ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi

» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeMon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeWed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeThu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeWed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Juventus shkatrroj Atalanten.. Empty
MesazhTitulli: Juventus shkatrroj Atalanten..   Juventus shkatrroj Atalanten.. Icon_minitimeMon Apr 21, 2008 9:25 pm

Nga java ne jave Juventus po tregohet nje skuade qe mete vertete po lufton per nje ved sa me te volitshum qe e dergon ne Champions league. Sot Juventus me fitoren 4-0 ndaj Atalantes, Matematikisht siguroj Champions Leaguen per sezonin e ardhshem sepse Juventus eshte larg vendit te peste 12 pike, ku ka mbetur edhe 4 jave deri ne perfundim te kampionatit. E vetmja shprese mbetet te luftoje per vendin e dyte ku Roma eshte vetem 5 pike para Juves.
Tashtme ti shofim qiftet e Juves dhe Romes te cilet do te luftojne per ate vende te dyte ku Romaket jane ne epersi prej +5 pikeve.

Atalanta-Juventus 0-4

1-0 minuta e pare, pas nje nderprerje, Goditje denimi per Juven, krosim nga Del Piero, LEGROTTAGLIE me koke dhe Juve ne epersi. Vetem 5 minuta me vone harkim nga CAMORANESI, TREZEGUE pason tek DEL PIERO icili shenon nje Gole te bukur, Atalanta-Juve 0-2 vetem 6 minuta Loje. Pas pranimit te dy Golave Atalanta e hapi lojen edhe me shume dhe sulmoj porten e Giggi Bufonit, mirpo nga nje kunder sulmi prefekt i organizuar nga Juve, Zaneti pason permrekulli nje tope ne drejtim te DEL PIEROS icili ne minuten 34 shton epersin ne 3 gola. Pjesa e pare perfundoj 3-0 ne fafor te Juves.
Ne pjesen e dyte pame shume raste shenimi sidomos dy rastet e e Kapitenit Del Piero por portjeri Coppola ishte me i vemendshem. Juve shfaqi nje loje shume te bukur sidomos Trezegue icili pasoj ne dy raste ku Del Piero shenoj, ajo ndodhi edhe ne minuten e 65 kur asistoj per Del Pieron icili shenoj nje euro gole dhe vuri rezultatin perfundimtar Atalanta-Juventus 0-4.
Me 10 golat e shenuar ne 7 ditet e fundit Juvendus arriti te krijoj sulmit me te mire ne serie A.
Juve ne 34 ndeshje ka shenuar 63 Gola nje me shume se Interi dhe Roma te cilet kane shenuar nga 62 Gola.
Po ashtu Del Piero me 3 Golshin e tina kalon ne kuoten e 17 golave te shenuar kete sezone ne Serie A, shpresojm qe GJENIU ALEX edhe ne 4 javet e Fundit te shenoje ndonje Gole dhe atije ti takoje Epiteti i golashenuesit te Seris A.

Formacionet e Dy skuadrave:

ATALANTA (4-4-2): COPPOLA, RIVALTA, CARROZZIERI, MANFREDINI, BELLINI, FERREIRA PINTO, TISSONE, GUARENTE (DE ASCENTIS 71'), LANGELLA (PADOIN 46'), PAOLUCCI (MARCONI 46'), FLOCCARI. Trejner: LUIGI DEL NERI

JUVENTUS (4-4-2): BUFFON, GRYGERA, LEGROTTAGLIE, STENDARDO, MOLINARO, CAMORANESI (71' MARCHIONNI), NOCERINO, ZANETTI (62' TIAGO), NEDVED, TREZEGUET, DEL PIERO (77' PALLADINO). Trejner: CLAUDIO RANIERI

Karton te verdh: CARROZZIERI, BELLINI, LANGELLA (ATALANTA), LEGROTTAGLIE, MOLINARO (JUVENTUS)

REFER: Trefoloni
Stadiumi: Atleti Azzurri D'Italia, 24 642 Shikues.