ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 8:59 pm

Shoh qiellin dhe te shoh ty
Shoh detin dhe te shoh ty
Shoh diellin dhe te shoh perseri ty
Spostohu se me lodhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 9:05 pm

Natėn kur flija, mė tha shpirti: "Pi!
Nė gjumė dhe nė Varr s'ka lumturi.
Ngreju! Sa rron, zbras Kupa dhe puth ēupa;
se ke shekuj qė tė flesh nė qetės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Fri Mar 28, 2008 9:07 pm

'Te shkami i Kavaj?s....

Te shkami i kavajes
t'djelen kam shku ne plazh
kur te bregu i detit
turinin ta pash

Me trupin si njal
ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syt
o zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
si drane kopliku
po u rrotullojshe
qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do

Po un e di
se ti per mu vdes
dhe un s'te ndahem
o ylli lalit t'vet

Ajo plaka jote
me inat me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen nuk ta ha

Per drek i fute
domate me qep
dhe tasin e llalltes
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gja
se nje gjysem kishe vet

dallget bejne shkum
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot falemnderit
qe yllin tim kam pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ca ka

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynja s'ka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Apr 06, 2008 1:23 am

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Apr 06, 2008 1:25 am

Me zemet t\'kam dasht me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith jeten te perkujtoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Apr 06, 2008 1:26 am

Te dua te dua po ti sme beson
Cigaret marlboro i kthej ne RONSON.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Apr 06, 2008 1:28 am

Pa ty zemra don mem plas
Jam merzit afer met pas
Pasha lotet qe i kam ne sy
Mka marr malli me nejt me ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:08 pm

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:09 pm

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:09 pm

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:10 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:10 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:12 pm

DITET TONA
Shpirti im sa for te dua
sikur lulen ne pranvere
a te kujtohen ditet tona
kur se bashku ishim perhere
Fjale e bese mi ke dhene
Mori lule trendafili
kur kendoje ne ato male
Me ate ze porsi bilbili
Tash sa koh qe mje larguar
Te mbaj ne zemer pergjithmon
Tani mbeta i vetmuar
Malli yt po me pervlon!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:13 pm

Kur te them shko
dua qe te rrish,
fjalen qe se them
dua ti ta dish,
kur te them hesht
dua te flasesh pa pushim,
kur ngurroj te te puth
dua nga ti ne buze nje kafshim!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:13 pm

? dua
T? dua m? don
nj? shtyll na pengon
dhe na ndan k?t jet
vetem varri i shkret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:14 pm

DY ZEM?RA
DY ZEM?RA JEMI
NJ? SHPIRT E KEMI
M? MIR T? VDES
SE PA TY T? MBES
DY ZEM?RA JEMI
NJ? SHPIRT E KEMI
ME JETU JETO
POR MOS M? HARRO.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:15 pm

Kur zemra te mos rrahe
Kur goja te mos flase
Kur syri te mos shikoj
Atehere un ty zemra ime do te harroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:16 pm

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:16 pm

Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:18 pm

Shpejtesia e jetes.
Nga shpejtesia e jetes ulem
qe kembet ti ferkoj,
ndezi dhe nje cigare aty te pushoj
por gaca e cigares ne kemb me ra.
Ahh!..........Kemba!.......
nuk mundem qe te ec.
ishte shpejtesia e jetes
qe me dogji aq keq.
Mbas pak koheve nga
shpejtesia e jetes rrugen perseri vazhdova ,
sa i gabuar qe isha dhe kurre nuk e kuptova.
Se ne jete nuk duhet shpejtesia,
se ajo mi dogji te dy kembet e mia!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:19 pm

Dashni dashnia mi mori ment e mia
ne mes te notes me kapi policia
gjithe noten sme lan ven pa me gjujt
se me ndjenjat e tua gjoja kisha lujt
ti mi goc e shefit te inspektoriatit
me kan rraf me drrasat e dollapit
dashuria jote me shkaktoi dhimbje
gjel vinovil tia vej brinjve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:29 pm

Nje zemer u tha edhe pse me lot u la u dogj nga deshprimi u shkri nga vajtimi. U be zemer e djegur per dashurine e tretur nuk ka me aspak shpres vetem se te vdes. Vullkani kaloi mbi te e dogji si rrufe nuk e shuajti as loti edhe pse vajtoj se koti. Zemren ashtu te djegur e mbaj ashtu si ka mbetur mondohem te sheroi por kot veten e mundoi. Le te mbetet si zemer muze cdo kush ta vizitoj ate le ti shoh kujtimet le te bindet per mundim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:30 pm

Edhe njeher Zemra po me thehet Edhe njeher shpirti po me lendohet, Vuajtjet e dikurshme prap po me kthehen Plaga e vjeter serish po me trazohet, Me fal qe jeten me nuk e dua, Me fal qe vdekjen tani e kerkoj, Me vjen shum keq qe kshtu qenka shkruar, Por veq e vdekur mundem T“harroj, Ne rend te par i besova zotit, Ne rendin e dyt te besova shum ty... Se mendova se po me ndjek rruga e Lotit, Se mendova se zemra keshtu ka me mu thy.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:31 pm

Ne varferi me besim duhet te durosh E moralin mos ta leshosh Se veq zemra ty te thehet E morali me kurr s te kthehet Kot mundojesh e asgje s'arrin Ashtu si jon shkruar gjerat do te vin Kujto gjdoher Zotin dhe frigoju vetem ati Pasuria dhe varferia vin vetem prej tij Jeta esht e mir kur me besim e kalon Ne mengjes dhe mbremje Zotin kur kujton Kur me frik dhe respekt e madherron ket jet Gzim dhe qetsi do gjesh ktu dhe ne tjetren jete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:31 pm

Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!! Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė.. PSE??? Pse qdo nate une tė kujtoj..? Pse qdo nate une tė ėndroj..? Pse qdo nate, une qaj pėr ty Emrin tėnd qdo nate e pėrmendi. Qka ti ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rehat nė ket Jete Kur shof dikand nė rruge, mendoj se ti je dhe vrapoj qe te te ndali..! Pse ndodhi ajo vajzė tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua keto Kujtime..?? Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua .. Hiq spo e di,pse aq shum e dua..!! Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės ajo ma ka ngrėne.. Nuk e dija se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtua edhe njė mėrzi..?? Se pėr ty moj Dashuri e shkretė,edhe natėn nuk po muj me fjetė.. Nese ma thuash fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsuar. U dashurova sa shume une ne Ty, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri.. Nuk besoj se mund tė jetoj pa ty.! Zemra ime gjithmon vajtonė. Syt e mi gjthmonė lotojn. Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret. Pa ty syri kot lotėn. Pa ty zemra kot vajton, Dikush tjter Ty te dashuron dhe mua mė haron..! Ditėt po kalojn, po arrijn nė fund por dashurin qe e patėm, mos mendo se do ta gjejsh dikund!!! Do tė mundohem me tė harru, por Zemra ime thot JO nuk dua A thu do tė jem gjall o zot..?? A po do tė mė mbulojė kjo tokė Pa Ty nuk mund tė rri..!! Pa Ty jeta mė behet hi. Pa Ty vorri nuk mė parnon.. Se zemra vetėm Ty tė don..!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:32 pm

Dhembja ne gjoksin tim me rendon shum per ty kur malli me buzeqesh, dhe ne zemer po me rri. Ka zen vend dhe nuk luan dot qe me ben syrin me lot! qe me dridhet buza e that, shpirti digjet flake-flake. Shum rend qenka keshtu t'jetosh! me dhembje, mall, e dashuri perse zemra nuk gezohet dot, perse shpirti rrin n'vetmi. Kur ti lexosh keto rreshta mendo se jam afer me ty te tregojn shkronjat e zeza! sa me mungon mua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:33 pm

Mė fal zemer se ndoshta mė fjalet e mija tė ledova Mė fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova Mė fal e dashur se vec pėr ty une mund tė jetoj Mė fal ylli im se pa ty unė nuk dua tė egzistoj Mos harro se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė Mos harro se pėr ty mbrėm su ndalen lot Mos harro se pa ty cdo gje ėshte e kot Mos harro se tė dua me shum se dje e sot Me kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, Mos harro se as guri skishte plas mė par Mė thuj njė herė se kot nuk ishte krejt ky vajtim Mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim Mos lejo qė tė behem e dashuris edhe njė viktim Mė thuj njė herė,se mė don sa tė dua shpirti im Mos mendo se edhe nėse Me Ty Nuk nuk jam Me beso se vetėm ty tė deshta me zemėr tė thare ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:34 pm

Sikujt Dielli i Shendrit Sikujt Lulet i Qelin Vetem Une Ne Kete Bote Jetoj Pa Fat Ajo Femer Me Ka Kerkuar Ajo Femer Me Ka Rejt Ne Secilen Ane Dashurin Ma Ka Vjedhur Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar Secili Don Dike Renat ia Kap, Dhe i Tregon Vetem Zemra Ime Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon Une Ditet i Kaloj Ne Vetmi Dhe i Mberzitur Por Ajo Me Tjetrin Ditet i Kalon e Gezua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:36 pm

Vetės i shton dhimbje tė kota dėshir pėr njė tė pamundur fantazie shoqėria nuk tė mjaftoi, e irrituar tė dukej bota qėndroje nė ndejkje tė njė mėshumtėsie Iluzioni tė dhuroi humbjen nė aterimin e vonshėm tė sė vėrtetės Mos ndalo vazhdo rrugėn e fatit unė kėmbėt kam ngulur nė vendin qė jam e duhur kėpucėt taket i thyen pėr t'mos vazhduar nė pritje tė njė dite pėr tu liruar Mos ik nga e vėrteta, shih kjartėsin rrugėn e ke pa pengesė, vetėn e ndalon errėsira ėsht nisur tė len pas vobektėsin drita shpirtin ta liron drejt fatit qė kėrkon Njė ditė do tė agoj pėr ty, e kaluara mbetet vetėm kujtim njė harresė qė ishte, ringjalljen e flakė e bėn tym.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:36 pm

Nje zemer u tha edhe pse me lot u la u dogj nga deshprimi u shkri nga vajtimi. U be zemer e djegur per dashurine e tretur nuk ka me aspak shpres vetem se te vdes. Vullkani kaloi mbi te e dogji si rrufe nuk e shuajti as loti edhe pse vajtoj se koti. Zemren ashtu te djegur e mbaj ashtu si ka mbetur mondohem te sheroi por kot veten e mundoi. Le te mbetet si zemer muze cdo kush ta vizitoj ate le ti shoh kujtimet le te bindet per mundimet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:37 pm

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite nga nje dite do te ipsha gjdo gje ! vetem te jem para syve te tu dhe te perqafoja vetem disa minuta. Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar me duket se nje pjes e trupit tim me mungon kur nuk jam me ty! e di tani ashtu duhet te jete vetem nuk me behet prap lehte Gjdo dite pa ty vetem e mendoj te kaluaren me ty qe ma ke dhuruar ne jete te kaluaren qe me ka mar malli.......shume Por mos haro se te dua shume dhe mendoj per ty! dhe i numroj gjdo minut deri sa te bashkohemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:38 pm

Mos me le ne pranvere mos me le te mjere!!!! mos me le pa lule mos me le pa ere. Mos me le te lutem se te dua shume! mos me le pa shprese, mos me le pa gjume!!!!!! ti e di se te dua dhe vuaj per ty te lutem te lutem! mos ma dhuro vetmine ti je per mua shok ti je per mua gjdo send ti je ai qe ne zemren time ke, me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!! TE dua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:44 pm

Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hene?
Mos ke ikur ne diell?
Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos ke gjetur nje menyre per tu bere e padukshme?
Te me shohesh , e une mos te te shoh....
Mos te kane bezdisur kaq shume te tjeret?
Sa ti kesh vene vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbremje gjithe naten
e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vemia qe me pret?
(Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......

Mos e ke emrin pritje....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:45 pm

Dashuria E Humbur
Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:46 pm

Do te vi nje nate
Tek ti
Te shof si fle,si mer fryme
Mes nates dhe heshtjes
te degjohet vec frymarja jote
Valle te te prek,apo te mbaj distance
kam frike se zgjohesh,se mos ke frike
por jam un ajo qe te ndjek
ajo qe endren ta trazon
ajo qe diten ta verbon
jam un perseri jam un
sme ngopen dot syte duke te par kurr
sa djall i bukur je
me terheq,me ngreh pas vete
dhe kur te afrohem me largon
mos valle je i till
apo me provokon?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:46 pm

Do te vij si era,
lehtas do te vij
nen lekure do te te futem
te mbetem aty...

Si engjell do te te shfaqem
gjumin te ta lehtesoj
kur te gedhije mengjesi
lodhjen te ta largoj...

Ankthi kur te te kaploje
ne krah do te te mbaj
do te jem mburoj per ty
ar,margaritar...

Dhe thesaret e Botes
per Ty do i bej ure
Dashurine per Ty
murosje do e bej ne mure...
O kenge e pa kenduar
O melodi e rralle
O malle qe me djeg ne zemer
O Dashuri e pare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:47 pm

Ėndrra Me sy Hapur
Enderrat thone se ngelen enderra ne jete
sepse seicili ka nje ndodhi te vecante
por jo te gjithe jane te nje mendje
dikush e ka me gezim dikush me shembje.

Ne mengjez heret pa u gdhire mire
dikush i zgjuar e dikush i shtrire
endrres te gjithe duam ti besojme
mbyllim syte qe prap ta shikojme.

por ja qe dy here nje raste nuk na jepet
se s’ eshte e komanduar sic ne kerkojme
por nje mendim i ngelur me pare ne kujtes
qe duam ta realizojme se dheu nuk do na tres.

dhe keshtu impire nga gjumi sic jam
hidhem nga krevati me te shpejte ne toke
vrapoje te behem gati dhe nga shtepia te dal
se s’duroje me dot mendja me vjen verdall.

me vjene verdalle se sjam fare i kenaqur
per endrren qe me sy hapur ne shtepi pashe
dhe tani ne kerkim te saj jam leshuar
se mos valle e gjej ta prek me duar .

eshte i kote gjithe kjo qe une po beje
enderra qe une i tmerruar ne gjume pashe
ishte genjeshter qe do me ngelet ne jete
e ishte nje fantasi asgje s’kishte te vertete.

keshtu ju zotni mos u genjeni si mua
une e kishja kete enderre per heren e pare
sa here tu ndodhe ne gjume te shikoni
jane genjeshtra jo te verteta qe te mos besoni
.
lereni enderrat qe shihni me syte te hapur
por te ardhmen me pune ta ndertoni
se s’bien gje enderrat qe tere diten ju tregoni
vec me djers te ardhmen tuaj do ta ndertoni.

te jetosh dhe besosh sic me ndodhi mua
se eshte e vertete por genjeshhter e tera
kjo eshte historia me e endrra ne gjume
qe besojne kush me pak, e kush me shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:48 pm

Gėnjeshtra
E lehte eshte te thuhet fjala
Aty ku nuk mendohesh fare
Cfare nga goja ti ke vjelle
dyfin tend me goje ke nxjerre

harrone se gjithe nje shpirte kane
per arsyen te gjithe jane
me fjalen ndahesh po me ate lidhesh
jo me shpifje dhe tufe trillimesh

por me baze plote argumente
ndryshe sdo te quhej e vertete
por ēe do qe nje mendje s’jemi
per nje fjaje njeqind debate kemi

faj s’eshte yni , keshtu jemi brymosur
nervat tona rrine te tendosur
per te share dhe per te shpifur
ku s’kujton dhe ku ske pritur

te verteten kurre se njohim
se kur ecim mbrapa s’shohim
per sa kohe nuk e kuptojme
kurren e kurres nuk do ndryshojme

jo sot por edhe njeqind vjet
ne genjeshtres i themi te vertet
ske cna bene sepse neve jemi
dhe e dime ku ēalon problemi

por cedo qe skemi force ta rregullojme
per sa kohe qe nuk ndryshojme
edhe vdekjes kur ti vemi
genjeshtres te verte do ti themi

se tek ne sndryshone asgje
ta leme ne ate, ajo nuk na le
per sa kohe nuk ndergjegjsohemi
nga genjeshtra do helmohemi

e verteta sot a neser do triumfoj
ne te adhmen qe une shpresoj
por atehere do jete pak si vone
per gabimet nuk te ngushellon

bene sote sa eshte heret
te ndihmoshe dhe te tjeret
behu shembull qe sot ti
te vendosesh neser drejtesi

se genjeshtra nuk rrone shume
aq sa rrone enderra ne gjume
ne kete bote ne kete njerezi
e verteta sduron ,do drejtesi

s’jane pak por gjithe njerezimi
ndaj dhe strofat e ketij shkrimi
mua me duket se u arrit qellimi
ē’eshte genjeshtra e ē’eshte besimi

te qarte tashme ju te gjithe e kini
gishtin kokes perhere t’ia vini
kur shikoni ndonje genjeshtare
seshte i mencur por tru thare

shpejte vendin duhet treguar
mos tu mbyse me litare
mendjelehti dhe gjynahqare
por me fakte dhe zgjuarsi

kurre mos i jepni drejtesi
per ta kthyer ne realitet
se me pas e kuptone vet
genjeshtra s’behet e vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 07, 2008 10:49 pm

Ishte Nata Jon E Fundit
Ishta nata jon e fundit
Kur mė the se mė s’tė dua
Prita se do t’rridhnin lotėt
Por spat lot nė faqe tu
Dhe s’tė erdhi keq pėr mua
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrėn
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq njė her tė flisja
S’dua tjetėr prej ksaj bote
Sikur veq tė mė kuptoje
Sa mė mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:11 pm

UDHEKRYQI


Jame ne udhekryq
e nuk di se nga te shkoj,
Majtas apo Djathtas
S'arrij te kuptoj.

Nese beje udhe majtas
kame frike se gaboj...
po edhe djathtas
me thane se nuk duhet te shkoj...!!!
Veq nje zgjedheje mbetet
e Zoti te me ndihmoj
Dhe une do te nisem
ku Ai te me tregoje......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:12 pm

Nostalgji


Po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:13 pm

Nostalgji


Po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:14 pm

Per ty


Tani eshte ora nente,
nje zile telefoni po pres,
nuk e di nese me ke nder mend
apo ne tjeter vajze mban shprese.
Tani eshte ora dhjete,
s`me hahet vec dua te pi
conjak,whisky cfare te jete,
sa shume me shkaterroi kjo dashuri...
Tani eshte mesnate,
ti s'po kujtohesh per mua ,
ndaj une te dergoj serenate,
ku teksti ka vec fjalen "Te dua"
Ora kalon i dashur,
tani me duhet te shpresoj,
se jam mesuar e vetmuar,
e ne gjume dua te enderroj.
Se mengjesi do te vije i dashur,
e nje dite ndoshta do te te kem prane,
ose ne te tjera endrra do te jem zhytur,
por s'e harroj kurre dashurine e pare,
Se do te vij serish nje natƫ,
e ti do te kujtohesh per mua
e une serish deshiroj te te kem prane se
une te dua i dashur, te dua.
Por nje dite deshirat do te shuhen,
se une s`do mundem ,ti e di
se te dua kjo nuk do te thote,
qe mund te perballoj nje tradheti.
Se atehere do te jem e martuar,
ndoshta do te kem dhe femije,
e s'do mundem te te them te dua,
s`do mundem i dashur ti e di...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:14 pm

Shume vjet bashke kishin
dhe sa mire shkonin..
ajo priste diten kur do kurorezonin'
Me ne fund djali i tha:
Te dua... vertet qe te dua
por ,jo per grua.
Vajza e merzitur pyet:
mire, po ne kush do na marr'?
Djali tha se nuk e dinte
dhe ai kte frike kishte
e shtoi fjalet qe vijojne:
te tjere duam
te tjere na duam
me te tjere perfundojme.

Dashuria nuk eshte te gjesh nje njeri me te cilin mund te jetosh, Dashuria eshte te gjesh nje njeri pa te cilin nuk mundesh te jetosh!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:15 pm

Shume vjet bashke kishin
dhe sa mire shkonin..
ajo priste diten kur do kurorezonin'
Me ne fund djali i tha:
Te dua... vertet qe te dua
por ,jo per grua.
Vajza e merzitur pyet:
mire, po ne kush do na marr'?
Djali tha se nuk e dinte
dhe ai kte frike kishte
e shtoi fjalet qe vijojne:
te tjere duam
te tjere na duam
me te tjere perfundojme.

Dashuria nuk eshte te gjesh nje njeri me te cilin mund te jetosh, Dashuria eshte te gjesh nje njeri pa te cilin nuk mundesh te jetosh!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:17 pm

TE DUA

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:18 pm

TI

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem nje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:19 pm

MOS
Mos u dridh o trupi im
kur ate ti te shikosh
mos u dridh o dora ime
kur ate ti te tak
mos lotoni o syte e mi
kur rahjet e zemres se tij te degjoni
e mos ngrini o buzet e mia
kur te tijat ju te prekni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:20 pm

o zot o zoti im
degjo cme beri 1 vajze
me 1 shikim..
me terhoqi pran vetes
porsi magnet
me beri ta dashuroj
ate vajze per jet...
syte e saj te kalter
flisnin per dashurine
me mire se flet goja dhe ky shpirti im...
o vajze
o vajze ti,
mos luaj me kto ndjenja dhe me kte dashuri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:20 pm

NESE

Nese tradhtova ndrojtjen
dhe ty te thashe dy fjale
i hapa rrugen zemres
tek ty te vij ngadal
por edhe nese ti spranove
dhe the "nje tjeter dua"
un ste ndal.
vrapo drejt endrrave te tua
por nese ti genjen dhe mbrohesh me keto fjale
genjeshtra eshte tortur
ndaj zemra nuk te fal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: