ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:22 pm

Edhe kur kujtesa

Edhe kur kujtesa ime e lodhur
Ashtu si ato tramvajet e pasmesnatės
Vetėm nė stacionet kryesore do tė ndalojė,
Une ty s'do tė harroj.

Do tė kujtoj
Mbrėmjen e heshtur, tė pafund tė syve tė tu,
Dėnesėn e mbytur, rrėzuar mbi supin tim
Si njė dėborė e pashkundshme.

Ndarja erdhi
Po iki larg teje...
Asgjė e jashtėzakonshme,
Veē ndonjė nate
Gishtat e dikujt do tė mpleksen nė flokėt e tu
Me tė largėtit gishtat e mi, me kilometra tė gjatė..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:42 pm

Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
sa here qe e shoh,me mall per ty qaj,
ti me mungon ,gjithcka qe ti je
une te kerkoj por ti askund s'je.

Tjetrin ne krahe e ty ne zemer
jam mbush me mekate qe s'ju ve dot emer
po mekati me i madh per mua mbete ti
po si cohet jeta me keto marrezi!!

Tjetri me puth buzen,e me perqafon
une mbyll syte mendja tek ti me shkon
rruges e shoqeruar kur dal me ate
zemra ndalon rrahjet s'dua te shoh asgje.

Une te dua ty me tjeter jetoj
ai flet me mua,une emrin tend shqiptoj
Pse qenka ndare me hile keshtu kjo bote,
ne moshen me te bukur duke jetuar me lot.... !!!???
_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:44 pm

Cdo dite e jetes time tashme kishte marr emrin tend. Mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoja se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshja cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?
Fillove te mendoje se sjam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..Nuk kan faje te tjeret jo, por ti sepse po te kishe dashurine e madhe ti s'do lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle? A s'isha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te?
Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdi te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes... dje te dashuroja sot te urrejjjjjjjj.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:47 pm

S'KAM DOT FJALE



Ju po heshtni o miq
une besomeni s'ka cast as dite
qe s'mendoj per ju
e shikoj qiellin blu
dhe yjet naten kur ben kthejllet
nje kenge ia marr me ta
E prape kthehem ne vete
duke menduar
se ku jane o Zot miqte e mi
Flori Gezimi Engjelli Hajdari Femiu
si i kalojne ditet ata
E di se lexoni shume
e percillni shtypin e dites
ndersa une zihem me hesin
me Kafken dhe Borhesin
i coj te fala Kadarese
e dialogoj me Qosjen e madh
per c
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Mon Apr 14, 2008 11:57 pm

Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Tė nesėrmen ndihem, me mirė.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirė.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atėherė jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vėrtetė.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atėherė kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.


Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj

Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.

Naten e mire,rruge e te gjitha hapave
naten e mire,hene e te gjitha neteve
naten e mire,prill i te gjitha viteve
naten e mire,qiell i te gjitha shteteve
naten e mire,dashuri
kulmi themeleve

Nga s'brodhi imagjinata ime
duke te kerkuar ty
Gjithe galaktikat i pershkroi
te gjeta ketu
mbi carcafet e bardhe
i zhveshur paturpesisht.

E doja veten
pa trup,pa peshe
qe te qendroja embel
ne buzet e tuaNe u ndame si dy lot
lot te akullt une dhe ti
dhe kur dielli deshi te na ngrohe
cuditerisht ngriu dhe ai...

Ne u ndame si dy lot
lot te akullt une dhe ti
dhe kur dielli deshi te na ngrohe
cuditerisht ngriu dhe ai...

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.

Ne takimin e pare digjem si zjarr
Ne takimin e dyte te dua si syte
Ne takimin e trete te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.

Ne gjume kur rashe
ne enderr te pashe
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Tue Apr 15, 2008 12:01 am

*Pa ty**
ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Tue Apr 15, 2008 12:05 am

*ĖNDRA**
Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:00 am

Vetem rri e mendoj
E shikoj se te mungoj
Ti larg me rrin gjithmon
Tė embel e ke shikimin kur mua me shikon
Me vezhgimin tend perher ti me lendon

Tė kujtoj , ne cdo second e or
I kujtoj momentet kur ecnim neper debor

Joshes i embel vetem per mua
E bukur ishte dita kur me the \'te dua\'

Por un sa her ne enderr ty te shoh
ėshte veshtir , por mundohem te te perfytyroj
Rehatohem, qetesohem sa her qe ty te enderroj

Me levizjet e tua mua me habit
Ulem dhe ne realitet dicka me cudit
A thua ti do jesh i imi nje dit !!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:00 am

S\'ka lule pa zambak
S\'ka zemer pa gjak
S\'ka dimer pa stuhi
S\'ka rini pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:01 am

S\'ka lule pa zambak
S\'ka zemer pa gjak
S\'ka dimer pa stuhi
S\'ka rini pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:02 am

Sonte né éndérr do té vij e ti mos u tremb flij perseri,nuk do té trokas né deré dhe as nuk do té zgjoj, do té té puth né puzé e leht do té shkoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:03 am

Vajzat e kan nje DHURAT,
E ruajn nje kohe te gjate,
Dhe e humbin per nje nate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:03 am

fejove u fejove,
Zemren time e lendove,
Tradhtar ti mua me dole,
Me tjetren jeten e kalove.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:04 am

Per nje Dhimbje ne Zemer ne at Mengjes,
Pata frik se po Vdes,
Rruges tuj Shku,me Dor tu je Lmu,
Dret te Mjeki kam Vazhdu,

U ula ne at Karrik,
Erdh Mjeku pa Prit,
Me veti;Si je Gjakovare e shkret?
Ja ktheva;Qe gjall pa Vdek,

Kur ja nisi mem Kontrollu,
Ngjyra ne Ftyr ju ka Ndrru,
Nese nuk don me ma Merzit Jeten,
Te lutem ma tregon te Verteten,

Tu ju dridh Buza ja nisi me Fol,
Ah more Gjakovare me fol pom vjen Zor,
Kshtu e solli Zoti ket Fat,
Jeta jote jo shum e Gjat,

Per ket Dhimbje nuk kishte Sherim,
E mori edhe ni Plak ky Shpirti Im,
Ajo dhimbje ne Mesin e asja Zemre,
Me nje Emer e nje Mashkulli,

Jam qu dhe jam dal ngadal Perjashta,
Ah ket Jet pa e Mallku mos e Lasha,
Tu mu m“ledh Lotet ne Faqe,
Ma shkatrroj Zemren ajo plag e Vjeter

Loti prej Qiellit ne Tok Ra,
Te ishe edhe ti me mua mej Pa,
Sa gjyna si Laget Toka,
Sa me mungojn perqafimet e Ngrohta,

Mallku qofshin Puthjet e mija ne Buzet tua,
A e she Zemres ime se qka i Bane,
Dashurin e Fitova,
Tradhtin nuk e Meritova..

Kur te afrona afer Teje,
S“ki mu da kurr prej Meje,
Me le ti shetiti Buzt e mija ne Trupin Tan,
Me le te tregoj sa Zemra ime ty te Don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:04 am

Nje dit kur zgjohesh
mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj
se sjom ne kete bot
mos pyet si vdiqa
por pyet si jetova
se si me shkuan ditet
qe pa ty i kalova
ne kalendarin tim
veq dy data jan njera
kur u pam tjetra kur u ndam
dashurija vdiq e mbeti veq urrejtja
a duhet qe keto plag ti sheroj veq vdekja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:06 am

Per ne s`ka pytje
Per ne s`ka pergjigje
Vazhdo si me par
Edhe ndonje zemer digje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:07 am

Kur une te vdes,
dhe ti te qash me lote ne nxehte
mbi trupin tim te ftohur,
shpirti im lart do ngrihet,
dhe do ti fshije syte e tu te lodhur...

Por ti s`do me ndiesh,
dhe do vazhdosh te qash e heshtur
thua se lotet do te me ngjallnin,
e kur trupi im varrin te kete prekur,
do kerkosh nje fjale te ta shuaj mallin...

Do zgjohesh aty nga mesnata,
do qash mbi jastekun tim te zbrazet
kurse une do te te ledhatoj floket,
bashke do presim agimin qe zbardhet,
rrezen e diellit qe hyn nga dritarja e vogel...

Dhe do vish te koka e varrit tim,
nje shishe uje do derdhesh
mbi balten qe me mban mbuluar,
e pastaj do flasesh dhe ne fund do heshtesh,
athere kur gjithe fjalet te te kene mbaruar...

Dhe lotet do derdhen,
mbi faqet e tua
mbi doren tende te plakur,
dhe vetem ne ate cast do kem kuptuar,
se ne zemren tende nje plage kam hapur...

Dhe do vij si zog,
te qendroj ne nje peme aty afer
apo nje lule ne kopshtin para deres,
nje dicka qe ti kerkeon ne raftet,
nje leter dashurie qe perpleset ne xham prej eres.

E ti do ti lutesh Zotit per mua,
do hapesh duart e tua
dhe syte ne dhe do ngulen,
e pastj nuk do qash me per mua,
te koka e varrit te me lesh nje lule...

Dhe do ikesh pastaj,
ashtu e merzitur e plakur
nga hallet qe ngre, nga dhimbja e peshes,
endrren tende per mua do mbash hapur,
dhe vec ne enderr e lumtur do qeshesh.

Dhe do rrime bashke gjer ne agimin e zbardhur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:09 am

Gurbeteqaret ne per bote jane shperndar as po shofim bab as po shofim nan as moter e as vedha per vendelinje nga malli shum jemi tha. shum djem te ri jan ne gerbet kan kalu vite e shtepia me sy nuk po i shef se ju shkoj rinia ne gerbet jan ba mas me i njoft as shtepia vet. Nga greqia neper angli e deri ne kanada kan fluturuar si zogj per hava. O gerbet izi si na more ket rini si na more e si na trete jena ba mas e njoft as per vete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:09 am

Mendoj, me mall e kujtoj
Atė natė jo kurrė se harroj
Mė puthe ti me lot nė sy
Je pa dritėrim shpirti im

Tė desha ty me gjith shpirt
Kaluam bashk\' shum natė e ditė
Po pse ti ike mu largove
Mos vall tjetėr dashurove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:10 am

Jeten jeto ashtu siq di vet
Por mos harro se vdekja te pret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:10 am

[hr]
Nė udhėkryqin e zemrės time
Ke kujdes
Mos e humb rrugėn
se aty tė pres.

Tė vėshtira jan ditėt
kur syri tė loton
kur zemra nuk e gjenė
atė qė shum e don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:11 am

Te desha me gjith zemer
por ti deshe tjeter femer
ti me at ike sa te deshta
kurr se dite

Te desha kurr ste harroj
por edhe nese sjam me ty
kurr per tjetrin sdot mendoj

Te desha te desha
gjithmon to te dua
kur nje dit me the
ti nuk je per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:12 am

Nuk e dua as kend
nuk e urrej veten
po deshta te them
mos e lendoveten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:13 am

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.

Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!

Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?

ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:13 am

A e Dini Se Qka ėshtė Jeta?
Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo.
Jeta eshte e bukur, adhuroje.
Jeta eshte enderr, jetoje.
Jeta eshte sfide, perballohu me te.
Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
Jeta eshte pasuri, ruaje.
Jeta eshte dashuri, shijoje.
Jeta eshte mister, zbuloje.
Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
Jeta eshte kenge, kendoje.
Jeta eshte shume e qmuar, duaje.
Jeta eshte fat, perfito nga ajo.
Jeta eshte avantur, kujdesu.
Jeta eshte tragjedi, shmangu.
Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.
Jeta eshte jete, Lufto Per Te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:15 am

Ki mem shajt 1 vjet,
Ki mem lyp 100 vjet,
Ne zemren tonde kom me kon per jet,
Kom me te bo si ki me hek deri sa ti ki me vdek.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:15 am

Ma mir mi ca 10 Metra dru se me ty mu martu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:16 am

Tė kujtoj mė thot e kaluara,
tė dua mė thot zemra,
tė mė duash nuk tė detyroi,
por tė me duash nėse e meritoi.

Nėse jeta tė dėshpron,
nese fati shpinen ta kthen,
nese gjithqka te behet monoton,
mos harro se egziston dikush qe ty te don.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:17 am

Malli per ty frymen ma ndali eja tek un nje puthje ta fali kur te mi puthesh buzet emia ateher ekupton se qesht dashuria
dikur deshta dikend dhe ndoshta do ta dua por si dikur dikend as njeher askend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:17 am

Ishte Nate e ftohte
Era fryente si e marre
Ne driten e qeriut
Me dhe Puthjen e pare
Nata Ishte e ftohte
E qeriu u tret
Ne erresiren e frigshme Puthja mbet e shkret
Humbem Ne per sy
Te dehur Te marre
E shtrejte Mbeti Puthja e PARE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:18 am

Ti hyre nė zemrėn time e gjete tė vrarė
kisha harruar tė qeshuren
shok kisha trishtimin !
nga plagėt e jetės i mbushur me varrė
doja tė shėrohesha
tek ti pashė shpėtimin !!




Tė desha si shpirtin - si i verbėr tė besova
ėndėrrat ty ti fala
shpirtin tim ta dhashė !
qaj- qaj zemra ime - kam frikė se gabova
desha tė tė shėroja
mė shum plagė tė dhashė !!.



Qaj-qaj zemra ime-dhe un bashkė me ty
ajo kurrė s,mė ka dashur
iku mė harroj !
nė vend tė dashurisė- lotin mė la nė sy
e desha me shpirt
ajo mė mashtroj !!.



dhe pse zemrėn time ke pėr tė ma coptuar
dora mu mė dridhet
kto fjal kur ti shkruaj !
zhduku pėrgjithmon - ti s,mė ke merituar
me shpirt tė kam dashtė
kurrė pėr ty s,do vuaj !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:19 am

Njerėzit nga bukuria mos I shiko
Se ajo shpejt tė gėnjen
Tė tjerat shihi dhe mendo
Pastaj thuaj mė pėlqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:20 am

Nje mij her kam vdek per ty,
Nje mij her jam ngjall per ty,
E ti kshtu din me ma kthy me tradhton me mashtron,
Jeten ferr je ka ma bon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:20 am

Derisa isha e vetmuar
me vuajtje e lot ne sy
te takova rastesisht
dhe krijova ndenja per ty

mirpo ne zemren tende
menjehere mu mbyll porta
kur veq ndenjat e mia
u bene shum te forta

skisha force qe te tregoj
dhe e mbajta ne fshehtesi
mendova se kjo do te hidheroj
dhe do te mbes prap me lot ne sy

te endrrova per qdo nate
qdo dite ne mendje ty te kisha
nata sme jepte qetesi
me mendime ne ty isha

ku je tani qe ste shoh
thua se nuk ka mundesi
nese kjo eshte e vertete
ok ok ska rendesi

vjen dita kur te shprehi ty
kete te mjere dashuri
mirpo qfare pergjigje marr
qe me le perjet me lot ne sy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:21 am

Ti hyre nezemren time,
fare pa trokitur,
e une ta shtrova sofren ne zemren time,
e stolsa me shkronjat e emrit tend,
ti ike atje ku as vet se dite,
nuk arrite asgje te shijoj ne sofren time....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:21 am

Nje dite te nxehte vere
buze detit kalova
mbi reren e lagur
emrin tend une shkrova
Por ja valet e detit
si perbindesh u hodhen
emrin tend te bukur
erdhen e ma moren
Perseri kete emer
e shkrova ne nje flete
po papritur fryu era
ma mori me te shpejte
Duke ardhur dimri
debora ra nga qielli
e shkrova kete emer
por ma shkriu dielli
Emrin tend te bukur
e shkrova ne zemer
por ishte xhelozia
qe e largoi ate emer
E shkrova kete emer
sepse fort e dua
por asgje spranoi
dhe emri yt U SHUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:22 am

Lamtumir per her te fundit kthe koken dhe nje her.
Me kurre s-do te takohemi as ne vjeshte as ne pranvere.
Lamtumir kur te me takosh doren shtrengoma ti.
Mos harro te me shikosh dhe nje her ne sy.
Lamtumir po i afrohet casti i fundit i se vertetes.
Kisha dashur ne ate momente ti them lamtumir dhe jetes.
Kurre se kam menduar kete cast te rend e tragjetik kurre s:dota kisha besuar se ty do te kem vertet armik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:22 am

I ardhur ne kete bote i pastreh,
rri ne nje qoshe i pasigurt,
e ngrit doren lart qe te kerkoj nje kafshat me thoni o njerez a sedhte ky ndonje mekat.

E shikon qiellin me plot drit po se veren,
e shikon diellin me rrezet e tij po nuk e ndjen,
e shikon veren me bukurite e saj po nuk e shijon.

Enet neper rruget pa mbarim,i zbathur ne vetemin e tij,
me buze te verenjtur,
me sy te ajure me fetyr te zbehte.

Troket neper dyer te qytetit per te kerkuar lemosh duke shpresuar se ndonjeren prej tyre gjej drejtesi,
do te gjej nje familje qe kurr se ka pasur,
libra per te mesuar nje abetare per ta lexuar,
nje fletore me nje laps per te shenuar.

Nje femije i pambrojtur rri ne nje qoshe te qytetit nen rrezet e diellit e ngrit doren e tij te vogel lart qe te kerkoj nje kafshat.

E kerkon qiellin me plote drit kur do ta verej ,
e kerkon diellin me rrezet e tij kur do te ndjeje,
e shikon veren me bukurite e saj kur do ta shijoj.

Por me se shumti e kerkon jeten me dashuri athua kur do ta jetoje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:23 am

sonte me pelqeka te rri zgjuar
sonte me pelqeka te therras ne emer
me pelqen ndoshta je duke enderruar
dhe nese ndodh keshtu
te dua o enderr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:23 am

Ti je zemra ime.
Di kur rreh kur flet kur qesh e ndjen.
Ti je zemra ime.
Ti me mbush me jet.
Ti me sjell lumturi e dashuri.

Fjalet e embla ti mua mi ke fal.
Puthjet e nxehta vec ti mi dhuron.
I dashuroj un syt e tu eren tende.
TE DUA SHUUUUUUUUUUUM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:23 am

Nje dit rruges tuj kalua
dy te g\'zuar u takuan
dashurin e filluan
u beten gati meu feju
ata prindve kur i kan tregu
jo ata s\'kishin pranu, s\'kishin pranu

Djali me vajzen u perqfuan lamtumir
m\'beten vet,
pas pak ditesh prind e tyre kan degjua
se dy te dashurit kan n\'drru jet, kan n\'drru jet

Kjo dashnia paska qen
sikur zjarri ne xhehnem
vrau shum zemra, la t\'lenduar
gjithmon syt duke lotuar
hapi varret per dy te ri
m\'baroj jeten dhe ket dashni, ket dashni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:24 am

Tkam dashtu me zemer, tkam dasht me shpirt, sepse se kam dit se ti don me ik, nje zemer e pata dhe ata ta fala ma more ma theve dhe per jet ma ktheve, me fjal me thhe te dua me zemer me the sje per mua, dua te shkoj dua te harroj por dije se gjith ne jet te kujtoj, te uroj dashuri me ate qe te do ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:24 am

U thane gjethet, e shtatorit
E rane, para meje
Perse valle, une qe te desha
Tani po jetoj, larg teje.

I kujtoj, puthjet e tua
Qe ti mua, mi dhurove
Po perse valle, nuk ma thua
Shkakun, qe larg meje skove.

Pa ty, e vetme po jetoj
Edhe pse, te dua shume
Lotet, s\'po mundem ti ndaloj
Ta ndjej mungesen, edhe ne gjume.

Edhe boten, te ma falesh
Loti im, prape do te pikoje
Kur e di, qe ne zemren tende
Une, tani me s\'egzistoj!!!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:25 am

Ne gjum kur te bish,
mendo sa te dua,
mos bjer n\'mes te shtratit,
me len vend pak per mua,
do te vi pas mesnate,
do te prqafoja,
do te puthi let,
qe te mos te zgjoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:25 am

Té them té dua ésht pak,
Té ta fali zemrén time e ke hak,
Por mé mir té them té vértetén,
Dua té jesh e imja pér gjithé jetén!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:26 am

Po ri me Lote ne Sy,
dhe per Ty po vuaj,
Me plage ne Zemer jam,
se ty afer nuk te kam .

Ri e vetmuar ,
Per ty duke menduar,
dhe i kujtoj Vendet ,
ku jemi takuar.

Edhe ne gjum kur shkoj,
vetem per ty enderoj,
pse nuk te kam afer,
veten e mallkoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:26 am

Sa i embel ishte ai shikim,
kur ma more zemren time,
ku te gjejsh ngushellim,
moj e dashura ime.

Mos u skuq ne fytyre,
se keshtu e ka dashuria,
syt e tu pasqyre,
i ngjallin enderrat e mia.

Mos rri e heshtur,
moj lulja e pranveres,
se shpirti im i tretur,
te pret si zogu i pranveres.

Me largohesh si vale,
lotet te shkelqenin ne sy,
qerpiket pale pale,
me sjellin ngrohtesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:26 am

I harrove netet me hene qe sa i perjetuam,
I harrove ato yje qe sa i veēuam,
I harrove ato endrra qe me sy hapur i pae,
eh nuk e di keto gjer sa shpejt i ke harruarr atha mbane ne mend se dikur me ke dashurar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:27 am

Merri syté e mija dhe veshtro,
Merre zemrén time dhe dégjo,
Puthi buzét e mija dhe kujto,
Té dua pér jeté kyt mos e harro.

Kur té dégjosh pér njé VDEKJE,
Dije se flitet pér mua,
Né kété boté s`munda té jetoj,
Se mé vran buzet e tua.

Si flet tréndafili éshté dashuria e par,
Képute até dhe verma mbi varré,
Derdhi dy pika loti dhe tréndafili té lulézojé,
Sepse edhe né varré vetém ty té dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Wed Apr 16, 2008 12:27 am

Nese zilet e mija s\'te lejn rehat
nese sms\'at e mi te behen bajat
ndoshta fjalet e mija te duken te kota
por ti per mua je e gjith bora.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: