ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Organizohet Kongresi i 52tė Evropian pėr Kualitet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Organizohet Kongresi i 52tė Evropian pėr Kualitet   Thu Mar 27, 2008 12:00 pm


Nė Vjenė tė Austrisė, mė 4 - 6 qershor 2008, organizohet Kongresi Evropian pėr Kualitet.
Sllogani i kėtij kongresi kėtė vit ėshtė: ”Kualiteti po kthehet-t’i kthehemi Kualitetit. Pa Kualitet nuk ka Biznes”.
Kongresi
i 52tė Evropian pėr Kualitet, organizohet nga organizata ndėrkombėtare
pėr kualitet, Quality Austria, dhe ajo do tė jetė nikoqire e kėtij
manifestimi tradicional.

Kėtė vit pėr here tė parė eshtė ftuar edhe njė pėrfaqėsues nga Kosova.
Kosovėn
nė kėtė kongres evropian do ta pėrfaqėsoj Presidenti i UBT-sė Z. Edmond
Hajrizi. Tema tė cilėn do tė debatoj Z. Hajrizi nė kėtė kongres ėshtė:
Menaxhim i kualitetit nė arsimin e lartė, nė vende me ndryshim rapid
(tė shpejtė)” dhe sllogani me tė cilin ai do tė debatojė
ėshtė:“Njerėzit janė ata qė e bėjnė kualitetin”.

Kjo ftesė nuk ėshtė e rastit, por nė bazė tė angazhimit tė UBT-sė nė kėtė aspekt.

vitin 2007 Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji (UBT) u certifikua me
standardin pėr Quality Management System ISO 9001:2000.

UBT-sė
i ėshtė ndarė ky certifikim nga Instituti i klasit botėror IQNet. Kjo
certifikatė mbulon gjithė aktivitetin e UBT-sė, tė gjitha departamentet
e kėtij universiteti, duke treguar kėshtu pėrmbushjen nė tėrėsi tė
standardeve ndėrkombėtare tė sistemit edukativ.

Si
i tillė, Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji i kosovės ėshtė
institucion i vetėm i arsimit tė lartė qė u certifikua me kėtė
standard.

E
dhėna se vetėm 5 pėr qind e universiteteve nė botė janė certifikuar
sipas kėtij standardi tregon vlerėn e madhe tė tij pėr UBT-nė dhe
arsimin e lartė nė Kosovė.

“Nė
kohėn kur po flitet pėr kualitet nė arsimin e lartė nė Kosovė dhe
dilemat rreth tij, ne po ftohemi nė njė kongres evropian tė kualitetit
dhe jemi tė vetmit nė regjion”, tha Hajrizi.

Nisur
nga kjo duhet tė bėhet ndarja e universiteteve qė ofrojnė kualitet dhe
atyre qė nuk mund ta bėjnė njė gjė tė tillė. Duke numėruar kualitetet e
kėtij Universiteti, Hajrizi ka thėnė se UBT ėshtė njė institucion qė ka
vizion dhe mision tė qartė dhe tė bazuar nė kriteret mė tė larta
ndėrkombėtare pėr cilėsi.

Po
ashtu, kjo vėrteton edhe njė herė nivelin e lartė tė punės sė UBT-sė
dhe pozicionin e liderit nė vend nė fushėn e arsimit tė lartė”, tha
Hajrizi.

Pjesėmarrja
nė kėtė kongres padyshim do tė kontriboj nė ngritjen e cilėsisė sė
arsimit nė vend duke e sjellur pėrvojėn shekullore evropiane nga kjo
sferė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Organizohet Kongresi i 52tė Evropian pėr Kualitet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kongresi i Gjuhės Shqipe 1972-ėshtė i skaduar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Ekonomi dhe Biznes-
Kėrce tek: