ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tela
Mon Dec 19, 2011 3:20 pm nga baton

» Download 62 Programe
Thu Dec 15, 2011 12:09 pm nga muha

» Paraqitni problemet tuaja
Wed Dec 14, 2011 12:55 pm nga muha

» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne patjeter ket Software
Sun Dec 20, 2009 6:03 am nga CLIRIMI

» Chocolatier 2: The Secret Ingredient
Mon Nov 02, 2009 7:38 pm nga konvict

» Beni KErKEsa pER fIlmA
Thu May 07, 2009 11:20 am nga ZAMIRI75

» Exclamation 1 menyr per web hacking
Sat Feb 07, 2009 5:11 pm nga p!rAt-xXx

» SONY ERICSSON S001 – I KA TĖ GJITHA
Tue Feb 03, 2009 2:55 am nga p!rAt-xXx

» prezentimi
Wed Oct 29, 2008 9:10 pm nga Shkodran

Navigacion
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 Kėrko
Shiko rezultatet live

Share | 
 

 Pėr tė instaluar Vbulletin forum duhet ti posedoni kėto artikuj:

Shko poshtė 
AutoriMesazh
p!rAt-xXx
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 232
Location : System32
Job/hobbies : HaCk3r iN kOsoVA
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Pėr tė instaluar Vbulletin forum duhet ti posedoni kėto artikuj:   Tue Mar 25, 2008 3:33 am

Pėr tė instaluar Vbulletin forum duhet ti posedoni kėto artikuj:

1.Host do me than Webspace .... orginal host ose ( funpic.de orgfree.com etj.)


2.Fajllet e Vbulletin mund ti sharkoni kėtu ....

Download

3.Pastaj ne FTP tuaj Hapni nji folder me emnin FORUM edhe mrena i
vendosni fajllat TE CILAT gjenden ne FOlderin UPLOAD ( Forumet 3.6.1,
3.6.2, 3.6.3, 3.6.4 lypin mi ba krejt fajjlat chmod ne 777 permes naj
programi per ftp ru preferoj SmartFtp)


4.Pastaj ne Folderin /Includes Fajllin config.php e editoni (Open WIth) Word Pad ose Notepad..

5. Editimi bėhet kėshtu ....

$config['Database']['dbname'] = 'Emri databasit ketu';


$config['Database']['technicalemail'] = 'email juaj';

$config['MasterServer']['username'] = 'username i databesit';
$config['MasterServer']['password'] = 'passwordi i databsit';

6.Masi ta mbarojm editimin mbaruam me CONGIF.php dhe nese se keni ne
FTP tuaj vendoseni te folderi /Includes ( verejtje versioni 3.6.2 e ka
config.php.new pra dueht tja boni emrin ne config.php veq se se pranon
tjeter qysh)


7.Tash nese e keni keshtu .... www.emnihostit.com/forum/install/install.php


8.Tash i keni 13 hape deri te instalimi i forumin Veq Next - Next ...


9. Ne fund pasi te zgjedhni emnin e Administratori Ne dunf lypet qe te
fshihet Fajlli Install.php prej te folderi /Install ( ju preferoj qe ti
fshini krejt fajllat qe jon ne ate folder SE keto Ne ardhmeri Paraqesin
BIRUCA )

Nese i percjellni keto Hape forumi juaj instalohet me sukses...

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
Shkodran
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 14
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr tė instaluar Vbulletin forum duhet ti posedoni kėto artikuj:   Tue Mar 25, 2008 3:47 pm

Thnx pirat mu ka desht kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hard-team.org
 
Pėr tė instaluar Vbulletin forum duhet ti posedoni kėto artikuj:
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LEXOJE .. Patjetėr duhet tė lexohet,dhe patjetėr duhet tė shpėrndahet-Ataku nė zemėr
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė
» LIRI LOSHI: NUK NDALET SERBIA - AJO DUHET NDALUR!
» Early Intervention Program( Nderhyrje e Menjehershme)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutoriale-
Kėrce tek: