ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:04 am

Heshtja qė flet
Nuk heshtėn galeria, artistja,
Kur, njerėzit heshtnin, sepse
jeta ishte mė e fortė se vdekja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:08 am

PRITJA

Dhe e theva kete dege dafine,
per ta vene mbi
varrin e dashurise qe po vdes,
do ikesh...
mes pluhurit te ndonje makine,
e une si gur varri,
ketu do te pres.


dhe do humbasesh tutje mes hijeve,
mes sharjeve te mia,
grusht i pendimit,
do behesh nje yll i vogel mes yjeve,
do tretesh si lot mes trishtimit.


se une e theva ate dege dafine,
qe te nderoj dashurine qe po vdes...
ti ike,
fshehur mbas xhamit te nje makine,
e une,
si gur varri ketu do te pres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:09 am

Kthim i pamundur
Ketu,
s'degjon nje gje te mire,
mes te ftohtit te dimrit,
kur ngrin liqeni,muroset si beton,
kur mbart peshen e ndarjes se peshtire,
"do kthehesh?"-pyet zeri i
nje gruaje ne telefon
"a ka mbetur tek ti ndopak
mall e deshire?"...
s'degjon nje fjale te mire nga miqte,
nga televizori llafazan
ngjyra-ngjyra por pa shpirt
asnje lajm zemerngrohes
nga horizonti i ngrire,
pervec ndonje avioni rrugehumbur
qe shket ne qiellin e hirte.
"s'ka mbetur ne zemren tende
asnje fije meshire?"...

prape,s'merr nje shenje te mire e te mbare,
kur nisesh nxitimthi-nevrikosur,
tendosur si nje tel
shtenguar fort ne kitare
eshte vone ta riparojme dashurine e leckosur,
i vone zeri i nje gruaje
qe therret mbas duke qare...

ketu,s'degjon njeriu nje gje te mire,
ne hasmeri me dimrin,brenda ngujuar,
nje zile telefoni,
e zeri i saj i mpire
me lot i lagur,me boren qe bie ngarkuar.

"a do vish,ta perzesh dimrin
me diellin ndaj te gdhire?"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:10 am

Me vete, merr hijen"...
Kur te ikesh
merr hijen me vete,
shoqeri e trishte,
ne merzitje ditesh,
te ndjek pa fjale
e kurre ne udhe s'mbetet.

Vec shko gjithnje perpara,
mos u ndal,mos u kthe
Odise,
humbet rrugen deteve pastaj,
te ndjek nga mbas hija-shpirtvrara,
po u ktheve
behesh rob i saj.

Ngrije largesine bashke me te...
por kurre mos u dashuro mbas hijesh.
Se naten, kur dielli te mos jete me,
si i cmendur murit me koke do ti biesh.
jo miku im,mos u dashuro mbas hijesh.

Por prape
merre me vete hijen,
se fjalosesh udheve me te,
me besniken memece,
se vetem behesh xhind ne dite merzie
dhe i shastisur udheve mbetesh...

Udha eshte e gjate,
plot hane vetmie,
te duhet nje shok,
ta thashe: "merr hijen".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:11 am

Thyerja
Qe kur s'jemi pare,
Ke ndryshuar,
Si are e pavaditur,dege e thyer,
Mes fshatit si perrua i thare.
Harabel dimerak,
Ne nje dege te zhveshur gorice,
Nga syte pike pike pikon dhimbje,
Tek sheh zogjte e tjere qe ikin larg.
Kush ta ka vijosur ballin?
Kanale vaditese mendimesh shoh...
Dua te te njoh,por dot s'te njoh,
Buzeqeshjen ta ka mjegulluar
mjegulli i hallit.
Merre njerin krah timin,
Njerin sy
Ta jap ty
Vec luaj vendit,perzije te keqen,
Kemi kohe te ndyshojme dicka,
Bashke,
Te dy.
Ngrihu, Shkunde thesin me pluhur te jetes,
Te dalim tutje ne korije
Neper barin poshte hijeve,
Te kerkojme coperat e thyera e
te humbura te shpreses...

Ke mua,s'je me vetem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:11 am

Jeta ferr-parajse


Si gjelle gatuar bota:parajse e ferr!
O Zot,nga muajt eshte janar a gusht?
C'eshte

Ky zjarr qe pak nga pak shpirtin na nxjerr,
Ky akull qe shpirtrat na mbush...
Dhe flaka dhe plaga zemren merr.


Prane e prane ne bote ferri, parajsa,
Dite-nata ngjyrosur prej drite-hijesh,
Gjymtyret tona si dru te trasha,
Koha qe kot dogjem:zjarrit ja shpie...
Digjemi!Porsi Rom'e Neronit ne kohet e lashta.

Falna Zot!
Qajme e lutemi me ze prej femije.

Dhe Dreqi qesh me ne nga perjashta...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:12 am

I palexueshmi
Ti je nje problem algjebre,
Nga ata qe te ngelin ne klase,
Shkrimi im i keq qe s'lexohet,
Mermeritja ime,
Qe as vete s'e kuptoj kur flas.
Ti s'lexohesh,
Je nje problem ngeles algjebre,
qe eshte zhgarravitur keq ne derrase...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:12 am

Kthimi...i zogjve

Zogjte u kthyen,
pikeluan qiellin,
stisen pemet,
mbushen folete
gjithe merak qendruan
aty mbi tjegullat e shtepise,
mbi tjegullat thyer dimrit
si kjo jete...
Zogjte ciceruan permallshem,
ne pullazin tone te shkrete.

Kulumbrite celen ne kete
buze lumi,
Dy-tri manushaqe neper shkurre,
Ty sic duket, stina rruges te humbi,
kendej nga ne
asnje e re,
fotografite tona jane zverdhur ne mure,
akoma qiellit krekosen kercenueshem
rete ngjyre plumbi.

Me ne fund pranvera
erdhi me muzgjet erelule,
zogjte te presin ti mekosh te dera
me therrime buke,
si ngahere fryn era,
Une dridhem e me mundon
reumatizma gjunjeve.
Ku je?
Ata te presin ti ushqesh me doren tende,
fotografite duhet ti fshije dikush,
keto re qe perdite persiper me shemben
keto ngjyreplumbta duhen perzene...
Po te presim,
me kriza malli shpirtit
e reumatizme gjunjeve,
Ti duhet ta mbash fjalen e dhene...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:14 am

Rri me mua

Rri me mua
prane rrushit te thare
aty ku hardhite peruleshin
prej peshes se kokrrave me leng...dikur
e sot kane vec ornamente kashte.

Rri me mua
prane fushes
ku kete vere shkelqente buka
qe ka mbetur
vec me eren shpuese te plehut.

Rri me mua,
prane folesh dallendyshesh
ku sot fle ndonje trumcak i harruar.

Rri me mua,
bashke t'i presim gjethet e para te hardhise
e kokrrat plot leng...
ta mbjellim bashke buken
e ta sodisim veres;
bashke t'i presim cdo vit dallendyshet...
rri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:14 am

Degjo...

Zgjate doren mbi mua
e si gjethe permlidhme pellembes tende,
te me shterngosh fort,
e mes kercellitjes se kapilareve te mi
e plakjes vyshkese,
bashke me frymen e fundit
degjo "Te dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:15 am

Me prek ti ngadale
atje ku dobesite me varen cengelash frike...
E perkoheshme endem
mendimesh
e buzesh te tua
teksa me mbetet vec peshperitja e nje fjale qe urrej
por qe do me besh te them:
Lamtumire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:15 am

Sot kam nder krahe
Nje enderr te mire…
Mbi piken e lotit
Kam nje lule te bardhe…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:16 am

Sot kam nder krahe
Nje enderr te mire…
Mbi piken e lotit
Kam nje lule te bardhe…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:16 am

Karkasat e njerzve te dikurshem cirren shkretetirave
ndersa njerez therrasin korbat, t'i mbledhin nje me nje
qe valesh
njerez te tjere te vijne
e te ngrene kollonat e shfajesimit e perligjjes...
Nuk i kam marre vitet e mia qe te veshtroj ne heshtje...
Por teksa therras
zeri me vjen i dobet,
gati i padegjueshem
dhe veten qe cirret
e degjoj vetem une..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:17 am

E PANJOHURAPer ty kam pyetur nje fije diell

e panjohura lekure-qelibar.

Me feshferiu, me pshehretiu

se as te njihte e as te kishte pare.Per ty moj zonjeze buzekuqe

me floke e faqe te perskuqur

kam pyetur nje blete dhe nje lule,

nje yll, nje krua edhe nje flutur.Per ty moj pyeta e bukur

se desha te te them nje fjale,

qeshjen kur e leshove ashtu kot

edhe veshtrimin tend te arte,dicka me dhembi thelle ne shpirt,

ne gisht unaza me perveloi,

se pshehretima e djalit tim

thelle ne shpirt me semboi...Ti erdhe e ike si nje vegim,

ne ate tren me shume pasagjere

ne koridor e ne kabine

sec le nje ere, sec le nje ere...Krahesh te mia ai erdhi

buzen me buze ma takoi,

po heneze, s'di pse me dhembi

kur shtat me shtat ai me pushtoi.S'di pse me dhembi kur tha "Te dua"

e me veshtroi porsi kaprolli,

ne syte e tij deshire dhe faj,

nje gjysme prekjeje, ne shpirt me drodhi.

E PANJOHURAPer ty kam pyetur nje fije diell

e panjohura lekure-qelibar.

Me feshferiu, me pshehretiu

se as te njihte e as te kishte pare.Per ty moj zonjeze buzekuqe

me floke e faqe te perskuqur

kam pyetur nje blete dhe nje lule,

nje yll, nje krua edhe nje flutur.Per ty moj pyeta e bukur

se desha te te them nje fjale,

qeshjen kur e leshove ashtu kot

edhe veshtrimin tend te arte,dicka me dhembi thelle ne shpirt,

ne gisht unaza me perveloi,

se pshehretima e djalit tim

thelle ne shpirt me semboi...Ti erdhe e ike si nje vegim,

ne ate tren me shume pasagjere

ne koridor e ne kabine

sec le nje ere, sec le nje ere...Krahesh te mia ai erdhi

buzen me buze ma takoi,

po heneze, s'di pse me dhembi

kur shtat me shtat ai me pushtoi.S'di pse me dhembi kur tha "Te dua"

e me veshtroi porsi kaprolli,

ne syte e tij deshire dhe faj,

nje gjysme prekjeje, ne shpirt me drodhi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:19 am

Leter...

...

Nuk i njoha as vete enderrat e mia
nen nje grusht guresh ne toke te huaj
kishte pase lindur dielli pa u ndjere
e kishte pase dhe perenduar...

E trembur, dridhem lakuriq ne naten time
ndersa ne shtresa te bardha endet dashuria,
e kala ngrihen, e mure bien
mbi Tever. Ketu mbaroi sot pafundesia.

S'e di ku jam ne brigje te embla
une qe u rrita me ne buze shijen e kripes;
kam mall per detin udherrefyes qe ish i vetmi
i lejuar te me prekte trupin ne mes te dites.

Kam humbur neper udhe qe s'jane te miat
qe nuk i di e kurre s'do t'i njoh
ne kete prag vjeshte permbi Tever
nje cope fill te Arianes fsheh ne dore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:20 am

KJO DORE E GJALLE

Kjo dore e gjalle tani, e ngrohte
qe me zell shterngon,
ne varr te heshtjes se akullt sikur te ish, e ftohte,
do te te ndiqte ditet dhe netet do te te ngrinte
qe gjunjesh te rrezoheshe,
te pergjeroheshe
qe zemres gjaku te te rridhte i teri jashte,
e jete e kuqe damaresh te mij
si rreke te rridhte prape
qe ty ndergjegjia me mos te te breje...epra
qe te mos ndodhe fare - ja ku e ke
drejt teje e mbaj shtrire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:21 am

SHTRENJTE, KUR TE KEM SHKUAR.


I shtrenjte, kur te kem shkuar
kenge vaji mos kendo ti
mos me mbill lule mbi krye
as nje qiparis te zi.
Bari i gjelber qofte mbi mua
lagur me vese edhe shi,
nese ke deshire kujtome
ose t'me mbuloje harrimi.

Hije s'do te shoh une me,
shiun me s'kam per ta ndjere,
as bilbilin kur dritheruar
dhembjes i kendon aq ndjere.
Ne enderr mes atij muzgu
kur as lind as perendon
ndoshta do te te kujtoj,
ndoshta fare te harroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:26 am

Fjalėt e mija ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime vetėm ty tė don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:31 am

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:32 am

U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:33 am

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:34 am

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:34 am

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:35 am

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:35 am

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:35 am

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom
Nese ke Shpyrt sherom
Nese ke Zemer dashurom

Nje Zemer e vetmuar
Qet gjak po pikon
A ma din hallin
Se zemra ime
Vetem ty te don

Nese te dua me don dhe ti mua nese
Te urrej me urrej dhe ti mua Por
Nese vdes jeto jeten pa mua dhe
Mos harro se nje engjull te
Ka dashuruar

Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje ke ni Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:36 am

Ne nje lule kam marr er ajo lule
Me ka therr me zemer se te
Kam shkrua une ty per
gjithmon te dua

Fotografin tende ne dor e mbaj
Kur te shiqoj filloj te qaje
Te qaj se shum larg ke
Qilluar por te betohem
E dashur se kurr per
Jete skam me te harruar

Akullorja e ftoft buzet mi
Ka ngri vetem puthja jote
Mundt me mi shkri

Vala 900 Personin qe e keni
Kerkuar ne ju eshte dashuruar
Nese edhe ju e dashuroni
Ju lutem nje SMS ja dergoni

Cka don me te then
qka don me te shkru
qka don me teper
se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar
shume shume kilometra
por shpresoj qe zemrat tona
sjan as me milometra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:37 am

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.
Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE-Pse xhdo nat une tė kujtoj..?
Pse xhdo nat une tė ėndroj..?
Pse xhdo nat, une qaj pėr ty
Emrin tėnd pėrnat e pėrmendi.
Qka me i be ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rahat nė ket jetė..!
Kur shof dikand nė rug, mendoj se ti..!
Ah une e shkrejta, jam tu vedk pėr ni djal tė ri.
Pse ndodhi aj djali tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua kto kujtime..??
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės aj ma ka ngrėne..
Nuk e disha se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtau edhe njė mėrzi..??
Se pėr ty ore djali i shkrejtė,edhe natėn nuk muj me flet..
Nuk mendoj pėr as gje tjetėr,emri yt nuk zen vend tjetėr.
Por me ma than fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsua.
U dashurova qysh nė femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Se s'besoj se mund tė jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonė.
Syt e mi gjthmonė lotojn.
Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret.
Pa ty syri kot lotėn.
Pa ty zemra kot vajton, vajzat tjera i dashuron dhe mua mė haron..!
Ditėt po kalojn, po arin nė fund por dashurin qe e patėm, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do tė mundohem me tė haru, por hiq se di si me vepru.!!
A thu do tė jem gjall o zot..??
A po do tė mė mbulojė kjo tokė..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:38 am

Pranė dritares ri dhe prap mendoj..!
Pse mos te tė kem pranė kur tė dashuroj..?
I kujtoj natėt me ty qe i kalova..
Sa puthje mė dheve,e sa tė dhurova..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:38 am

Pse e denon vetėn dhe mua..??
Pse e fik dashurinė qe e dua..??
Pse e shkel fjalėn qė ėshte..??
Pse sot mė urejn mua..??
Kur e di se ende TĖ DUA...


Pėrsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesėn tande e ndjejn..??
Tė lutem mendo pak nė mua..
Dhe ne zemrėn tėnde ruaj njė vend pėr mua !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:39 am

Mos je ndonjė drit..??
Drit perendie..??
Lum kush tė ka afėr qe ri me tije..
Mos je dnonjė hije,hije rinore..??
KTHEMA ZEMRĖN TIME QE MA MORE..!!Qdo dit pa ty,ėshte si njė dit pa diėll..!!
Qdo m'brėmje pa ty, ėshte si njė nat pa yje..!!
Qdo or pa ty,ėshte si njė nat ndjenja..!!
Qo minut pa ty,ėshte si nje minut mos tė isha nė jet..!!
Qdo sekund pa ty ėshte si mus t'mė reh zemra

---

U bėfsh yll,qė shėndrit.
U bėfsh jet pa fund.
U bėfsh gjthqka qė une dua.
U bėrsh ver pa vjesht.
U bėfsh Bur pa Grue.
U bėfsh jeta ime, edhe pse s'do jesh me mua..!!

---

Mos mė largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos mė thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetėm mos haro..
SE SI UNE QE TĖ DUA, ASKUSH NUK TĖ DON..!!

---

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar tė duash,por zemrėn mos ma vre..
Veq mos haro se ende tė dua...!!


Koha po kalon,vitet po shkojn..
A thua dunje her pėr mua mendon..??
Se me njė pik shpres jetėn e jetoj..
Po pres me lot nė sy,tė kthehesh pėrseri, e tė me largojsh ket vetmi..!!
Dit e nat po qaj po lotėt nuk tė bien pran..

---

Dashrija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps

---
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:40 am

os mendo se tė kam haru..
Me gjith Zemėr tė kam dashur..
S'tė haroj jo kur, nė jet..
Pasi tė dua me gjth vullnet..Ka shum ditė, qe sjmi pa..
Gjumi mė del nė mes tė natės..
Mė ke prekur pa pushim..
Mė ke puthur pa mbarim..
Tė ėndroj ty pėrsei, SHPIRIT IME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:40 am

Sonte flejn ata qe jan tė DASHURUAR nga dikush..
A ato tė zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND ė tė don..!!


Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke,..??
Kap pėr funi tėrt urfuni..
Kur sta qet pse ja ngjet..?
Kur e shef, se sun duron, pse me zort ja kėrkon..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:41 am

Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!Nė emėr tė jetės, joto me mua..
Nė emėr tė dhimbjes, vuaj me mua..
Nė emėr tė dashuris,thuaj Tė dua..
E kur tė vedes une, ti tė jesh me mua..!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:43 am

Nga maja e malit
nga dega e pemes
tė qoj pėrshėndetje
nga mesi i zemrėsE dua feriazajin
e dua njė emėr
tė dua ty
me shpirt e me zemėrEdhe pse je larg
asgjė nuk mė pengon
se kjo zemra ime
vetėm ty tė don

Nuk tė dua me hile
as me politik
tė dua me gjith
zemėr e me shpirt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:45 am

I hidhur ėshte duhani
e hidhur ėshte rakija
por ma e hidhura ėshte
--ndarja nga dashnija—
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:46 am

Nėse s“me mer mua
mbaje kujtim ....
Nėse te lind vajz leja
emrin tim
Nėse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nėse je tradhetar mė
mire mos JETO......

Mbylli sytė njė here
Bėne zemren gurė
Haroj avanturat
Dhe mos m“tradhto kurė

Njė bilbil i shkruar
nė qiell fluturon
Njė puthje nga zemra
.......................... ja qon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:47 am

Mėrgimi

Pėr ty mor bir qė aq larg tė lash
Qė sot ditlindjen gėzuar s tė thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Qė loti pa dashje mė rrjedh si varg.

Eh mėrgimi mėrgimi sa njerz kan than
Qė kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lėshuar me ka
Gėzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetė kuptohet von
Kur mergimi rėnd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mėso,
Se jeta asht jet tė lutem beso
Dhe ardhmerin tė lutem nderto
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:47 am

Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:48 am

Mos tė rritet mendja
Se as kushi sje
Se fundit fundit
Pėr mua ZEMER JE
Mos ju beso shoqėris
Qė tė tradhėton
Por besom mua
Qė me tė vėrteten ta tregoj.
Tė dua pa mas
Tė dua pa dallim
Tė dua mė shumė
Se shpirtin tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 1:48 am

Le ta din gjith bota
Por kjo vlen
Vetem pėr IDIOTA

Nuk tė dua
Me politik sikur
Rusi me amerik
Por tė dua me dashuri
Si kosova me shipri
Ai djal i poshter
Qė vajzen e treadhton
Emrin shqiptar nuk
E meriton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:12 pm

Puthja e amshimit.

E embel me qe gjithmone kjo ore e vone
e ky shtrat i truar qe dergjet pa fjale,
ne dhomen me ēardak ku veē ora zhurmon,
me tik-taket e saj qe endrren ma vrane.

Gjysmezgjuar qendroj i shtrire nen petka,
me terrin rrethuar ne te akullten hapesire
e ky tavan i kalbur nxire nga vdekja,
me josh ne pah e me tremb ne thellesire.

Nder kujtime te mia rroboj me vetdije
nen heshtjen perseritese qe ēirrjet perpin,
qe shqyejne kabzerrin pastaj hapen si hije
e kollufiten nga nata bashke me shpirtin tim.

Puthjen e ameshimit symbyllur shijoj
e mes makthesh gjumi nje buzeqeshje lind,
kur ne ēastin e fundit abisesh hulumtoj,
e zgjohem pa peshe e pa dhimbje ne limb.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:13 pm

Ate nate.

Ate nate mbi qafen tende,
goja ime la shenjat e pasionit.

Ate nate ku trupi yt lapidar
dritheronte si heren e pare.

Ate nate plot zjarr germova n'ty,
si lumi n'dhe: eger e embel.

Ate nate kur deti perplasej ne shkembinj
si zemra jote n'krahrorin tim.

Ate nate, nate e embel ate nate.
Ate nate, nate e shkurter ate nate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:13 pm

Ti buzeqesh...

Ti buzeqesh
me syte e tu, me buzet e tua si hyjni
e gjithēka ēka eshte e imja, s'eshte e imja
kur je ti.

...porsi dielli
qe bie bute e ben dashni me floket e tu,
zemra ime ngrihet peshe e kunder saj
kot me luftu.

Je si Zoti
qe krijon jete e krijeses se vet i jep dashni,
edhe une; pre e jotja, te shikoj e pa te prek
s'mund te rri.

Ti buzeqesh
me syte e tu, me gojen tende si hyjni
e buza ime ne buzen tende, helmin e embel
shpreson ta pije.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:14 pm

Nen hijen kuq e zi.

Nen hijen kuq e zi
qendrojne
shume sy,
tashme verbuar.
Ne rruget e pafundme
mergojne,
te etur,
te vetmuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:14 pm

Si rrufeprites.

Pjedha e trurit eshte gremine
ne nje bote te plogesht te zhuritur,
ku te tokes e qiellit grabitqare rrine,
kaperdimjen e rralles duke pritur.

Instikti eshte pikepyetja e rrahur
me frererat e eres, shpregajt e drites,
qe me mban mbi ate dege te kalbur
ne mes te shtrengates, si rrufeprites.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:15 pm

deri mbreme

deri mbreme
ti pushoje ne krahet e mi,
me sy te embel me shikoje
e ndersa qeshje si femi
zemren time roberoje.

se vetem mbreme
me the te dua mijera here
tek me puthje plot pasion
tek buzeqeshje;nje pranvere
ish krijuar si mirazh a iluzion

vetem sot
zemra ime u dogj si dylli,
si ēepur lotet ne faqe.
dyert zoti, perse i mbylli?...
pyes veten e nuk gjej paqe.

deri sot
se ndoshta neser ose nje dite
atje me ty do jem dhe une
bardhe,zi, terr a drite
s'prish pune te dua shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:15 pm

Ja ku jam!

Ja ku jam:
arsyeja me shtyn,
instikti me mban.

Qendroj ketu mbi ure,
pres eren qe fryn
se nuk ndihem burre.

Kam ardhe me nje vendim,
me kohe e kam menduar
e tash nuk gjej guxim.

Te vdes nuk meritoj
prandaj i turperuar
do kthehem e do shkoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:16 pm

Dhe sa here te tjera o zog i vogel

Dhe sa here te tjera o zog i vogel
do vazhdosh te biesh derisa te mesosh
te shpalosesh krahet e te fluturosh,
ne qiejt e ererave, atje mbi koder?
...dhe sa here te tjera o zog i vogel?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: