ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 kuriozitete nga Ex-KinG

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: kuriozitete nga Ex-KinG   Fri Mar 14, 2008 12:55 am

Kuriozitete []

Ne nje nga universitetet me prestigjoze te Los Angelesit, ka shperthyer I ashtuquajturi “skandal I kufomave”. Nga katedra e mjekesise, I jane shitur laboratorėve te kerkimeve, pjese trupash njerzish, me qellime perfitimi. Gjate 3 viteve te fundit eshte zbuluar se jane shitur 800 pjese te ndryshme nga kufomat e universitetit mjekesor.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Fotografi Spenser Tunik, I bere I famshem ne te gjithe boten per nudot ne publik, ka realizuar nej tjeter miting te cuditshem ne nje nga restorantet me te njohura te Manhattan. Fotoja nudo ne grup kesaj here u realizua me persona te infektuar nga virus HIV. Fotografi Tunik eshte arrestuar here te tjera pasi ka nxitur qindra vete te zhvishen ne publik, ne Shtetet e Bashkuara dhe shume vende te tjera.--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Nje banor I Hyderabadit, ka ndertuar makina me forma te vecanta. Me teper se automjete, makinat indiane ishin valixhe me rrota apo wc levizese. Krijuesi I tyre tha se I jane dashur pothuajse 3 muaj per te ndertuar keto lloj makinash dhe shpreson te regjistrohen ne librin e rekordeve guiness


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Korektesa e saktesia ne orare udhetimesh, nuk eshte me virtyt i Zvicres, por i Japonise. Treni japonez shume i shpejte Shinkansen, ka shenuar nje rekord te ri korektesie: brenda nje viti ka grumbulluar vetem 12 sekonda vonese. Madje per kete vonese, te paimagjinueshme ne bote, zedhenesi i kompanise hekurudhore kerkoi ndjese.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Roman Abramovich, presidenti i klubi te futbollit Chelsi, eshte personi me i pasur ne Britanine e Madhe, pasuria familjare e tij eshte rreth 7 here me e madhe sesa ajo e mbretereshes. Abramovich me nje pasuri prej 7.2 miliarde paund ndodhet ne krye te listes se revistes The Rich Report per vitin 2005. Gazetareve te Rich Report iu deshen dy muaj per te mbledhur pasurite e Abramovichit.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete [

Shkencetaret jane habitur nga zbulimi I fundit I bere ne nje fshat te Anglise. Kane zbuluar nje amfib te jashtezakonshem, e cila eshte nje bretkoce me 3 koka. Kur e pane banoret e fshatit menduan se ishin 3 bretkoca prane njera tjetres por kur kafsha me 6 kembe levizi, u kuptua se ishte nje amfib me 3 koke.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Njė diplomat rus ka goditur njė polic trafiku nė qytetin e Nju Jorkut. Policia tha se diplomati rus po e ngiste makinėn pėrtej shpejtėsisė sė lejuar dhe ishte nėn efektin e alkoolit. Ambasada ruse ka hedhur poshtė lajmin.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Nje mace vertet e guximshme qe nxjerr kthetrat sa here ndonje I huaj mund ti afrohet shtepise se saj, madje ndonjehere me teper sec duhet. Kjo eshte historia e Lewis, maces qe ka terrorizuar nje lagje te tere ne Konektikat duke cuar gjashte nga banoret e lagjes ne spital per arsye te plageve te shumta qe ju ka shkaktuar. Keshtu policia ka marre vendimin qe macja te rrije ne arrest shtepie derisa te mund te gjendet nje menyre per te ndaluar kete kafshe te egersuar qe mesa duket I ka tmerruar te gjithe sepse sulmon gjithmone papritur.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Lamtumire videokasetave ne Angli. Duke pare perhapjen ne mase te DVD, shoqerite e medha britanike vendosen qe te mos prodhojne me kaseta VHS. Ashtu si kasetat e magnetofonit qe tashme mund ti quash relike sepse pas futjes ne treg te Cd dhe ato nuk perdoren me, edhe videokasetat kane gjetur shume shpejt nje zevendesues te denje, DVD.


--------------------------------------------------------------------------------

Kuriozitete []

Grabitja me e madhe e gureve te cmuar eshte kryer ne Qendren e Diamanteve ne Anversa, Belgjike. Plot 123 kasaforta me diamante nga 160 qe ishin gjithsej u boshatisen nga hajdutet gjate fundjaves dhe vjedhja u zbulua vetem te henen kur punonjesit u kthyen ne pune. Llogaritet qe vlera e diamanteve te grabitur arrinte ne 100 milion euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
kuriozitete nga Ex-KinG
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkenca-
Kėrce tek: