ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 NĖ LUMIN E GJATĖ TĖ GRAVE REFUGJATE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: NĖ LUMIN E GJATĖ TĖ GRAVE REFUGJATE   Sat Mar 15, 2008 1:06 am

Nė lumin e gjatė
tė grave refugjate
(qė me fėmijė e pleq
zbrisnin pėr nė Kukės)
mė 30 mars 1999
nė njė lug mali
nė hyrje tė Shqipėrisė
kosovarja LIRI
lindi njė foshnjė - djalė!


ĒLIRIM e pagėzoi
dhe me gėzimin
e fėmijės sė parė
e me dhembjet e lindjes
ndėr dhėmbė
e uroi:
-U rritsh, o bir, me babė!
Por
vetėm pas pak ēastesh
kosovares LIRI
ia kumtuan lajmin e zi
pėr TRIMIN
qė i kishte rėnė nė njė betejė
atje diku nė KOSOVĖ!


U derdhėn nė lotė
gratė refugjate
qajtėn sa mundėn
pėr luftėtarin e rėnė tė lirisė!


Vetėm LIRIA s'qau!
Ajo i puthi ballin foshnjės
dhe sėrish uroi:
U rr i t sh, o bir, me atdhe!..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
NĖ LUMIN E GJATĖ TĖ GRAVE REFUGJATE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Drita Fejza:DITA MĖ ĖSHTĖ PAK NATA SHUM E GJATĖ...
» Gra tė mira e tė bukura Ju pėrshėndet poeti Vullnet Mato me poezinė DHURATA GRAVE
» Tragjedia nė lumin Tisa - Gjenden pesė viktima
» Zbulohet pjesė e arkivit tė Bajram Currit gjatė emigracionit nė Vienė nė periudhėn 1918-1919
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Poezi-
Kėrce tek: