe papritur
Ti mė the Tė Dua.
Dhe qė prej asaj nate une fle e qetė
me fjalėn qė mė the ti i Dashur....
Tė Dua Shumė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:26 am

A e din o llokum
Se un ty te dua shum
Shpirt e zemer ti kam fal
Kurr se la per jet pa t'mar
Ah moj zemer t'kisha ngat
S'tkisha lan me fjet rahat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:27 am

Nese me do , dhe nuk ke guxim
Ndegjo zemren dhe beso,ti je shpirti im
Ne mengjes gjdoher te pres
Mbremjen s'e dua dot,se pa ty po vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:27 am

Gjithmon jam largu nga dashuria
S'e kam besu se nje dit do te me mbysi vetmia
Jam diku qe kurr s'kam qenė
Tash kur te kam ty edhe yjet te padukshem le te jenė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:29 am

Te Pata Thene !

Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:30 am

me fal qe te lendova dikur
me fal qe deshiren tende
nuk guxova ta provoj kurr
me fal qe sika me ty por sishte
fai im edhe vet e di.

a thua ku je athua ne enderr
a me sheh-a thua a te mungoj
si dikur a thua a me therret edhe ne gjum

numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua per sa tjem gjall-
te gjith per ne e din e shum na gjykojn e ka edhe shum te tjer
se ket dashuri dhe ket besnikri shum e lakmojn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:30 am

Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur per ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetim ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse ?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar as nje her se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???-----
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:31 am

Tė kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalė mbyllen...
njė buzeqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qė shkelqejne atje lartė
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Tė kam enderruar,"
njė ze tingellon
dhe...
sėrish heshtja mbreteron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:32 am

Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Tė nesėrmen ndihem, me mirė.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirė.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atėherė jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vėrtetė.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atėherė kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.


Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:32 am

SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:33 am

perlotur i fyer me zemren e coptuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoje me vite me muaj


lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj


hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flakt e dashurise
ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare un mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:33 am

Prit mos ik.....

prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe bota do te shembet
prit ti vete me the:"me duaj"
tani qe te dua trembesh?

prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe dielli sdo lind me
ku do shkosh pa me thuaj?
pse po iken?po me le?

prit mos ik,mos shko pa mua
bote e eger me frikeson
me dhemb shpirti gjer ne thua
me dhemb zemra dot sduron.

prit mos ik mos shko pa mua
zemren ma ke mbajtur peng
me thuaj ne sy "ste dua"
boten time ti ma shemb.

Prit mos ik,mos shko pa mua
kthema zemren mos ma mbaj
mos me shih si nje te huaj
jam e njejta si me pare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:34 am

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:34 am

Pse s'mė shkruan sonte,pėrse je zemruar?
Pse s'mė thua tė dua o shpirti im i shkruar?
Pse nuk mė ndriēon si ēdo nat o ylli im
ashtu si dikur,tė paktėn si nė fillim.

Tė pyeta,pse po mė braktis,arsyen ma trego,
me lot nė sy,nė sy mė puthe dhe mu largove
arsyen nuk ma tregove,besėn ti harove.
S'dita si tė veproj,lotėt rrėke si ti ndaloj?

Qaj o shpirti im,qaj me mallin ton
se ajo m'u largua pėrgjithmon.
tash ēka mė duhet kjo unaz
kur fjala "tė dua" mbet veē njė fraz
tash ajo mbeti veē njė pik loti,
kur t'mė thahen syt,e din veē Zoti.

Ndoshta njė dit ndjehesh fajtore
pse shpirtin tim e coptove
ndoshta njė dit falje do mė kerkosh,
kur dashurin time do ta perkujtosh.
ndoshta njė dit ikjen tėnde arsyeton,
shpirtin tim sėrish e pushton,
por von e ke shpirti im,lavdi miku im vetmi.


Qaj o shpirti im,qaj me mallin ton
se ajo m'u largua pėrgjithmon.
tash ēka mė duhet kjo unaz
kur fjala "tė dua" mbet veē njė fraz
tash ajo mbeti veē njė pik loti,
kur t'mė thahen syt,e din veē Zoti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:35 am

Te thashe nje here ne mbremje te vish
E dashur nuk erdhe ke faj ta dish
I vetmuar aty gjithe naten po prisja
Ne fytyr i qeshur ne zemer po vdisja
Mos valle pa pritur babi tka diktuar
Dhe per te ardhur te une nuk te ka lejuar
A mos ndoshta tjeter ke dashuruar
Te varfrin te te do ti e ke harruar?
Nuk mbaj mend i shkreti sa kohe kishte ikur
Sa zbardhi mengjesi neonat kane fikur
Deri ne dreke aty te kam pritur
Dhe syte nga lotet me ishin venitur
Perse ti me le ? Kete s`e kuptova
Ne fillim ty te vrava dhe veten helmova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:35 am

Ishe e vetmja ne jeten time
me te cilen ndaja gezime dhe hidherime
ditet qe sebashku kaluam
me duket se shume shpejt perenduan
dhe ti shume shpejt shkove
dhe te gjitha i harrove

Tani te pres ketu qe te jesh me mu
ne asgje tjeter s'mendoj
kur syte e ty shikoj
dhe i qete kur rri
sepse mendimet me shkojne tek ti
dhe kam frike te mbes ne vetmi
sepse te dua dhe ate ti e di
dhe nese ty ste kam ketu
atehere nuk mundem me jetu...SadSadSad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:36 am

Do re vi nje nate
Tek ti
Te shof si fle,si mer fryme
Mes nates dhe heshtjes
te degjohet vec frymarja jote
Valle te te prek,apo te mbaj distance
kam frike se zgjohesh,se mos ke frike
por jam un ajo qe te ndjek
ajo qe endren ta trazon
ajo qe diten ta verbon
jam un perseri jam un
sme ngopen dot syte duke te par kurr
sa djall i bukur je
me terheq,me ngreh pas vete
dhe kur te afrohem me largon
mos valle je i till
apo me provokon?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:37 am

Do te doja te jetonim
Nje jete ne te dy
Ku e gjithe bota
Te mos na shikonte me Sy

Sa shume qe te dua
As vete nuk e di
Pse jam i hutuar
Ne ndjenjen time tani

Dua te eci po nuk eci dot
Pse valle zemra ime
Po derdh kaq shume lot ?

I heshtur ne trishtim
Me dhimbje ne shpirtin tim
Ste them dot lamtumire
Por " Te Dua Shpirti Im "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:37 am

per ty zemra ime se rrahuri pushonte
per ty shpirti im per nat vajtonte
per ty ne fund te botes kisha shkuar
po ti serish me mua je i zemeruar.........

per ty gabova e nuk meritoj falje
mendo o shpirt se nuk kisha rrugdalje
per ty un qenkam vetem nje zhgenjim
po te lutem o jet me hidh nje te vetem veshtrim.............

nuk e di ku gabova kaq rende per ty
te lutem folme e shihme ne sy
do kuptosh sa cfar je per mua
mbase ne to do shohesh sa shum TE DUA

per nje gjest te vetem mos ma hiq jeten
se pa ty o shpirt se dua as veten
mendohu te lutem,kujto sa kaluam
harroje kte qe ndodhi x hir te dashuris qe jetuam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:38 am

naten...ftoht,jasht fryn er
un rri ktu,xty qaj,po kjo s'ka vler
as zjarri i ogjakut sme ngroh ne kte or'
ndej ftoht ne zemer,sikur po bie bor'.........

lotet..mundohem ti mbaj,po s'ja dal dot
po me plas shpirti pa ty.po dhe kte ta them kot....
i vetmi ngushellim x ty te shkruaj
ta hedh ne leter motivin pse po vuaj.....

c'te them o jet???te te them te urrej????
po se them dot o shpirt se vec veten genjej
do doja vetem ta ktheja kohen pas
dhe ndjenjat x ty ne te lindur ti vras........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:38 am

te te them te dua
kam frike se me refuzon
ne zemren time dashuria vlon
shpresa te kota krijon

perse nuk mund te te harroj?!
perse vetem per ty mendoj?!
nje pergjigje dua ta di
ma thuaj shpejt mos me ler ne vetmi

mendimet e mia jane vetem per ty
ne endrrat e mia ndodhesh vetem ti
shpresat e mia jane vetem per ty
me germa te arta thuret fjala
““DASHURI““
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:39 am

Te prita te zgjoheshe

Isha vonuar, e dashur, dhe tė gjeta nė gjumė,
buzėt pėr njė puthje mė digjnin.
Po si tė tė zgjoja,
ishe aq e bukur,
sa s'mund tė ta prishkja bukurinė.

Desha tė tė puthja ngadalė,
(Si mund tė puthėsh ngadalė?!)
tė tė puthja vetėm njėherė,
(Si vetėm njėherė?!)
u ula buzė shtratit si pranė njė foshnje
qė posa ka lerė.

Kishe virgjėrinė e ca qiejve qė akoma si kam parė,
ishe krejtsisht e pambrojtur nga dinakėritė.
Atėherė kam thėnė:
Ēdo grua nė gjumė
ėshtė njė Afėrditė.

Doja e s'guxoja. Kisha frikė tė tė shihja.
Kisha frikė tė tė prekja.
Nėna nė vogėli mė thosh mos e shih tė fjeturin
se mund t'i afrohet vdekja.

E tmerrshme! … Vdekja…
Atėherė kėtu po ngulem
sa tė mė zbardhet mjekra.

Dhe prita e prita
tė zgjoheshe,
nė grua me mish tė shndėrroheshe…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:39 am

Ti je njė lotė qė pikon nė mua,
Ti je njė lotė i nxehtė valė,
Njė lotė i patharė qė shumė e dua,
Kur pikon ēdo dhembje m'i n“dalė...

Ti je lotė me plotė hidhėrim e gėzim,
Cdoherė pikon i bukur si kristali,
Qė kurrė s'pushoj nė syrin tim,
Vetėm ty sytė e mi do t'i fali...

Ti je njė lotė shumė larg nga unė,
Nga sytė e mi kurrė nuk u trete,
Ti je ai loti qė e dua shumė,
Nė zemėr gjithmonė mė mbete...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:40 am

MFALE DASHURI SHPIRT U MUNDOVA TE TA KTHEJ
JETA E PA SHPIRT ENDRREN QE KISHIM E THEJ
GJERSA ZEMRA MDRIDHET BASHK ME DOREN QE PO SHKRUAJ
ME MUNGON PRANIA JUAJ/PA TY NDJEHEM SI I HUAJ
SI NJE MERGIMTAR QE E MERR MALLI PER VEND TE VET
PREJ NJE NJERIU TE THJESHT ME BERE TE NDJEHEM MBRET
SAHER ISHA ME TY MDUKEJ SIKUR ISHA NE QIELL
NGRIJA KRAHET QE TMLEDH YJE NE KRAHUN TEND TI SJELL
SHKELQIMI SYVE TU ME NGJANTE NE NJE YLL TE VERTET
DUKESH SI NJE ENGJULL PERENDIE QE SBRET NGA NJE KOMET
NDOSHTA SUN TDHASH DASHURI MIRPO BEN PJES NKUJTIME TMIA
NJE DIT SHPIRT DO TA KUPTOSH SE KET E KAM BERE NGA DASHURIA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:40 am

A e din o llokum
Se un ty te dua shum
Shpirt e zemer ti kam fal
Kurr se la per jet pa t'mar
Ah moj zemer t'kisha ngat
S'tkisha lan me fjet rahat
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Nese me do , dhe nuk ke guxim
Ndegjo zemren dhe beso,ti je shpirti im
Ne mengjes gjdoher te pres
Mbremjen s'e dua dot,se pa ty po vdes
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Kur te jesh larg meje
Mbylli syt dhe mė ndjej mua
Kujto dhe ndjejė se jam afer buzve tua
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Gjithmon jam largu nga dashuria
S'e kam besu se nje dit do te me mbysi vetmia
Jam diku qe kurr s'kam qenė
Tash kur te kam ty edhe yjet te padukshem le te jenė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:40 am

Dashuria


Nje fjal shum e bukur
Nje Fjal Qe GZon...
Nje Fjal Qe Lendon
Fjala me magjike ....
Tja thush nje njeriu
SeSi e KUpton AI ...
Njeri Ndyshe eshte
Por Dashuria
Eshte Aq e Bukur
Dhe e embel
Dhe Aq E Dhimshe
Sa njeriun e gzon
DHe shkatrron !!!1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Mar 24, 2008 3:41 am

Nese nje dite martohesh
te lutem mua mos me njofto
plaget qe ende i mbaj per ty
me shum te lutem mos mi trazo...

Vetem dua te jesh i lumtur
dhe i gezuar e me shum fat
kjo me dhemb shum por c“tebej
dua qe ti te jesh me fat...

Te lutem mos me dergo ftese
se s“mund te marr pjese ne martese
kam ende nje plage te rende ne zemer
qe me humbi perjete xhdo shprese

Mos me kujto mua atehere
dhe tjetren mos e mendo ne vendin tim
por mbaj ne mend se une s“mund te harroj
edhe pse pa ty tani mbeti shpirti im

Me zemer te uroj shum fat
ne jeten tende te re ...
por mos e harro diten
kur per se gjalli me fute ne dhe

Shum kam vuaj per ty shum
kete s`mund ta dish as ti vete
kjo eshte deshmia se te deshta
te deshta shum me te vertete....

Nese kur te martohesh ti
loti nga syte te pikon
kujto pak kete zemren time
e cila ende per ty mendon...!

Kujtoj dhe lotet e mia qe kam
e te cilet su ndalen kurre
kujto se zemra ime e mjera
po digjet pa ndale sikur furre....

Nje gje te vertete e kuptova ne jete
se ne kete bote s“ekzistojka meshira
kjo solli lotet dhe vuajtjet te renda per mua
dhe keto kohera te veshtira...!!


Nese nje dite martohesh
do te ndjesh nje ze ne zemer
por ti vazhdo e mos u deshpero
se ai ze te therret ne emer


Vazhdo festen tende te madhe
qe me mall ndoshta e ke pritur
qellimin qe e paske pase
me ne fund e paske arritur...


I tille o shoqe qenka Mashkulli
ai qe i ndan dy zemra
ai qe te le lote ne sy
dhe me kurr s“mendon per ty


Ai qe te ben te vdesesh per te
dhe lot te pandale ti kushtosh
enderr te pafund dhe vuajtje
per te xhdo dite te perjetosh...


Ndoshta tani eshte shum vone
qe une i shkruaj keto fjale
se tani ndoshta je martuar
dhe jeton me tjeter vajze

Tani asgje nuk di per ty
vetem keto fjale zemra ti thot
se ende nuk te kam harruar
se zemra ime beson ne zot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Tue Mar 25, 2008 1:16 am

syt e mi aspirin
goja ime ampilicilin
duart e mia andolll
zeri im sirup per kollll

ti me je si nje pik llloqi
ty ste lan as domostosi
ty ste lan as varikimi
ti me je si nje pik benzini

qite pak parfum te don femna ma shum

banu real me thuaj te verteten
a me don mua
apo kenej tjeter????

te dua te dua deri sa te vdes
e kur te vdes
ne at bot te pres

me dor po shkruaj
me zemer po vuaj
pse je larg meje
me le te vetmuar
sa dit i merzitur e sa net i qet
shkruaj zemres sime
se te don per jet

nje zog ne qiellll qe po fluturon
fatin tim po e kerkon
fatin tim te pa shpressss
ku je ti mos me le te vdes>?????

qfar zemer pate
qe ket te ma besh mua
besen nuk e mbajte
e une prap te dua

e kam nje deshir
ooooohhh sa esht e thjesh
buzet me ti puth ma
shum skisha desht

mos me kerko falje mos me thirrr ne emer
mos me shiko ne sy kur te me thirrresh zemer
mos thuaj gabova mos e mashtro veten
se njerzit gabojn por jo ton
jeteen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Thu Mar 27, 2008 3:12 pm

GJUHA JON?

V?llez?r shqip?tar?!
T? prekim urt?sin?,
T? z?m' udh?n e mbar?,
T? ngjallim Shqip?rin?.

Shqip?ria ka q?n?
Edhe po do t? jet?,
Po sot n? dit?t t?n?
T? met? t? mos ket?.

E ka nderuar zoti
Gjith?nj? Shqip?rin?,
Ish fort mir? q?moti,
Do b?het dhe tanin?.

Sa ishte trim?ria
N'at? koh? t? vjetr?,
Kish emr? Shqip?ria,
Sa s'kish nonj? v?nt tjetr?.

Sa burra kordh?tar?
Ka nxjerr? Shqip?ria
M? pastaj e m? par?,
Q'i shkruan istoria!

Ajo ish koh' e zjarrt?
Dhe kish mundime tep?r,
Po sot p?nd? dhe kart?
Na duhet, nuk? tjet?r.

O burra, shqip?tar?,
T? marrim diturit?,
Se s'?sht? koh'e par?,
Tani lipset? drit?.

T? shkruajm' gjuh?n t?n?,
Kombin? ta ndritojm?,
Gjith? ?'?sht? e ?'ka q?n?
Ngadal?z? ta msojm?.

pa shihni ?'gjuh' e mir?!
Sa shije ka e hije,
?'e bukur'edh'e lir?,
Si gjuh? per?ndie.

Shum'e bardh? kjo dit?
P?r gjith? shqip?tar?t,
Do na sjell? nj? drit?,
Q? s'e kishin t? par?t.

Kjo drit? do na bjer?
T? gjitha mir?sit?
Dhe gjith? do t'i ngrer?
D?met e marr?zit?.

Si lum kush z? t? mbjell?,
Lum kush v? k?t? pem?!
Se kjo ka p?r t? pjell?,
S'mbulohet? me rem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Thu Mar 27, 2008 3:14 pm

O J K O S O V EOj Kosov? q? qan? gjak,

Si me t? ndimuar ty,

Un? prej teje shum? lark.

Me ty jan? lutjet e mija

Gjakin tand? kan p?r memar?n f?mija.Oj Kosov?

Dhe ti keje drejt me qeshur,

Keje drejt me jetue.

Vallahi meriton me u mbyt?n,

Ai q? don ty me t? pushkatue.Oj Kosov?

Pash nj? f?min t?nd

Ishte plague

Syt hala qel

Kishte shtrue doren me u shputue.

Nj? s?rp e vrau at?, u gzue,

Toka uli koken u trupnue.

Floket e verdha si florini,

U b?r?n t? kuqe

Me gjak trimi...

U zhdukt ky qyteterim, ky civilizm,

Q? ruen qenin n? sht?pi

P?rme tregue njerzi.

N? an?n tjet?r

Reh shuplak, p?r ata

Q? f?mive ju b?jn dunjan ere e zi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 12:58 am

Dikur
Afėr teje kur isha,
Wmbėlsinė e buzėve shijoja,
Qartėsinė e syve shihja,
Shushurimėn tingėlluese tė flokėve ndjeja,
Larg teje, sot, ndjej vetminė,
Era buzėt m'i shkrumon,
Shpirti s'ka, s'gjen qetėsi,
E freskėt ėshtė puthja
Kujtimi pėr ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 12:59 am

Nėntori i tretė
Shikoni vėllezėr, ja, shikoni
Nė ēdo shkėmb e ēdo gurė
Nė ēdo shtėpi e ēdo votėr
Nėntori I tretė shėndritė si nuse
Nė Kosovėn e kuqe.
Shikoni vėllezėr, ja, shikoni
Si valon nė qiellin e pėrflakur
Flamuri kuqezi nė ballė
Me shqipen krenare
Nė Kosovėn legjendare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 12:59 am

Pėr Shqipėri
Bora parė Kosovėn mbuloi
Gjakun jo, s'e fshin dot
Shkruar ėshtė me barot
Burrat e shqipes ngritėn zanin
Pėr tė gjallė s'e lėshojmė vatanin
S'vritet shqipja nė flamur
Gjokset tona shkėmb e gurė.
Nė ēdo gurė nga njė flamur,
Tanė Kosova ėshtė aty.
Kjo ėshtė pushka e 78-tės
Me tė u bė luftė e 12-tės
Amanet djalė pas djali
Brez pas brezi amanet
Shpata Gjergjit ndrittė pėrjetė,
Shembi Sulltana, Perandori,
I gjallė ėshtė kujtimi pėr ty.
Pushka Lidhje, besa-besė,
Nga Presheva deri nė Prevezė
Nga Ulqini deri nė Shkup,
Gjithė shqiptarėt janė njė trup
Nuk mund kush me na nda,
Jemi nėnė, jemi vėlla
Pushkė e zjarrė I 98-tės
Ėshtė amanet I 12-tės
PĖR SHQIPĖRI!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 12:59 am

Pranvera e lulėkuqeve
Ditėt muajtė kalonin
Natyra lulėzonte
Pranvera shpėrthente me vrull
Trolli gjemonte nga brenda
Nga toka dilte UĒK
Kosova ende vuante nė robėri.
Tokė e shqiptarit, ujitej, kuqej nė gjak,
Lulėkuqet binin pėrditė
Shqipja valvitej nė bajrak,
Njėsitet ēlirimtare luftonin
Luftonte Kosova pėr liri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:00 am

Miqve
Nė kohė tė turbullta me furtunė
Natėn, ditėn nė ēdo vend
Shtėpi mė shtėpi e votėr mė votėr,
Fjala (juaj) e urtė, hapte dritė nė errėsirė.
Fjala juaj thynte shkėmbinj,
Ndizte zemrat, bindte njeriun,
Atje, ku s'hapte rrugė fjala, urtėsia,
Hapte rrugė pushka, liria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:01 am

Mikut
Aty,
Nė vetminė e kėsaj dhome,
Ulur nė shtrat
Me prangat nė dorė,
Me fjalėn shpatė,
Me barrėn e kohės,
Rrinte I ngrysur,
Me vetulla tė kėrleshura,
Me sy tė zjarrtė!
Me zė lirie,
Burri I Kosovės!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:01 am

Vjeshtė e parė
Vjeshta sivjet duket erdhi mė herėt se tė tjerat,
Tė korrurat sapo kanė pėrfunduar nė hambare,
Fryteve tė saj u gėzohen tė tanė,
Bukėn e tė korrurave nė sofėr e kanė tė gjithė,
Nė kėtė vit acari do tė jetė mė I butė,
Nė zemra do tė ketė mė shumė dashuri.
Nė shkolla gėzime, klithje kalamajsh, lumturi
Vjeshta e parė , mė matet se do tė jetė pranverė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:02 am

Vėshtrim i ėmbėl
Lehtė-lehtė, pėrkdhela,
Flokun tėnd tė butė,
Butėsisht tingėlloi
Heshtjen theu,
Lėvezjet ngrite nalt,
Mallshėm nė sy
Ėmbėl mė vėshtrove.
Gjaku ziente nė damar
Zemra zjarr shpėrthente
Shpirti gufonte hove-hove
Buzėgjaket e njoma,
gjak pikonin
nė pėrqafim dashuruar
mė vėshtrove ėmbėl!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:02 am

Rrezes sime
Hyre si rreze dielli,
Nė hapsirėn e errėt,
Me pamjen tėnde tė bukur,
E thjeshtė e ėmbėl e druajtur.
Me vetulla hark tė thyera,
Me ballė tė dritėzuar,
Shkėlqeve...
Nė jetėn time
Yjėzon si yll
!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:02 am

Bjeshka flet
(Deēanases)

Historia ishte mbyllur, aty afėr,
Rrėzė bjeshkėve nė njė dhomė,
Nė ballė zinte njėrėn anė skllavėria,
Tok me tė rrinin modernia, barbaria,
Nė kėmbė mbanin shekullin njėzetė,
Aty flisnin kohėt, shekujt me tė sotmen
Arti mbi tė bukurėn zinte kėndet
Kombėtarja, e dashura, ardhmėria nė ēdo vend,
Me dhunė dhunuesi dhunon vetėn e vetė,
Barbaria, skllavėria jepnin shpirt,
Aty u vra shekulli njėzetė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:03 am

Mikut tim ushtar
As qielli kur bubullinte me lemeri,
As shkrepėtimė e rrufesė kur flakronte,
As shiu s'tė lagėte nė hapsirėn e hapur,
As s'tė ngrinte acari me fortunė.
Nė sup pushkėn, pėr nder-armė!
Syrin nė nishan I heshtur si nata,
Vigjiloje pafrymė nė istikam,
I ashpėr nė pre, si shqiponjė
Ishe i lidhur me tokėn , shpirtėrisht!
As gjyletopi s'tė luante nga vendi,
Nė mbrojtje tė atėdheut, sinqerisht!
Deri nė flijim, deri nė amshim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: