ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Nė Gjakovė promovohen dy libra tė akademik Mark Krasniqit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bimi
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 3
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Nė Gjakovė promovohen dy libra tė akademik Mark Krasniqit   Mon Mar 24, 2008 12:40 pm

[tr][td class=lajmikryesor_intro]Mikpritja nė traditėn shqiptare“he “Toleranca nė traditėn shqiptare“ janė dy librat e fundit tė Akademik Mark Krasniqit, tė cilat u promovuan sot nė Gjakovė nė prani tė artdashėsve tė shumtė. [/td][/tr][tr][td]Me kėtė rast me njė kumtesė pėr librin e - “Toleranca nė traditėn shqiptare “ u paraqit akademik Ekrem Murtezai, i cili vlerėsoi lart punėn e vyer siē tha ai, tė Mark Krasniqit .

“Mark Krasniqi mė shumė se kushdo tjetėr ka arritur qė nė mėnyrėn mė tė mirė tė gjurmojė dhe mė pastaj ta pasqyrojė mikpritjen e popullit shqiptar nėpėr vite e shekuj nė librin tė cilin po pėrurojmė sot”, tha akademik Pajazit Nushi.

Autori i kėtyre veprave ka vėrtetuar se kanuni i Lekė Dukagjinit ka lindur dhe ėshtė praktikuar parasėgjithash nė Malėsinė e Shkodrės e tė Gjakovės dhe nė rajonet pėrreth tyre, u tha ndėr tė tjera nga tė pranishmit nė kėtė promovim.

Kėtė manifestim letrar e ka pėrshėndetur edhe kryetari i Komunės sė Gjakovės, Pal Lekaj, i cili ndėr tė tjera tha se emri dhe vepra e Mark Krasniqit i bėn nder jo vetėm Gjakovės, por krejt kombit shqiptar.

Me kėtė rast kryetari Lekaj, nė emėr tė komunės sė Gjakovės i ka ndarė njė mirėnjohje tė veēantė akademik Mark Krasniqit..[/td][/tr]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Nė Gjakovė promovohen dy libra tė akademik Mark Krasniqit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DILA GECAJ- MARK KRASNIQIT
» Albert Zholi:Promovohen ne Tirane dy libra te Kozeta Zylos?
» Gjakovė, pėrleshje me armė zjarri
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura-
Kėrce tek: