ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 1.C'ėshtė proxy ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: 1.C'ėshtė proxy ?   Mon Mar 10, 2008 12:51 am

1.C'ėshtė proxy ?
2.Si pėrdoret dhe pėr cfare?


__________________________________________________________________1.

Nė pėrkthim bukfal kjo fjalė(proxy) do tė thotė
zėvendės.Tash shtrohet pyetja se cfarė zėvendėsi !Proxy ėshtė
zėvendės i IP-sė tuaj !


Pra mund tė
themi sė ėshtė maskim i identitetit tuaj nė internet.


Kjo mund tė
vėrtetohet edhe gjatė vizitave tė ndonjė uebfaqeje ju njiheni si vizitor me IP
tė dikujt tjetėr,pra IP e juaj nuk regjistrohet se e ka vizituar atė uebfaqe.


Ato mund tė
jenė tė shteteve tė ndryshme Japoni,Meksikė,Kore(Jug,Veri) etj.
2.Pėrdorimi ėshtė
I thjeshtė.
Ju mund ti
pėrdorni ato edhe me ndonjė program poracerisht pėr aktivizimin e proxy-ve.
Sė pari ju
duhet tė gjeni njė proxy me porta 8080 ose 80 , pėr shkak se rrjeti kosovar I
pėrdor kėto porta.
Ja disa proxy
me kėto porta(8080 ose 80):

IP Porta Lloji Shteti
165.228.132.11
80 transparent Australia218.182.134.23 8080 high anonymity Japoni

67.52.216.216
80 high anonymity SHBA

200.118.4.71
8080 high anonymity Kolumbi

______________________________________________________________________________________________


Pėrdorimi
manual tek IE(Internet Explorer) me foto:

Kliko
Internet Options…

Klikon
Connections dhe hapet
kjo dritare , pastaj klikon
LAN Settings…

Pasi qė tė
klikoni
LAN Settings… hapet kjo dritare ,ju
duhet tė klikoni tek Use a proxy server…Tek kutia Address duhet tė shkruhet IP p.sh(218.182.134.23)
, kurse tek Port Portėn p.sh(8080)

Shėnim:


IP duhet shkruar me pike(.) kurse
Portėn pa pikė(.)
Pas kėsaj klikoni OK dhe ju e keni IP e ndryshuar,pra IP e juaj ėshtė ajo IP qė
e keni shkruar tek Address kutia.Shėnim:

Interneti ndoshta nuk ju bėn pėrshkak se Proxy nuk
ėshtė valid(nuk punon)
Ju duhet tė gjeni proxy me portėn 80
ose 8080 tė tjerė pėr mundėsine e punės nė in
ternet.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
1.C'ėshtė proxy ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: