ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:51 pm

Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht


Seksi fillon nė kokė, por nuk ka njė zonė tė caktuar tė trurit qė
ėshtė pėrgjegjėse pėr dėshirėn seksuale. Ajo ėshtė njė kombinim i
ndezjes sė disa pjesėve tė trurit qė janė pėrgjegjėse pėr veprime tė
veēanta. Vetėm kur krijohet ky kombinim lindin dėshirat seksuale. Pėr
rastin e mashkullit, seksi nuk ėshtė vetėm kėnaqėsi, por edhe njė lloj
sporti pėr tė stėrvitur mendimet. Truri rregullon edhe prodhimin e
hormoneve seksuale. Shkencėtarėt kanė zbuluar qė edhe hormoni
prolaktinė rritet tepėr gjatė seksit, si tek meshkujt edhe tek femrat.
Deri tani dihej vetėm qė ky hormon ndikon nė krijimin e qumėshtit tė
nėnės. Por duket tė jetė i rėndėsishėm edhe pėr orgazmėn. Kėshtu
meshkujt kanė nevojė pėr pushim pas arritjes sė orgazmės pasi niveli i
prolaktinės ėshtė shtuar shumė nė trupin e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:52 pm

Dėshira pėr seks
Nga njė kėrkim i bėrė nga
fabrikanti i kondomeve ėshtė konstatuar qė holandezėt kryejnė
marrėdhėnie seksuale mesatarisht 91 herė nė vit. Holandezėt zinin
vendin e nėntė nė listėn botėrore. Nė vendin e parė ishin francezėt, tė
cilėt kishin marrėdhėnie seksuale 141 herė nė vit. Mė pas vijonin
amerikanėt me 138 herė dhe nė vendin e tretė ishin rusėt, me 131 herė
nė vit. Nė njė kohė kur kafshėt kryejnė aktin vetėm pėr t'u shumuar,
seksi ėshtė pėr njerėzit edhe njė formė argėtimi. Pėr njerėzit akti
seksual ėshtė gjithashtu njė faktor i rėndėsishėm pėr tė pasur njė
lidhje tė fortė dhe tė shėndetshme me partnerin. Njeriu ka disa
periudha nė jetėn e tij, ku dėshira pėr seks shtohet apo pakėsohet.
Zakonisht kėto periudha kanė formėn e dallgėve, pra edhe nėse
ndonjėherė nuk do tė keni dėshirė pėr tė pasur marrėdhėnie, mos u
mėrzisni, pasi do tė jetė njė situatė e pėrkohshme. Nevoja seksuale
midis partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht. Kjo gjė mund tė sjellė
probleme nė lidhjen e tyre.
Mos u besoni tė afėrmve apo shokėve tė
cilėt ju thonė qė kanė tė paktėn 3 herė nė javė marrėdhėnie me
partnerin e tyre. Nga kėrkime tė ndryshme qė janė zhvilluar, ėshtė
konstatuar qė njerėzit kryejnė mė rrallė aktin seksual se sa u tregojnė
njerėzve tė tjerė. Kėshtu rreth 40% e burrave midis moshės 18 dhe 45
vjeē kryejnė mė pak se njė herė nė 2 javė aktin seksual.
Kini kujdes nga monotonia nė shtrat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:52 pm

Problemet
Rreziku mė i madh nė njė marrėdhėnie tė
gjatė seksuale ėshtė mėrzitja dhe monotonia nė shtrat. Monotonia si dhe
irritimet e vogla tė pėrditshme, tė cilat merren me vete kur shkon nė
shtrat, mund tė influencojnė negativisht motivin pėr tė pasur
marrėdhėnie me partnerin. Nga kjo vjen qė kryerja e aktit tė rrallohet
nga njė herė apo dy nė javė, nė njė herė nė muaj ose mė rrallė se kaq.
Kur ēifti vjen nė njė situatė tė tillė ėshtė mirė tė krijohet diēka e
re. Njė faktor i rėndėsishėm nė kėtė periudhė ėshtė kreativiteti, i
cili e mban lidhjen sa mė tė freskėt. Faktorė tė tjerė tė cilėt
influencojnė negativisht dėshirėn pėr tė pasur marrėdhėnie seksuale
janė tek femrat: frika pėr marrjen e ndonjė sėmundjeje gjatė aktit
seksual, pėrdorimi i ilaēit kundėr mbetjes shtatzėnė (anti-conception).
Disa lloje tė tilla ilaēesh pėrbėhen nga njė sasi e madhe progestoroni,
i cili ul dėshirėn pėr tė pasur marrėdhėnie. Ndėrkohė qė tek burrat
faktorėt negativė janė: tensioni pėr tė kryer aktin seksual sa mė
suksesshėm si dhe pėrdorimi i tejkaluar i alkoolit. Seksologėt
amerikanė Masters dhe Johnson konstatuan qė 47% e femrave pas lindjes,
tė paktėn pėr njė periudhė prej 3 muajsh kanė pak dėshirė pėr tė pasur
marrėdhėnie seksuale. Rreth 22% nga femrat e pyetura kishin pushuar sė
kryeri aktin seksual.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:53 pm

Orgazma
Shumė femra e kanė tė vėshtirė tė mėsojnė
tė arrijnė orgazmėn edhe pse ditėt e sotme atyre u thuhet se e kanė
shumė tė lehtė tė jenė tė afta pėr tė arritur nė qiellin e shtatė.
Pavarėsisht kėshillave qė jepen me anė tė medias, por edhe nė libra tė
ndryshėm, qofshin kėta romanikė apo erotikė, studimet e fundit kanė
treguar se pjesa mė e madhe e femrave e ka tė pamundur tė ketė siguri
nė arritjen e orgazmės, tė paktėn deri nė dy vjet pas eksperiencės sė
tyre tė parė seksuale. Megjithatė, ka shumė femra tė cilat nuk
pėrshihen nė pėrfundimin e kėtij kėrkimi, pėr shembull shumė vajza
adoleshente kanė mėsuar tė eksitojnė veten e tyre pėrmes masturbimit
edhe pse nuk kanė shkuar asnjėherė me njė djalė. E rėndėsishme ėshtė qė
nė ēdo moment tė qėndroni tė qetė dhe tė shijoni momentin, pa u
shqetėsuar nėse do tė arrini apo jo orgazmėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:53 pm

Mosha
Pothuajse ēdo femėr duhet tė jetė a aftė tė
arrijė nė orgazėm, por edhe tė shumėfishojė orgazmat nėse dėshiron.
Nėse ktheheni pas nė ditėt qė ka jetuar nėna juaj, tė flitej pėr seksin
ishte njė tabu dhe tė flisje pėr orgazmėn ishe njė tabu edhe mė e
fortė. Deri nė fillim tė viteve 1900 ishte e pazakontė pėr njė "zonjė"
tė kėrkonte me insistim orgazėm dhe nėse shprehte dėshirėn pėr ta
shumėfishuar atė, ishte edhe mė e ēuditshme dhe fyese. Por me kalimin e
viteve, nė moshėn e rinisė sė nėnės suaj, shumė tė ashtuquajtur
"ekspertė", sugjeruan se shumėfishimi i orgazmės ishte i pamundur pėr
pjesėn mė tė madhe tė femrave. Megjithatė mosha ėshtė njė faktor i
rėndėsishėm ndikues nė jetėn seksuale. Kjo vjen edhe nė varėsi tė
menopauzės, shqetėsimeve, si dhe rėnies tė dėshirės seksuale. Por edhe
pas menopauzės ndizet dėshira e fortė seksuale tė femrat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   Wed Mar 26, 2008 3:53 pm

Masturbimi
Nuk ka asgjė tė gabuar tė dėshirosh dhe
tė provosh "seksin vetėm me veten tėnde". Nė tė vėrtetė ekspertėt e
seksit nuk bien dakord me idenė se masturbimi mund tė jetė njė mėnyrė e
dobishme pėr tė ndihmuar femrat, por mbani gjithmonė nė mendje tuaj
faktin se po mėsuat tė arrini nė orgazėm, mund tė mėsoni edhe ta
shumėfishoni atė. Pra mos hezitoni. Njė gjeneratė mė parė, seksi oral
konsiderohej si diēka e pisėt. Por sipas Majk Davids, profesor i
bakteriologjisė, ky pėrfundim nuk ėshtė aspak i vėrtetė dhe se me
kujdesin e duhur gjatė kėtij akti mund tė evitohet ngjitja e mikrobeve
dhe infeksioneve. Edhe pse masturbimi tani njihet si njė e drejtė e
gjithsecilit qė nuk dėshiron tė ndajė jetėn seksuale me partnerin
tjetėr, rreth tij kanė ekzistuar teori tė ndryshme qė e pranojnė apo
dhe e kundėrshtojnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nevoja seksuale mes partnerėve nuk ecėn gjithnjė paralelisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Dashuria dhe Sexy-
Kėrce tek: