ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Diplomojnė studentėt e studimeve Bachelor nė Menaxhment, Biznes e Ekonomi dhe Shkenca Kompjuterike e Inxhinierike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Diplomojnė studentėt e studimeve Bachelor nė Menaxhment, Biznes e Ekonomi dhe Shkenca Kompjuterike e Inxhinierike   Thu Mar 27, 2008 12:31 pm

Prishtinė, 22 nėntor.-
Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji ka shėnuar edhe njė tė arritur
tė madhe nė punėn e tij tė suksesshme drejt bartjes te studentėt
kosovarė pėrvojat e programeve mė tė avancuara tė studimeve
bashkėkohore nga universitetet dhe institucionet prestigjioze nė botė.

njė ceremoni madhėshtore tė diplomimit tė organizuar nė Sallėn e Kuqe
tė Pallatit tė Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė diplomat pėr mbarimin e
studimeve Bachelor i kanė marrė studentėt e gjeneratės sė parė tė
drejtimeve
Menaxhment, Biznes e Ekonomi dhe ata tė Shkencave Kompjuterike e Inxhinierike.

ceremoninė, tė cilėn e nderuan me pjesėmarrjen e tyre studentė tė
UBT-sė, profesorė vendorė e ndėrkombėtarė, prindėr e pėrfaqėsues tė
institucioneve vendore e ndėrkombėtare, drejtues tė universitetit dhe
pėrfaqėsues tė institucioneve e vetė studentėt vunė nė pah arritjet e
mėdha tė shėnuara gjatė kohės sė studimeve, dhe sidomos pėrparėsitė qė
sjellin programet dhe profesorėt ndėrkombėtarė, njė pėrvojė qė nuk mund
tė fitohet nė asnjė institucion tjetėr tė arsimit tė lartė nė Kosovė.
Rektori
i UBT-sė, Prof. dr. Edmond Hajrizi, nė fjalėn e tij hyrėse, pėrshėndeti
tė gjithė tė pranishmit pėr pjesėmarrjen nė kėtė ceremoni mjaft tė
rėndėsishme tė diplomimit, e nė veēanti pėrshėndeti prindėrit e
studentėve qė kanė kontribuuar mė sė shumti pėr shkollimin e fėmijėve
tė tyre.
“Kjo
ceremoni ėshtė si rezultat i njė pune disavjeēare dhe i njė pėrkushtimi
mjaft tė madh tė tė gjithėve. Ky ėshtė fillimi i njė jete tė re pėr ju,
ku me njohuritė qė i keni fituar nė kėtė universitet janė tė
mjaftueshme pėr arritjen e sukseseve nė fushat e biznesit, ekonomisė
dhe tė shkencave kompjuterike”, tha Prof. dr.Hajrizi duke iu drejtuar
studentėve.

tej, z.Hajrizi theksoi se programet qė i ofron UBT janė marrė nga
teoria dhe praktika mė e mirė botėrore, nė mė shumė se 50 fakultete tė
ndryshme botėrore, dhe nga pėrvoja e shumė universiteteve tė njohura
botėrore.
Njė
fjalė rasti nė kėtė ceremoni diplomimi e ka mbajtur edhe drejtoresha e
Odės Ekonomike Amerikane, Mimoza Kusari-Lila. Fillimisht ajo uroi
studentėt pėr aktin madhor tė diplomimit, duke e quajtur kėtė njė ditė
shumė tė rėndėsishme pėr ta dhe duke ua pėrkujtuar se prej kėtij
momenti pėr ta hapen shtigje tė reja nė jetė dhe nė rrugėn e dijes.
“Gjenerata
e juaj dhe gjeneratat tjera qė do tė vijnė pas jush do ta kenė mbi vete
peshėn e ndėrtimit dhe tė forcimit tė njė shoqėrie tė tėrė”, tha zonja
Kusari-Lila.
Duke
folur nė vazhdim ajo tha: “Ju keni pasur fatin tė studioni nė njėrin
nga universitetet mė tė mira dhe mė tė suksesshme nė Kosovė, dhe
gjithashtu me drejtimet qė ju keni zgjedhur ju mund tė bėni mjaft shumė
pėr Kosovėn dhe pėr ekonominė e saj”.
Ndėrsa,
kryetari i Odės Ekonomike tė Kosovės, Besim Beqaj, duke pėrgėzuar tė
porsadiplomuarit, tha se kjo ėshtė njė ditė e veēantė dhe njė nga ditėt
mė tė rėndėsishme tė jetės sė tyre.
Beqaj
tha mė tej ekonomia e Kosovės ėshtė duke kaluar nė njė fazė shumė tė
vėshtirė, dhe nė momente shumė tė vėshtira, andaj Kosova ka nevojė pėr
njerėz dhe pėr kuadro tė mira dhe tė suksesshme qė do tė mund ta
ngritin dhe ta zhvillojnė ekonominė e saj.
Duke
iu drejtuar studentėve, Beqaj tha se njohuritė mjaft tė mėdha si nė
fushėn e ekonomisė dhe tė marketingun si dhe nė fushat e shkencave
kompjuterike, qė ju i keni fituar, duke u bazuar edhe nė pėrvojat e
universiteteve mė tė rėndėsishme botėrore, bėjnė qė ju tė jeni njė e
ardhme e sigurt pėr Kosovėn.
UBT-ja
ju bėn shumė tė suksesshėm dhe ju bėn mjaft konkurrent edhe nė tregun e
punės jo vetėm nė Kosovė, por edhe nė tė gjitha vendet e tjera tė
botės, tha Besim Beqaj.
Ceremonia e diplomimit u pėrcoll dhe me program artistik dhe me ndarjen e gėzimit me kolegėt e familjarėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Diplomojnė studentėt e studimeve Bachelor nė Menaxhment, Biznes e Ekonomi dhe Shkenca Kompjuterike e Inxhinierike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Azem Hajdari
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"
» Besim Muhadri: Vepra e Shtjefėn Gjeēovit nė dritėn e studimeve
» Shėnohet 12 vjetori i protestės sė studentėve tė UP-sė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: