ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 edhe 1000 pengesa ne rrug

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:01 am

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni ohr pa Mu!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:01 am

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova ,
me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoj ,
me fal synushi im se pa ty une nuk dua te egzistoj


hehe elona mire eki haha pershendetje per ty dhe te panjohuren elona sa te rrosh dote mesosh qa ska haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:02 am

­­
­­­
­­­
­­­
­­­
Pershendetje per te gjithe
­­­
­­­
­­­
­­­
­­­
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:02 am

­nuk eshte trimeri ta duash nje femer po eshte trimeri ta duash me zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:04 am

Te kam borxh dy fjale,qe dot nuk ti thashe.
Te kam borxh nje puthje,qe dot nuk ta dhashe.
Te kam borxh nje leter,qe dot sta dergova.
Te kam borxh nje lule,qe dot nuk ta dhurova.
Te kam borxh nje jete,qe dot me ty sjetova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:07 am

Ne nje lule kam marr er ajo lule
Me ka therr me zemer se te
Kam shkrua une ty per
gjithmon te dua

Fotografin tende ne mendje e kam
Kur e kujtoj filloj te qaj
Te qaj se shum larg ke
Qelluar por te betohem
E dashur se kurr per
Jete skam me te harruar

Ēka don me te then
ēka don me te shkru
ēka don me teper
se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar
shume shume kilometra
por shpresoj qe zemrat tona
sjan as me milometra.

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.

Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE-Pse ēdo nate une tė kujtoj..?
Pse ēdo nate une tė ėndroj..?
Pse ēdo nate une mendoj
Pse ēdo nate une qaj pėr ty
Beyaz gül pėr nat e pėrmendi.
Ēka me i be kesaj zemrės se shkretė,
Kur shoh dikend nė rruges, mendoj sikur te ishe ti

pres diten kur do vish
pres diten kur te takoj
pres diten kur te shoh
syri im im te te shohe
veshi im zerin tend te degjoj
qe edhe bilbilat e kane zili
pres ēastin kur ti te thuash
se shume me do
pres ēastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
jam me i lumturi i botes...
por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
ndoshta eshte edhe neser
por dije se une ate dite pres
qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:08 am

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:09 am

» "Plage dashurie"


Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:09 am

TI ME THE HARROJ SYTE E MI
SE NUK KANE ME PAMJE NJERZORE,
TI ME THE HARROJ SYTE E MI SE ME TRISHTOJNE.
E UNE NUK DUA TI HARROJ;
I KAM DASHUR SYTE E TU EDHE PSE NUK
KAN PAS KURR SHIKIM NJERZOR.

VETEM SYTE E TU SONTE DUA TI
PUTH,E TI KTHEJ VITET PAS,VITET
QE TI KAM KUSHTUAR TY.

I DUA SYTE E TU DHE NUK TRISHTOHEM
TI SHIKOJ SIQ ME THUA TI,AS TASH E AS KURR,
SE E NJOH ATE SHIKIM.....
MOS ME THUAJ TI HARROJ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:10 am

Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z“dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:10 am

Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:10 am

A ka shpirt ne bot dhimbje qe ska pas,Cila zemer mjer dike se ka dasht,A me ke dashur ti sa te kam dashur un Spo mund te besoj se kja ka mar fund,A do te ishe kthyer nese te kishna Thir ? se spo mund te pajtohem Te them LAMTUMIR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:12 am

O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe me mua dhe ty .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:13 am

Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta as kund mos kėrko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:13 am

I ėmbėl dhe i but nė goj kur e fut ,,,
i bardh apo i zi,ngjyra ska rėndėsi,,,
kur ti fort e shtrėngon me gjuh e rrotullon,,,
aromėn e shijon ,,,
Sakėzin kur e kafshon !!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:17 am

Neseprej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj


Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:20 am

Fati
Pran varrit rri , per varr pregaditem ēka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirė, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se ēte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:20 am

Emrin e ke tradheti
Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:29 am

Dashuria ėshtė romani i zemrės.

°Nėqoftėse drita ėshtė dashuria e parė e jetės, athua a ėshtė dashuria drita e zemrės ?

°Dashuria ėshtė pėlhurė qė e thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje!

°Dashuria ėshtė zjarr, flaka e tė cilės i djeg tė gjitha vėshtirėsitė e njerėzimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:30 am

[size=16]Ne nga Ferizaji e kemi nje zakon [/size]
[size=16] ja falim zemren [/size]
[size=16]vetem asaj qe e meriton [/size]
[size=16]sjemi tradhtar as t[size=16]e frigshem [/size][/size]
[size=16]po ne dashuri shum te "rezikshem"...![/size]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:35 am


°Tė dashurosh, edhe mė keq tė mos dashurosh, por mė sė vėshtiri ėshtė ta gjesh atė qė tė do!

°Dashuria ėshtė poet i madh i cili kurrė nuk e sheh tė dashurin ashtu siē ėshtė, por ashtu siē dėshiron tė jetė.

°Nėse nuk tė ka prekur dashuria, je duke ecur nėpėr terr.

°Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.

°Zemra ėshtė pasuri, qė as nuk shitet, as nuk blehet por dhurohet.

°Dashuria nuk mund tė jetė e thellė, nėqoftėse nuk ėshtė e pastėr.

°Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahir, i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

°Dashuria shndėrrohet nė shkallė tė arta nėpėr tė cilat zemra ngjitet

deri nė qiell....
°Tėrė gjithėsia e shkrirė nė njė qenie - kjo quhet dashuri.

°Tėrė njė libėr nė njė fjalė, i tėrė oqeani nė njė pikė loti,

shtatė palė qiell nė njė shikim, fortunė nė njė ofshamė, rrufe nė njė prekje,
njėmijė vjet nė njė ēast! Kjo ėshtė dashuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:36 am

Dora jote
Edhe botėn tė ma falin un prap do tė vuaj
Kur e di se Dora jote mban Unaz tė huaj
I kujtoj buzėt tua dhe po e pyes veten...
A mė genjeve ti apo gėnjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse tėe dua
Un sisha per ty dhe ti sishe pėr mua..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:36 am

DITARI I POEZISE

U hap ditari i jetes time
i plageve dhe i merzise
u hap nje varr dhe nje leter
u hap ditari i poezise

u hap jeta perseri
por e mbylli shpejt nje djall
u hap nje zemer ne rini
por ate e mbylli nje varr

nje zemer qe te qau shum
nje zjarr i tradhetise
nje lot qe me pikoi
ne ditarin e POEZISE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:36 am

Zemra ime tė don vetem ty
Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afėr me ty digjem si cigare
Eja po tė lutem mos mė lė nė vetmi
Se Zemra nuk don tjetėr por vetem TY..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:37 am

DUHET TE VAZHDOJE PA TY

Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Mė duhet tė filloj pėrsėriDuhet te vazhdoj pa ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:38 am

Kur jam pranė teje!!!!


Kur me falė shikimin,,
dhe levize atė vetull,
shpirti zjarr me ndezet,
si vullkani i fjetur!


Kur mė falė buzėqeshjen,
dhe ikė me nxitim,
zemra flakė me ndezet,
me t`marr n`perqafim....


Kur ulė kokėn poshtė,
dhe fshehtas m`shikon,
mė ndezė flakė tė tėrin,
mė djegė, mė pėrvlon.....


Pranė meje kur ecė,
dhe bėnė se s`mė shef,
copė mė bėhet zemra,
pseeee behesh se s`m`njef ???


N`telefon kur m`therret,
dhe zėrin ta ndiej,
humbi krejt i tėri,
vetes vend si gjėj....


E kur te kam pranė,
dhe prekė lekuren tende,
si besoj dotė vetes,
them mos jam nė ėndėrr!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:38 am

Kujto zemrėn time
Nėse lotet nė sy
tė pikojnė ngadalė
kujto zemrėn time
qė dikur ta pata falė

Nėse e ndjen zemrėn
aq shum tė lėnduar
kujto si ndihesha unė
kur mė pate tradhėtuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:38 am

a.Kur jemi bashk jemi tre:une ti dhe dashurija,por kur jem vetem prap jemi tre une imazhi yt dhe vetmija!

b.Sikur tisha rreze hane un do te hyja ne dhomen tande te i puhja buzt e tua e te tregoja se sa
te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:39 am

~~*~~DITA E FUNDIT~~*~~
Kur te vie dita e fundit pėr mua
Dua te vdes ne duart e tua
Kur te me shikosh te vdekur
Mos qaj behe zemren hekur
Kur te me leshosh ne varr
Kujto takimin ton tė par
Kur tmė mbulosh me dhe
Mendo sa u deshtem ne
Kur te me lesh te vetmuar
Oh te lutem mharro mua
Se me tjetren eke ma mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:39 am

Kur unė nuk tė shof pėr ty do tė qaj~
~Ku do qe tė jesh nė zemer do tė mbaj~
~Kur tė permallohem ulem dhe mendoj~
~Emrin tėnd tė bukur tri herė e shqiptoj~
~Prej nga zemra ime shkon fjala tė Zoti~
~Kur ta shoh hijen tėnde do t'me ndalet loti~
~Dy lot qe me rjedhin nga kėta dy sy~
~Njeri ėshtė pėr mua dhe tjetri ėshtė pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:40 am

Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:40 am

E kom nje lule
Emrin nuk ja di
Por me duket qe quhet

MOS ME HARRU TI!!
Nuk jom xheloz
Nuk jom tradhetar
Por jom nje djalosh
Me zemren shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:41 am

Mė the.....
Mė the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Mė the TI AMO mu duk mashtirm,
Mė the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Mė the TĖ DUA zemrėn ma gėzove!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:42 amTė dua tė dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo tė tregon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:42 am

Te dua aq sa me do dhe ti mua
dhe do te dua gjersa te tretem
neqofte se me ty do te mbetem.
***
Sikur qelli te ish leter
dhe deti te ishte boje,
nuk do shkruaja azgje tjeter
vec se ty .emi. te dashuroj.
E di qe sje per mua,
po desha te te them "TE DUA"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:43 am

Mos bej qe jeta ime te duker kot,
mos bej qe nga syt e mi te dalin vec lote.
Mos bej qe vdekjen ta kerkoj
se vetem e vtekur mun te te haroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:44 am

Lexo kete mesaxhe qe del nga shpirti im
e ne me do ruaje si kujtim.
Grise ne s'me do, beje cop e therime,
po bashke me te ta dish ke thyer zemren time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:44 am

Ta dhurova
Ta dhurova zemrėn
ti ma lėndove,
ta dhurova dashurinė
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti mė verbėrove
Ta dhurova jetėn
Ti mė ike bashkė me tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:47 am

Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty

Nese per mua mendon
nje leter ma dergon
nese me zemer me don
thirrem ne telefon
zerin ta degjoj
dhe te tregoj qe shum te dashuroj
dhe kurr nuk te harroj!!!!!

Dashuria eshte shum e bukur per ata qe e fitojn por ata qe e humbin eshte e idhet..
prandaj te mos behet e idhet mos e leni te humbet ..dashuroni sinqerisht ajo kur nuk humbet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:48 am

LOTI:

I ra zemrės e biroj
I ra gurit e shkatroj
I ra lules e vyshku
I ra hekurit e ndryshku

Ti aspak s'kupton
Se c'eshtė dashurija
Ti fare nuk e dinė
sa e idhėt ėshtė tradhtija

Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don

Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:48 am

DĖSHIRA

E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė

Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurija
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:49 am

TRADHĖTIA

Nėse mė tradhėton
Tė vret perendia
Por,mė sė shumti tė vrasin
Vuajtjet e mia

Bora e bardhė, bjen prej malit
Fjala tradhėti
rrjedhė prej gojės sė djalit

sytė e mi,prapė tė kėrkojnė
sikur shiu ,vetėm mė lotojnė
jo ,jo nuk mundem me tė harua
se unė ende tė du
edhe pse m'ke tradhėtu

kur njė ditė tė pashė
ishe me njė tjetėr
mendova se do tė pendohesh
ta shkrujta njė letėr
letrėn kur e shkrova
plasa tue vajtu
martohu ,o i dashur
se mua mė kanė martu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:49 am

NĖ NJĖ QYTET

Shko,mos mė thuaj as lamtumirė
Shko,gjeje njė vendė mė tė mirė
Shko,mos mi fshijė lotėt nė sy

Unė dhe ti nė njė qytet
Gabimisht ne u pamė
Gabimisht ne u dashuruam
Gabimisht ne u ndamė

Shko,mos mė thuaj as lamtumirė
Mos,mos ma fshijė lotin nė sy
Se unė dua tė qajė
Kjo eshtė fundi
Kjo ėshtė nata e fundit qė qajė

Unė dhe ti nė njė qytet
Gabimisht ne u pamė
Gabimisht ne u dashuruam
Gabimisht ne u ndamė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:49 am

JE LARG

Mua vetėm nuk mė rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Pėr ty vuaj, nė pambarim


Jam njeri si gjithė bota
kam njė shpirtė kam njė lotė
kam dėshir me tė taku
Se larg teje jam qėllu
Se nė ty djalė jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Pėr ty do tė vuaj
Deri nė pambarim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:50 am

ETA

Ah jetė,ah jetė
Asgjė ska tė vėrtetė
Kush qka dėshiron
Dėshirėn s'ja plotson

Zjari shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes
E len kujtimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:50 am

VETMIA

Deri kurė nė vuajtje
Deri kurė nė vetmi
Deri kurė kjo zemra ime
Do tė vuaj pėr ty

Kur mbi varin tim
Fillon punimi
Kur mbi kokėn time
Fillon vajtimi
Kur mbi varin tim
Vėndohet kurora
Atėher dije i dashur
Se pėr jetė tė harova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:51 am

TĖ DUA

Tė dua tė pres
Nuk dua tė vdes
Me ylzit e natės
Unė tė pėrshėndes

Kujto erėn e mali
Kujto erėn e lehtė
Kujto zemrėn time
Qė tė don pėr jetė

Ah sa natė e lumtur
Ah sa natė e qetė
Gjithmon mė ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:52 am

...kujtohesh
Nga ora 12-tė

Tė dua pa masė
Tė dua pa mbarim
Tė dua mė shumė
Se sa shpirtin tim

Tė dua ,tė dua
Pėr ty do tė vdes
Por ti a mė don mua?
Pėrgjigje po tė pres?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:53 am

- VETEM TI -
<hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,

Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė, ani kisha dėshir qė tė jem pran teje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   Sun Mar 23, 2008 6:54 am

Jeta dhurat e natyrės <hr style="BACKGROUND-COLOR: rgb(0,255,0)" color=#ccffcc noShade SIZE=1>

Jeta, dhurat e natyrės.

Dashuria, dhutat e jetės,

Puthja, dhurat e dashuris.

Fundi i tė qeshurit ėshtė mėrzija.

Fryti i tė qarit ėshtė ngushllimi.

Bukuria e njeriut pėrbėhet

nga bukuria e fjalės qė fle
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: edhe 1000 pengesa ne rrug   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
edhe 1000 pengesa ne rrug
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: