ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Super Del Piero: Ēfarė ekipi jemi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ximi
VIP
VIP
avatar

Male
Numri i postimeve : 1761
Registration date : 09/03/2008

MesazhTitulli: Super Del Piero: Ēfarė ekipi jemi   Tue Apr 22, 2008 9:24 pm

Njė “e diel pėr t’u vendosur nė kornizė” pėr Alesandro del Pieron. Tre gola ndaj Atalantės (kapiteni bardhezi ka shkuar nė kuotėn e 151 golave nė Serinė A), Juventusi tashmė me njė kėmbė nė Champions League dhe Kombėtarja, e cila duke parė formėn e “Pinturikios”, nuk mund tė niset nė aventurėn Europiane pa fantazistin bardhezi. Ale ėshtė nė “qiellin e shtatė” dhe nuk gjen fjalė pėr tė komentuar kėtė sezon fantastik dhe ecurinė e jashtėzakonshme tė “Zonjės”: “Nėse do tė flasim pėr kėtė javė qė sapo u mbyll, mund tė them vetėm dy fjalė: ēfarė skuadre! Nuk mund tė bėnim mė mirė se kaq, sepse tė marrėsh nėntė pikė nė tre ndeshje, jo tė lehtė, ndėr tė tjera, tregon pėr forcėn tonė dhe konfirmon se mbetetemi njė ekip i madh, nė tė gjitha aspektet. Kemi arritur qė tė hipotekojmė vendin e tretė, edhe pse jo matematikisht, por do tė synojmė mė shumė, sepse s’mund tė ndalemi te pjesa mė e bukur. Ku i dihet, ndoshta Roma gabon dhe ne pėrfitojmė”, tha nga adresa e tij zyrtare nė internet lideri i Juves, i cili ka festuar me njė “tripletė”, duke kaluar Ibrahimoviēin, Mutunė e Di Natalen dhe duke u renditur i treti tashmė, pas Borrielos dhe Trezegesė, pėrkatėsisht nė vend tė parė dhe tė dytė. Elozhet janė pikėrisht pėr francezin, shokun e skuadrės: “Jemi njė dyshe qė kemi realizuar jo pak, por 35 gola. Mė gjeni mė mirė nė Europė?! David ėshtė njė lojtar i shkėlqyer dhe qė mė ndihmon jashtė mase, edhe kur nuk shėnon. Ky sezon i shkėlqyer ėshtė fryt i punės sė pėrgjithshme. Ambjenti ėshtė i bashkuar dhe i vendosur, me mentalitetin e kampionėve”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Super Del Piero: Ēfarė ekipi jemi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AGIM GASHI - ANGELA MĖRKELIT
» Dardan Velija: Njė biografi siē s'jemi mėsuar tė shohim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: