ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Cilat gabime tek GPS kėrkon t'i ndryshojė Network Rail?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Cilat gabime tek GPS kėrkon t'i ndryshojė Network Rail?   Fri Mar 07, 2008 1:23 am

.
Kompania Network Rail
ka bėrė nė studim lidhur me besimin e "verbėr" tė shoferėve ndaj GPS
aparateve. Ajo ka publikuar kėto tė dhėna lidhur me kėtė temė duke
cilėsuar se ēdo vit nė Britaninė e madhe nga informatat e gabuara nga
GPS aparatet ka rreth 2000 dėmtime tė urave, ku ndalohet komunikacioni
dhe shkakton vonim tė komunikacionit pėr rreth 5000 orė. Kjo kompani
nuk ka vlersuar se sa ėshtė dėmi i shkaktuar material, por si duket nuk
ėshtė edhe i vogėl.
Mė sė shumti
bėhet fjalė pėr situata kur vozitėsit e kamionave tė rėndė kalojnė
nėpėr ura qė nuk janė tė dedikuara pėr aso pesha. Problemi qėndron se
GPS aparatet nuk japin rėndėsi nė kėto detaje dhe vozitėsve i ofron
rrugė mė tė shkurtėr pa marrė parasysh se a janė tė dedikuara tė gjitha
rrugėt pėr automjete tė ndryshme. Problemi tjetėr ėshtė se vozitėsit
nuk i vėrejnė sinjalizimet pėrskaj rrugės. Pėr tu shmangur ky problem
nė tė ardhmen, Network Rail ka ndėrrmarė hapat e parė duke i shenuar tė
gjitha urat qė mund tė jenė problem dhe kėto tė dhėna do tja japė
prodhuesve tė GPS softverit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Cilat gabime tek GPS kėrkon t'i ndryshojė Network Rail?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Miradije Gashi:EDUKIMI I FĖMIJĖVE KĖRKON PĖRKUSHTIM
» Ministrja, pesė gabime me njė fjali
» "Bezbednosti" (BIA) serb, nė mesin e 157 kosovarėve e kėrkon ende Tahir Zemėn ?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lajme e Portalit-
Kėrce tek: