ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 12 portrete artistėsh nė Ministrinė e Kulturės Kosovare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: 12 portrete artistėsh nė Ministrinė e Kulturės Kosovare   Sat Mar 15, 2008 1:21 am

12 portrete artistėsh nė Ministrinė e Kulturės Kosovare 12 portrete tė artistėve tė njohur kosovarė nė ndėrtesė tė Ministrisė sė Kulturės

Tinguj muzike qė tė rikthenin nė tė kaluarėn, personalitete tė jetės politike e kulturore dhe qytetarė tė shumtė....kjo qe atmosfera qė mbretėroi tė shtunėn nė sheshin “Nėnė Tereza”, nė kryeqytet, me rastin e prezantimit tė 12 fotografive tė figurave tė rėndėsishme tė sferave tė ndryshme kulturore, por qė nuk janė mė nė mesin tonė.

Portretet e tė ndjerėve Ibrahim Rugova, Rexho Mulliqi, Ali Hadri, Muharrem Qena, Musllim Mulliqi, Agim Qavderbasha, Abdurrahman Shala, Melihate Ajeti, Faruk Begolli, Rifat Kukaj, Besim Sahatqiu dhe Abdurrahman Nokshiqi janė tė vendosura tashmė nė ballė tė ndėrtesės sė Ministrisė se Kulturės. Kėtė projekt e ka iniciuar piktorja kosovare, Zake Prelvukaj. Arti nuk fillon kėtu, kėto personalitete janė rrėnjėt e kulturės sonė, ka thėnė ndėr tė tjera artistja. Projekti qė ka kushtuar 16 mijė euro ėshtė financuar nga Ministria e Kulturės. Alberta Troni, zyrtare nė Departamentin e Kulturės nė kėtė ministri, kėtė e ka konsideruar njė nismė tė vogėl dhe simbolike. Tė pranishėm nė kėtė eveniment kulturor qenė ndėr personalitet mė tė rėndėsishėm tė jetės kulturore nė vend. Ndėr ta bilbili i kėngės shqipe, Nexhmije Pagarusha dhe shkrimtari Agim Deva. Ata vlerėsuan lart kėtė iniciativė tė artistes, duke thėnė se me kėtė ajo do tė jetė pjesė e historisė. Prezent qe edhe kryetari i Kuvendit Komunal tė Prishtinės, Ismet Beqiri. Ndėrsa, nismėn e Prevukajt e kanė pėrshėndetur dhe mirėpritur edhe familjarėt e artistėve, fotografitė e tė cilėve janė vendosur nė kėtė ndėrtesė. Nė vazhdimėsi tė kėtij projekti “masiv”, siē e ka quajtur piktorja Prelvukaj, nė muajin mars nė pjesėn tjetėr tė Ministrisė sė Kulturės do tė vendosen edhe 12 fotografi tė artistėve tė tjerė, pėrfshirė: Lorenco Antonion, Istref Begollin, Shani Pallasken, Dervish Shaqen dhe tė tjerė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
12 portrete artistėsh nė Ministrinė e Kulturės Kosovare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adem Berisha:Lediana Kapaj - Margaritar i ri i artit dhe kulturės shqiptare nga mėrgimi
» Qendra Ndėrkombėtare e Kulturės "Arbnori": Njoftim pėr Shtyp
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė
» Gezim Uruci: Prof. GEZIM My. URUĒI - NEKROLOGI PER MIKUN TIM BEB SHIROKA - AKTOR - SKENOGRAF - ARTIST i MERITUAR.
» Akademi pėrkujtimore, pėr Ministrin e Mbrojtjes, heroin kombėtar, kolonel Ahmet Krasniqin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura-
Kėrce tek: