ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Feja nė trevat shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ex-KinG
Anetar/e me pervoje
Anetar/e me pervoje


Male
Numri i postimeve : 598
Age : 27
Location : n'RAP home
Job/hobbies : Programming and sport
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Feja nė trevat shqiptare   Fri Mar 21, 2008 1:00 pm

Feja nė trevat shqiptare


Feja ka luajtur njė rol tė dorės sė parė nė mbijetesėn e kombit shqiptar nė po atė shkallė si pėr disa popuj tė tjerė tė lashtė si armenėt dhe hebrenjtė. Ishte krishterimi ai qė i dha njė identitet mė tė fortė popullit shqiptar nė kohėn e dyndjeve barbare dhe osmane duke u kthyer nė njė vend tė shenjtė nė kohėn e Skėnderbeut pasi e mbrojti krishterimin nė kohėn (shek. XV) kur papa dhe patriku kacafyteshin. Ishte feja Islame qė i dalloi shqiptarėt kur politika sllavizuese dhe helenizuese e fqinjėve synonin pėrvetėsimin dhe pėrfitimin e trojeve shqiptare. Flaka morale e pėrbashkėt pėr klerin shqiptar tė tė gjitha besimeve ishte ajo e njė zelli apostolik tė lashtė gėrshetuar me njė ndjenjė atdhetare tė zjarrtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Feja nė trevat shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» Adem Berisha:Lediana Kapaj - Margaritar i ri i artit dhe kulturės shqiptare nga mėrgimi
» Kryeministri Thaēi: Rugova ėshtė emėr i krenarisė shqiptare
» Ky ėshtė mesazhi prekės i Lutfi Hazirit pėr babėn e tij qė sonte ndėrroi jetė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Besim fetar-
Kėrce tek: