Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeMon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeWed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeThu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeWed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

 

 Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
ximi


Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Empty
MesazhTitulli: Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!”   Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!” Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 10:06 pm

“Pasi u kurorėzova si kampion bote me Italinė, tė gjithė nė rrugė mė ndalonin dhe mė pyesnin: si ka mundėsi? ēfarė i bėre ekipit qė i dhe njė mentalitet prej fituesish? Unė i jam pėrgjigjur gjithmonė: mjafton tė nxjerrėsh nga lojtarėt mė tė mirėn”. Marēelo Lipi ka nostalgji pėr fushėn dhe nė 60 vjetorin e lindjes, nė qirinjtė e tortės, pėrpara se t’i shuajė, ndoshta nė dėshirėn e tij ėshtė rikthimi nė pankinė. Dy vjet jashtė fushės sė blertė dhe pankinės janė shumė, edhe pse ky pushim i ka shėrbyer ish�trajnerit axurr, i cili ka menduar pėr tė ardhmen dhe jetėn, pėr ēfarė do tė ndodhė sezonin e ardhshėm. “Mė kanė kontaktuar shumė klube, por unė ende nuk kam zgjedhur, pres momentin e duhur, ashtu si kam bėrė gjithmonė nė jetė. Kur shoh se njė grup ėshtė cilėsor dhe i ka tė gjitha shanset pėr tė arritur triumfin, atėherė nuk mendohem gjatė, por zgjedh”. Nė intervistėn e dhėnė pėr “Il Giorno”, Lipi ka folur pėr aspektet e tjera jashtė futbollit, sepse sipas tij: “Lumturia vjen edhe nga gjėra tė tjera, jo vetėm nga topi”.

� Kėtė herė, zoti Lipi, le tė flasim mė shumė pėr tė shkuarėn dhe shumė pak pėr tė ardhmen. Sepse, nė moshėn 60 vjeē, njė bilanc i parė mund tė bėhet. Ndiheni ende i ri, apo njė plakush?

� ... (qesh)... Po bėni shaka? Ndihem energjik dhe ende i ri.

� Nėse do tė ktheheshit prapa nė kohė, do tė pėrsėrisnit gjithēka?

� Sigurisht, jam i bindur se do tė bėja tė njėjtat gjėra nė jetė, duke bėrė zgjedhjet e duhura dhe duke ndjekur instiktin...

� Po sikur tė mos ishit bėrė trajner futbolli, a mund tė na thoni se ēfarė zanati do tė kishit aktualisht?

� Meqė dėshirė pėr tė studjuar nuk kam pasur asnjėherė, ndoshta do tė kisha ndėrmarrė vazhdimėsinė nė aktivitetin e familjes, pra njė pastiēier i zoti. Nuk ėshtė edhe aq keq.

� Pishmani mė i madh qė keni lėnė pas krahėve?

� Me tė gjithė fatin qė kam pasur, nėse do tė pėrgjigjesha, atėherė ju takonte tė mė godisnit me grusht... Por, do tė jem i sinqertė: sikur mes katėr finaleve tė Champions League tė kisha fituar tė paktėn dy...

� Po gjėja qė nuk do tė bėnit?

� Nuk mė vjen ndėr mend asgjė. Jeta mė ka dhėnė gjithēka, ndaj mendoj se po tė kėrkoja tė ndryshoja diēka, do tė isha njė i ēmendur.

� Cili ėshtė lojtari qė ju ka zhgėnjyer mė shumė?

� Njė ish�shoku im i skuadrės, nė kohėn e Sampdorias, Alviero Kiorri. Do tė kisha vėnė bast pėr tė ardhmen e tij tė lavidshme, sepse kisha shumė cilėsi, por...

� Cila ėshtė ndeshja mė e bukur qė keni pėrjtuar nė pankinė?

� Tė pėrjashtojmė Botėrorin: Ajaks�Juventus 1�2 dhe Juventus�Real Madrid 3�1.

� Po dita mė e trishtuar?

� Nė planin personal ajo e ndarjes nga jeta tė prindėrve tė mi. Ndėrsa, nė aspektin profesional, mbrėmja e finales sė katėrt tė Champions.

� A mund tė na rrėfeni gjėnė e cila ju xhindos mė shumė?

� Ka shumė, tė gjitha nė situata kur jam ndodhur pėrballė personash jo tė sinqerta. Ajo qė mė bėn mė shumė tė nervozohem ėshtė falsiteti i njerėzve.

� Dhe, nė jetėn tuaj tė gjatė jeni takuar mė shumė me miq apo njerėz hipokrit?

� Miq ėshtė njė fjalė tepėr e madhe, por le tė themi me persona me cilėsi tė mira dhe personalitet.

� Gėnjeshtra mė e madhe qė keni thėnė nė gjithė kėto vite?

� Kam thėnė shumė, por disa ishin tė domosdoshme.

� Njė njeri qė do tė donit tė kishit gjithmonė nė dhomat e zhveshjes...

� Stafi teknik me tė cilin kam punuar kėto vitet e fundit, nga Bordon te Pecoti dhe Ēiro Ferrara. � Njė njeri me tė cilin jeni kuptuar shumė pak?

� Ka shumė, por le tė mos flasim pėr kėtė.

� Anekdota qė shumė pak dinė...

� Pėrpara Botėrorit i thashė lojtarėve tė mi se nėse do tė kishim shkuar nė finale, do tė kisha kaluar me not liqenin e qendrės sportive tė Duisburgut. Nė tė vėrtetė, nuk mendoja aspak, duke parė se ishe ujė i turbullt. Por, ditėn e finales, djemtė mė thanė: “trajner, mbani premtimin!”, dhe unė ju pėrgjigja: “qėndroni tė qetė!”. Por, i kėrkova njė punėtori tė hotelit tė mė blinte njė salmon nga 6 deri nė 8 kilogram, e lidha nė njė paletė dhe djemve i thashė se do tė shkoja tė notoja, por tė gjithė mė prisnin nė breg. Kapa peshkun dhe e futa nė njė thes dhe dola nga uji si njė triumfues. Disa e besuan...

� Kur do tė ktheheni?

� Nuk e di, kėtė herė mė besoni.

Sekretet e Marēelos

“Zidani, mė i forti qė kam stėrvitur!”

“Me Zizunė kisha njė raport tė veēantė, sepse ishte njė futbollist inteligjent dhe mė kuptonte nė tė gjitha aspektet. Natyrisht, nė fushė ishte njė spektakėl pėr t’u parė dhe me njė vizion tė mrekullueshėm. Do tė kisha dashur qė tė luante edhe mė shumė, sepse mund tė japė ende, si disa tė tjerė. Mjafton tė shihni shembuj si Maldini, Del Piero apo dikush tjetėr. Janė ende njė bukuri pėr t’u parė. Mė erdhi keq qė nė finale veproi ashtu, por e justifikoj...”

“Nė finalen e Berlinit isha tepėr i qetė”

“Tė gjithė djemtė ishin tė shqetėsuar dhe i thashė: qėndroni tė qetė, nuk keni arsye pėr tė pasur frikė, sepse jeni mė tė mirėt dhe mjafton tė luani ashtu si dini, mund tė mundni kėdo, qoftė ai kundėrshtari mė i fortė. Tė gjithė mė panė nė sy dhe panė njėri�tjetrin. I kujtova: jeni nė finale, edhe 90 minuta dhe do tė jemi kampion bote. Tani zbrisni nė fushė dhe fitoni ndeshjen. Ishte njė moment i mrekullueshėm, kur vura re se i grupi ishte me mua”.

“Endėrra ime? T’i bie botės pėrqark me jaht”

“Qė kur isha fėmijė, shkoja tė lahesha nė det dhe nė mėngjes herėt mė pėlqente tė notoja. Ishte di'_relaksuese dhe tė gjallėronte, pėr gjithė pjesėn e mbetur tė ditės. Me kalimin e viteve, u bėra njė maniak i peshkimit, por edhe i lundrimit. Dėshira ime ėshtė qė t’i bie botės pėrqark me jahtin e ri qė kam blerė. Do tė isha diēka fantastike. E kam menduar gjatė njė ditė, por duhet kohė pėr tė ndėrmarrė kėtė udhėtim. Sigurisht, nė tė ardhmen ndoshta..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hard-team.org
 
Lipi:“Po tė mos bėja trajnerin, do tė isha pastiēier!”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: