ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Programet kompjuterike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Programet kompjuterike   Sat Mar 15, 2008 11:54 am

Programet kompjuterike janė programe elektronike tė pershtatura nė gjuhė tė ndryshme elektronike qė bėjnė tė mundėshėm pėrdorimin e njehsorit vetjak (ang.Personal Computer lexo Personal kompjuter nė kuptimin njesorė/llogaritės personal) pėr qėllime tė caktuara.
Pragramet kryesore pėr njė njehsor vetjak janė programet e sistemit veprues si Windows, Mac, Unix etj. Kėto programe vėnė nė "komunikim" pjeset elektronike (Hardware), parapregatisin (platformėn) dhe veprojnė pamvarėsisht nga ndonjė program tjetėr.
Pėrndryshe ende nuk ka ndonjė perzgjedhje shkencore tė programeve elektronike, pėrpos qė kėto nė teknoligjin apo nė gjuhėn programuese ndryshe thirren me njė emėr tė pėrbashkėt "software".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 28
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Programet kompjuterike   Sat Mar 15, 2008 11:56 am

Programet e internetit

Nė kėtė grup tė programeve edhe pse ėshtė e vėshtirė tė bėhet njė pėrzgjedhje te saktė hynė kryesisht programet qė bėjnė tė mundshem rrjetin e internetit si dhe programet qė shėrbejnė pėr mirėmbatjen dhe pėrdorimin e internetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Programet kompjuterike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Hardwer Kompjuteri-
Kėrce tek: